Ferrari 125 F1

[[Спеціальна:Redirect/revision/|]]Ferrari 125 F1 — перший гоночний болід з відкритими колесами, який призначався для перегонів у новоствореному чемпіонаті Формула-1 італійської гоночної команди Scuderia Ferrari.

Ferrari 125 F1
Катеноріяболід Формула1
ВиробникScuderia Ferrari
Гол.конструкторДжоаккіно Коломбо
Технічні характеристики
Шасіпросторова трубчаста зварена сталева рама
Підвіска(передня)подвійні важелі із поперечною рисорою
Підвіска(задня)подвійні важелі з торсіоном «de Dion»
ДвигунFerrari 125, 1.5 л., 225—280к.с. при 7500об/хв.,V12(60)
Трансмісія5-ст. МКПП+задній хід
Вага700-710 кг.
ПальнеShell
ШиниDunlop, Pirelli
Історія виступів
КомандиScuderia Ferrari, Peter Whitehead
ПілотиА.Аскарі (Іт.), Л.Віллорезі (Іт.), Р.Соммер (Фр.), П.Вайтхед (Бр.)
ДебютГран Прі Монако 1950
Участь у перегонахПеремогиПоулиНайшв.коло
10000

Великий початок

Болід розроблявся під керівництвом талановитого італійського конструктора Джоакіно Коломбо, який до цього працював на Alfa Romeo. Болід Ferrari 125 F1 обладнювали V-подібним 12 циліндровим двигуном об'ємом 1496 см3, карбюратором Weber, від спортивного автомобіля Ferrari 125S. На двигун спочатку ставили одноступінчастий компресор, що збільшувало потужність до 225 конячок. Але на сезон 1949 року двигун доопрацювали, встановивши двохступінчастий компресор, відповідно потужність зросла до 280 к.с. Автомобіль отримав незалежну підвіску: спереду — подвійні важелі із поперечною листовою рисорою, позаду — подвійні ваажелі з торсіоном. Трансмісія характеризувалася 5-ст. МКПП+задній хід від відомого виробника ZF.

Коли в 1950 році було прийняте рішення про проведення чемпіонату світу класу Формула-1, товариство Ferrari змушене було дещо модернізувати свій болід до дебютного сезону, а саме підвіску і двигун. Позаду автомобіль отримав підвіску типу «de Dion».Також оптимізували роботу двигуна. Отож, з таким варіантом оновлення 125 F1, Скудерія дебютувала у чемпіонаті Формула-1 на Гран Прі Монако, де Альберто Аскарі на своєму боліді фінішував на другій сходинці.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.