Euphorbia tibetica

Euphorbia tibetica — вид рослин із родини молочайних (Euphorbiaceae), зростає у центральній і західно-центральній Азії.

Euphorbia tibetica
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Мальпігієцвіті (Malpighiales)
Родина: Молочайні (Euphorbiaceae)
Рід: Молочай (Euphorbia)
Вид:
E. tibetica
Біноміальна назва
Euphorbia tibetica
Boiss., 1862

Опис

Це багаторічна трава 5–15(30) см заввишки з багатьма стеблами, що ростуть із дерев'янистого кореневища. Стебла лежачі або лежаче-висхідні, гладкі й безволосі. Листки чергуються, субсидячі: прилистки відсутні; базальні луско-листки нечисленні; листові пластини дуже мінливі за формою та розміром (зворотно-яйцюваті, зворотно-ланцетоподібні, довгасто-ланцетоподібні, довгасті або лінійні), 1–30 × 1–6 мм, звужені до основи, цілі або нерівномірно або віддалено зубчасті у верхній половині, верхівка гостра тупа усічена чи відхилена. Псевдозонтики містять (2)3 промені. Циатії на коротких ніжках, широко дзвоноподібні. Квітки жовті. Період цвітіння й плодоношення: червень — вересень. Коробочка яйцеподібна, 4–5 × 4.5–5 мм, гладка й безволоса; плодоніжка довга. Насіння довгасто-яйцювате чи яйцювато-кулясте, сіре чи від коричневого до чорно-коричневого, гладке[1][2][3].

Поширення

Зростає у центральній і західно-центральній Азії: Киргизстан, Пакистан, Таджикистан, Тибет, пн.-зх. Гімалаї Індії, Синьцзян[4]. Населяє піщаний, кам'янистий ґрунт на берегах струмків, у ярах, на зміщених гравійних схилах, осипах та скелястих схилах, росте у дуже сухих місцях у висотній пустелі; на висотах 2500–5000 метрів[1][2][3].

Примітки

  1. Euphorbia tibetica. Rock Garden Plants. Процитовано 19.09.2021. (англ.)
  2. Euphorbia tibetica. Flora of China. efloras.org. Процитовано 19.09.2021. (англ.)
  3. Euphorbia tibetica. Flora of Pakistan. efloras.org. Процитовано 19.09.2021. (англ.)
  4. Euphorbia tibetica. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 19.09.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.