GNU Guile

GNU Guile — проєкт з розвитку вільної реалізації функціональної мови програмування Scheme, що підтримує можливість вбудовування коду у застосунки на інших мовах програмування. Guile англійською означає хитрість, і в проєкті розшифровується GNU Ubiquitous Intelligent Language for Extensions (укр. Повсюдна Інтелектуальна мова для Розширення GNU). Вперше вийшла у 1993[2] та є офіційною мовою розробки розширень для операційної системи GNU[3]. Guile дозволяє легко інтегрувати в програми доповнення, модулі та скрипти, які розширюють функціональність.

GNU Guile
Тип мова програмування
Розробник Проєкт GNU
Репозиторій git.savannah.gnu.org/cgit/guile.git
Операційна система GNU, GNU/Linux
GNU фреймворк Ncurses[1]
Мова програмування C
Ліцензія GNU Lesser General Public License
Стандарт(и) R5RS
Онлайн-документація gnu.org/software/guile/manual/
Вебсайт Офіційний сайт

 GNU Guile у Вікісховищі

Основу Guile становить ефективна віртуальна машина, яка виконує переносимий набір інструкцій, що генерується спеціальним оптимізувальним компілятором. Віртуальна машина Guile легко інтегрується з кодом застосунків на мовах C та C++. До складу пакету входить бібліотека модулів, в яких реалізовані типові сервісні функції, такі як робота з протоколом HTTP, парсинг XML і використання методів об'єктно-орієнтованого програмування.

Крім мови Scheme, для якого реалізована підтримка специфікацій R5RS і R6RS, в рамках проєкту Guile розвиваються компілятори і для інших мов, таких як ECMAScript, Emacs Lisp і Lua.

Виноски

  1. Libraries
  2. Blandy 1997, p. 102.
  3. GNU Guile (About Guile). GNU Project. Архів оригіналу за 21 липня 2013. Процитовано 3 квітня 2012. «Guile is the GNU Ubiquitous Intelligent Language for Extensions, the official extension language for the GNU operating system.»

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.