Euryzygomatomys spinosus

Ґуяра Фішера[1] (Euryzygomatomys spinosus) — вид гризунів родини Голчастих щурів, що зустрічається в південній і східній Бразилії, північно-східній Аргентині та в Парагваї. Мешкає на вологих луках південного Серрадо і у пампах у штаті Мінас-Жерайс, Бразилія. Також трапляється в лісах, у перехідній зоні лісів та лук і в атлантичному лісі від Еспіріту-Санту й на південь до Аргентини і Парагваю.

Euryzygomatomys spinosus
Період існування: плейстоценнаш час
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Щетинцеві (Echimyidae)
Підродина: Euryzygomatomyinae
Рід: Euryzygomatomys
Вид:
E. spinosus
Біноміальна назва
Euryzygomatomys spinosus

Етимологія

лат. Saturnus — "свинець", натяк на темне хутро гризуна

Морфологія

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 195, довжина хвоста: 50, довжина вуха: 17 мм, вага: 188 грам.

Опис. Товстий щур, що має короткі вуха і дещо менші голки ніж рід Clyomys і має коротший хвіст і довший зубний ряд і ширші різці. Спина від золотисто-коричневого до чорного. Живіт більш жовтувато-коричневий ніж спина, маркований білуватими клаптями. Підборіддя й горло часто більш жовтувато-коричневі.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела

  • вебсайт МСОП
  • John Frederick Eisenberg, Kent Hubbard Redford Mammals of the Neotropics: The central neotropics: Ecuador, Peru, Bolivia, Brazil — University of Chicago Press, 1999, pp. 480, 481
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.