GMC

GMC Truck
Тип Публічна компанія
Форма власності акціонерне товариство
Галузь Автомобілебудування
Засновано 1901
Засновник(и) Вільям Дюрант
Штаб-квартира  США Понтіак, штат Мічиган
Продукція Автомобілі
Власник(и) General Motors
Холдингова компанія General Motors
www.gmc.com
 GMC у Вікісховищі

GMC Truck - марка, що належить корпорації General Motors. Під маркою продаються вантажівки, позашляховики, пікапи і фургони. Компанія працює на ринку Північної Америки та на Близькому Сході. У 2007 році під маркою GMC було реалізовано 654 574 автомобіля, що в рамках корпорації стало другим результатом (після Chevrolet та перед Pontiac).

Історія

В 1901 році Макс Грабовскі (американець польського походження) створив автомобільну компанію під назвою «Rapid Motor Vehicle Company». Першою моделлю компанії стала вантажівка Rapid. Спочатку компанія спеціалізувалася на виробництві вантажівок легкого і середнього класів. В 1908 році компанія входить до складу концерну General Motors. Передбачалося, що компанія стане центром вантажного підрозділу концерну. У тому ж році GM набуває «Reliance Motor Car Company». Обидві компанії були об'єднані в 1911 році в єдину структуру «GMC Truck». В 1912 році об'єднана компанія виробила 22 тисячі автомобілів.

Коли почалася перша світова війна, компанія «GMC Truck» почала поставляти армії вантажні автомобілі. За два роки, з 1917 по 1919 роки, GMC поставила на фронт порядку 10000 авто. Коли ж війна закінчилася, керівництво компанії прийняло рішення про модернізацію виробничих потужностей заводу в Понтіак, штат Мічиган. Також були переобладнані багато автомобілів компанії.

В 1916 році компанія встановила рекорд: вантажівка «GMC Truck» перетнув країну за 30 днів. В 1926 році було встановлено новий рекорд: шлях від Нью-Йорк а до Сан-Франциско був пройдений вантажівкою за 5 днів і 30 хвилин.

В 1925 році в GM здобуває контрольний пакет акцій в компанії «Yellow Coach», виробника автобусів. Після злиття з «GMC Truck» об'єднаний дивізіон отримав назву «GM Truck and Coach Division».

Під час Другої світової війни компанія поставила для потреб фронту понад 600 тисяч автомобілів.

В 1987 році компанія продає автобусний підрозділ і виходить з бізнесу з виробництва автобусів.

Компанія сьогодні

На сьогоднішній день компанія займає лідируючі позиції серед брендів GM і поступається лише Chevrolet. В умовах, коли материнська компанія проходить процедуру банкрутства виникають питання про долю марки GMC. У пресі ходили чутки, що марка буде ліквідована, проте, офіційні представники GM спростували цю інформацію.

Модельний ряд

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.