HWY: An American Pastoral

HWY: An American Pastoral (укр. Автодорога: Американська пастораль) — п'ятидесятихвилинний експериментальний документальний фільм лідера музичного гурту The Doors Джима Моррісона, знятий у жанрі прямого кіно (англ. direct cinema); у ньому Моррісон є також виконавцем головної ролі подорожуючого автостопом. Зйомки проходили в пустелі Мохаве та в Лос-Анджелесі протягом весни — літа 1969.

Американська пастораль
HWY: An American Pastoral
Жанр Документальний
Режисер Джим Моррісон, Френк Лісіандро, Пол Феррара, Бейб Гілл
Продюсер Джим Моррісон
Сценарист Джим Моррісон
У головних
ролях
Джим Моррісон
Композитор Фред Майроу
Тривалість 52 хв.
Мова англійська
Країна США
Рік 1969
Дата виходу 1970 (Канада), 1971 (Франція)
IMDb ID 0388097

Сюжет

На початку стрічки головний герой (Джим Моррісон) прямує від ставка через гори та опиняється на автомагістралі. Безуспішно намагаючись спіймати автомобіль, Моррісон іде вздовж дороги; в цей же час його голос за кадром розповідає історію про те, як він ще в дитинстві став свідком аварії, в якій загинули індіанці. Опинившись біля каркаса автомобіля, що застряг у пісках пустелі, мандрівник нарешті ловить автівку. Далі показуються місцеві краєвиди, книжкова крамниця, в яку заїхав Моррісон, та станція автозаправки, на якій головний герой припаркував свій автомобіль. У проміжку між двома останніми епізодами показані дорожній інцидент із собакою та сцена, в якій Моррісон бавиться, танцюючи в пустелі з дітьми. Пізно ввечері мандрівник вивчає карту, плануючи свій подальший шлях. Опинившись нарешті в місті, Моррісон телефонує американському поету Майклу Макклуру, якому розповідає, що вбив початкового власника своєї автівки після того, як зупинив її. Наприкінці фільму Моррісон відвідує розважальний заклад. Завершується стрічка нічною панорамою Лос-Анджелеса.

У ролях

  • Джим Моррісон — мандрівник

Сценарій та покази

Початковий сценарій, опублікований у 1990,[1] має багато відмінностей у порівнянні з кінцевою версією стрічки. Фільм базується на реальному досвіді Моррісона в подорожах автостопом, якого він набув ще у студентські роки. Навчаючись у коледжі, Моррісон регулярно мандрував автостопом з Таллахассі до Клірвотера (штат Флорида), щоби зустрітися зі своєю дівчиною.[2][3][4] Моррісон фінансував цю стрічку за допомогою власної компанії HiWay Productions. Випуску кінострічки посприяли також друг Моррісона Пол Феррара, Френк Лісіандро та Бейб Гілл. Продюсером саундтреку виступив композитор Фред Майроу. Саундтрек містить у собі елементи етнічної та світової музики.

Фрагменти стрічки призначалися для використання з метою збору коштів на завершення проекту.[5] Історії, описаній у фільмі, передувало вбивство в Лос-Анджелесі послідовниками Чарльза Менсона дружини Романа Поланскі Шерон Тейт, яке розкололо американське суспільство. Моррісон показав кінострічку під час чергового, другого перебування в Парижі на початку 1971. Перед цим, у 1970 фільм був показаний у Ванкувері. У 1993 відбувся черговий показ стрічки в Парижі. Аудіоепізод фільму включений до альбому групи The Doors An American Prayer, який вийшов у 1978.

Образ

На створення образу вплинула історія реального мандрівника-вбивці Біллі Кука, який протягом 195051, подорожуючи штатами Міссурі та Каліфорнія, вбив шістьох людей.[6]

When You're Strange

У 2009 відновлені фрагменти стрічки увійшли в документальний фільм режисера Тома ДіЧілло When You're Strange. Однак повністю фільм не був включений до DVD-диску з When You're Strange, на якому присутня також підбірка документальних записів з Моррісоном. У подальшому взагалі не було ніяких об'яв стосовно виходу Американської пасторалі на DVD. Піратські копії HWY: An American Pastoral з таймером у нижній частині екрану можна знайти в Інтернеті.

Виробництво

Співрежисер стрічки Пол Феррара у своїй книзі Flash of Eden, випущеній у 2007, деталізує всеохопне бачення фільму Моррісоном, анекдотичні випадки, що траплялися під час зйомок, та задоволення «незавершеною» роботою.[7] На YouTube каналі Феррари містяться сцени створення фільму[8] та відео, яке включає в себе текст, що описує історичний контекст, у якому знімався фільм.[9]

Кінострічка відзнята на кіноплівку шириною 35 мм[10] та камеру Arriflex.[11]

Музика

Автором музики до фільму є композитор Фред Майроу, звукооператором — Брюс Ботнік.[12]

Саундтрек

Paul & Georgia Ferrara - Bald Mountain.[13][14]

Сценарій

Jim Morrison: The Hitchhiker (An American Pastoral). In: The American Night. The Writings of Jim Morrison. Viking, London 1990, p. 69–82.

Примітки

  1. Jim Morrison: The Hitchhiker (An American Pastoral). In: The American Night. The Writings of Jim Morrison. Viking, London 1990, p. 69–82.
  2. Doors: Mary Werbelow, Jim Morrison and the Doors. Sptimes.com. Процитовано 23 квітня 2013.
  3. jim_morrison: Pamela Courson. Jim-morrison.livejournal.com. 27 квітня 2007. Процитовано 23 квітня 2013.
  4. Stephen Davis: Jim Morrison – Life, Death, Legend. Gotham, New York 2004. p. 35.
  5. The American Night. The Writings of Jim Morrison. Viking, London 1990, p. 207.
  6. HWY an american pastoral. Doorsguide.com.[недоступне посилання з лютого 2019]
  7. Ferrara, Paul (2007). Flash of Eden. AuthorHouse. ISBN 978-1-4343-4070-2.
  8. MAKING HWY (NEWmusic), 2010, Paul Ferrara
  9. Bringing Jim Morrison back to life in the long-lost “HWY.
  10. The Doors Guide. HWY: An American Pastoral April 2-6, 1969[недоступне посилання з лютого 2019]
  11. HWY: An American Pastoral BY JIM MORRISON, FRANK LISCIANDRO, PAUL FERRARA, BABE HILL
  12. https://myspace.com/paulgeorgiaferrara/music/songs
  13. JIM MORRISON:BALD MOUNTAIN.mov, 2010

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.