Glacialisaurus

Гляціалізавр (Glacialisaurus) рід зауроподоморфа з ранньоюрської формація Hanson на території нинішньої Антарктиди. Включає один вид Glacialisaurus hammeri. Описано Натаном Смітом і Полом Дієго в 2007 р. На основі частково збереженої задньої кінцівки і стопи[1].

?
Гляціалізавр
Час існування: 189-183 млн років тому

Голотип
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові
Клас: Sauropsida
Ряд: Saurischia
Родина:  ?Massospondylidae
Рід: Glacialisaurus
Вид: Glacialisaurus hammeri
G. hammeri
Smith & Pol, 2007
Посилання
Вікісховище: Glacialisaurus
EOL: 4532845
Fossilworks: 117149

Філогенетичний аналіз спорідненості гляціалізавра показує, що він не належав до Eusauropoda базальних завроподоморфів, і, швидше за все, пов'язаний з такими формами як Saturnalia i платеозавр. За будовою стопа його нагадує стопу lufengozaura, ранньоюрського завропода з території нинішнього Китаю, a філогенетичний аналіз вказує на те, що ці роди могли бути близько спорідненими. Відкриття цього примітивного завроподоморфа з формації Hanson — де знайдено також рештки завроподів — доводить, що на початку юрського періоду співіснували як примітивні форми, так і досить просунуті.

Назва гляціалізавр означає «льодовий ящер» i походить від грецького слова sauros («ящур») i латинського glacialis, що означає «лід» i стосується льодовика Бердмора в Трансантарктичних горах, де було знайдено скам'янілі рештки гляціалізавра[2]. Назву типовому виду дано на честь д-ра Вільяма Р. Хаммера (англ. William R. Hammer) з Augustana College, відзначаючи його поважний внесок у палентологію і дослідження Антарктиди[1].

Див. також

Посилання

Виноски

  1. Smith Nathan D., Pol Diego. Anatomy of a basal sauropodomorph dinosaur from the Early Jurassic Hanson Formation of Antarctica // Acta Palaeontologica Polonica. — 2007. — Vol. 52, No 4. — P. 657–674.
  2. http://antarcticsun.usap.gov/science/contenthandler.cfm?id=1300 A big find. Scientists describe previously undiscovered dinosaur that lived 190 million years ago // The Antarctic Sun. — 2008-11-11.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.