FreeIPA

FreeIPA – проект з відкритим вихідним кодом під егідою Red Hat - покликаний забезпечити легко-керовані ідентичність, політику і аудит (IPA)[4]. Набір програмного забезпечення в першу чергу орієнтований на мережі Linux та Unix комп'ютерів. FreeIPA має цілі та механізми, зіставні з Novell Identity Manager або з Active Directory Microsoft. Консоль управління Cockpit може управляти FreeIPA.[5]

FreeIPA
Тип Identity management
Розробник Red Hat
Стабільний випуск 4.4.1 (14 грудня, 2019 (2019-12-14))
Версії 4.9.8 (26 листопада 2021)[1]
Репозиторій https://pagure.io/freeipa, https://github.com/freeipa/freeipa
Операційна система Linux / Unix
Мова програмування C[2] and Python[3]
Ліцензія GNU General Public License
Вебсайт www.freeipa.org

Станом на 2014 FreeIPA використовує 389 Directory Server для своєї реалізації LDAP, MIT Kerberos 5 для аутентифікації та технології єдиного входуApache HTTP Server та Python для системи управління та веб-інтерфейсу, і (необов'язково) DogTag[6] для комплексного CA, та BIND з індивідуальним плагіном для вбудованого DNS. З версії 3.0.0, FreeIPA також використовує Samba для інтерграції з Microsoft Active Directory шляхом Cross Forest Trusts.

Хоча кожен з основних компонентів FreeIPA працює як попередньо існуючий проект з відкритим вихідним кодом, зв'язування цих компонентів в єдиний керований набір з комплексним інтерфейсом управління робить FreeIPA більш гідним в порівнянні з пропріетарно-програмним забезпеченнями такими як, Identity Manager та Active Directory.

FreeIPA покликана забезпечити підтримку не тільки комп'ютерів на базі Linux і Unix, але в підсумку і Microsoft Windows та Apple OS X комп'ютерів.

Дивись також

  • List of LDAP software
  • Identity management
  • List of single sign-on implementations

Посилання

  1. https://www.freeipa.org/page/Releases/4.9.8
  2. C Coding Style - Free IPA
  3. Python Coding Style - Free IPA
  4. Negus, Christopher; Foster-Johnson, Eric (2011). Fedora Bible 2011 Edition: Featuring Fedora Linux 14. Indianapolis: John Wiley & Sons. ISBN 9781118085738. Процитовано 1 вересня 2016. «The "IPA" part of FreeIPA stands for identity (identifying and authenticating users and machines), policy (settings for access control of applications and machines), and audit (methods for collecting and auditing security events, logs, and user activities).»
  5. Homepage of Cockpit management console. 19 грудня 2014. Процитовано 20 січня 2015.
  6. Home page for the Dogtag Certificate System. 20 січня 2015. Процитовано 20 січня 2015.

Зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.