Groovy

Groovy — об'єктно-орієнтована динамічна мова програмування, що працює в середовищі JRE. Мова Groovy запозичила деякі корисні якості Ruby, Haskell і Python, але створена для роботи всередині віртуальної машини Java (JVM) і підтримує тісну інтеграцію з Java програмами. За роки існування Groovy навколо цієї мови сформувалася екосистема з пов'язаних проектів, таких як MVC веб-фреймворк Grails, swing-орієнтований фреймворк Griffon, системи збирання Gant і Gradle, інструментарій для інтеграції з Google App Engine - Gaelyk, система паралельного програмування Gpars, тестовий комплект Spock, інструменти для контролю якості CodeNarc і GMetrics.

Groovy
Парадигма об'єктно-орієнтована, імперативна, скриптова, функційна
Дата появи 2003
Творці Java Community Process
Розробник Guillaume Laforge (розпорядник проекту та лідер специфікації JSR-241)
Jochen Theodorou (технічний керівник)
Paul King
Cedric Champeau
Останній реліз 3.0.8 (16 квітня 2021 (2021-04-16))
Система типізації динамічна, сувора, качина
Під впливом від Java, Python, Ruby, Perl, Smalltalk, Objective-C
Платформа Java Virtual Machine
Операційна система крос-платформовий
Ліцензія Apache License v2.0
Звичайні розширення файлів .groovy
Репозиторій вихідного коду github.com/apache/groovy
gitbox.apache.org/repos/asf/groovy.git
Вебсайт www.groovy-lang.org

Оскільки Groovy працює в середовищі JRE, то саме Java є основним так би мовити конкурентом. Розробники недвозначно акцентують увагу в різноманітних описах на тому, що дана мова дуже схожа на Java і використовує її інфраструктуру, відповідно потребує мінімум зусиль для вивчення.

Ключові особливості

  • Безшовна інтеграція з Java
  • Висока швидкість розробки

Groovy є більш високорівневою мовою програмування у порівнянні з Java, а отже розробка на ньому зазвичай відбувається швидше. Цьому сприяють перш за все динамічна природа мови, а по-друге, наявні елементи функційного програмування, зокрема замикання.

  • Функційна спрямованість

Саме цьому аспекту мови розробники надають один з найбільших пріоритетів. Нові можливості з'являються досить регулярно.

  • Режим статичної компіляції для забезпечення підвищеної продуктивності для критичних до швидкості виконання ділянок коду.

Застосування

Останнім часом[коли?] Groovy разом з Grails стали дуже популярними технологіями на Заході[джерело?]. Приймаючи рішення про те, чи варто використовувати їх у якомусь конкретному випадку потрібно пам’ятати про динамічну спрямованість мови і використовувати там, де потрібно використовувати саме динамічні мови. Там де потрібна надійність або значна швидкодія рекомендується використовувати статичні мови, зокрема Java чи Scala. Адже відомо, що зробити помилку при розробці в першому випадку значно легше[джерело?].

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.