Gnetum latifolium

Gnetum latifolium вид голонасінних рослин класу гнетоподібних.

Gnetum latifolium
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Гнетоподібні (Gnetophyta)
Клас: Гнетоподібні (Gnetopsida)
Порядок: Gnetales
Родина: Гнетові (Gnetaceae)
Рід: Гнетум (Gnetum)
Вид:
G. latifolium
Біноміальна назва
Gnetum latifolium
Blume, 1834
Gnetum latifolium var. funiculare

Поширення, екологія

Країни проживання: Бруней-Даруссалам; Камбоджа; Індія (Андаманські о-ви, Нікобарські о-ви), Індонезія (Калімантан, Малуку, Папуа, Сулавесі, Суматра); Лаос; Малайзія (півострів Малакка, Сабах, Саравак); М'янма; Папуа Нова Гвінея (архіпелаг Бісмарка, Північні Соломонові острови, Нова Гвінея; Філіппіни; Соломонові острови (Південні Соломони); Таїланд; В'єтнам. Росте в основному у добре дренованих первинних і вторинних лісах на пагорбових хребтах і схилах, також на торф'яних болотах і річкових лісах[1].

Використання

Листя їдять як овоч а насіння їдять приготовлене або смажене після видалення покриття насіння з дратівливими волосками. Тим не менше, використання G. latifolium як джерела їжі, ймовірно, не дуже істотне. На Філіппінах кору обробляють, щоб отримати волокна, які можуть бути використані, щоб зробити мотузки, волосіння й рибальські мережі. Мабуть канати дуже міцні і їх цінують[1].

Загрози та охорона

Серйозною загрозою для цього виду є втрата середовища проживання. Вид приурочений до вологим тропічним / субтропічний низовини і нижніх гірських лісів, а більшість екорегіонів з цим типом середовища проживання перераховані як ті, що знаходяться під загрозою. Зустрічається в охоронних районах[1].

Примітки

  1. IUCN
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.