Headlong

«Headlong» (укр. «Стрімголов») — пісня британського рок-гурту «Queen», третій сингл з їхнього чотирнадцятого студійного альбому «Innuendo» 1991 року.


Headlong
Сингл Queen
з альбому Innuendo
Випущений 14 січня 1991 (США)
13 травня 1991 (Англія)
Формат вініловий диск (7", 12")
касета
CD
Сторона Б «Mad the Swine»
«All God's People»
Записаний початок 1989 — середина1990
Жанр хард-рок[1]
Мова англійська
Композитор Queen
(Браян Мей)
Тривалість 4:38
Лейбл Parlophone
(Європа)
Hollywood
(Північна Америка)
Продюсер Queen
Девід Річардс
Хронологія синглів Queen
Попередній
«I'm Going Slightly Mad»
(1991)
«The Show Must Go On»
(1991)
Наступний
Альтернативна обкладинка
Обкладинка американського CD-промо «Headlong».
Музичне відео
«Headlong» на YouTube

Написана гітаристом гурту Браяном Меєм, пісня планувалася до включення в його другій сольний альбом «Back to the Light», але після прослуховування пісні фронтменом гурту Фредді Мерк'юрі останній запропонував використати пісню для альбому «Queen». Як і всі пісні альбому «Innuendo», трек відразу був зарахований як спільна творчість гурту «Queen».

Пісня була першим синглом, виданим для США 14 січня 1991 року за контрактом з лейблом «Hollywood Records» при тому, що у Великій Британії (де дебютним синглом альбому був «Innuendo», в США випущений промо-синглом для радіостанцій) реліз синглу відбувся в травні. При виході в США пісня посіла третю сходинку чарту «Hot Mainstream Rock Tracks» журналу «Billboard». Рядок "And you're rushin' headlong" з приспіву перегукується з рядком другого куплету пісні «Breakthru», синглу попереднього альбому «The Miracle», в якому є текст "I wanna rush headlong into this ecstasy".

Обкладинка для американського видання синглу була натхненна (як і всіх синглів з альбому «Innuendo») творами французького художника-карикатуриста Жана Гранвіля.

Історія

«Headlong» став третім синглом альбому «Innuendo» у рідній країні гурту, Великій Британії. Випущений в травні 1991 року, у перший тиждень він увійшов у британський «топ-30» найкращих синглів, наступного тижня він досяг максимуму, посівши 14 позицію. Це була друга за успішністю пісня, записана в альбомі, після пісні «Innuendo», яка досягла вершини чарту.[2]

Відеокліп

Музичне відео до пісні «Headlong» стало одним з останніх відеороликів «Queen», знятих з вокалістом Фредді Мерк'юрі, за 12 місяців до його смерті від СНІДу, хоча насправді воно було знято перед відео до пісні «I'm Going Slightly Mad» (випущена як другий сингл у Великій Британії). На відео гурт виконує пісню в студії у подібному до сценічного антуражі поруч з кадрами, що показують членів гурту за студійною роботою. Версія пісні в кліпі містить додатковий короткий фрагмент після другого приспіву, відсутній у всіх випущених аудіо-версіях.

Запис вистави, де Мерк'юрі в жовтому светрі з засуканими рукавами, та студійні кадри, де Фредді одягнений у дві різні блакитні сорочки з краваткою та класичні штани, були зроблені у вересні, листопаді, грудні 1990 року і початку 1991 року в «Metropolis Studios» в Лондоні (будівля якої з'являється в кадрі на початку та в кінці фільму). Запис був частиною фільму «Innuendo EPK» відзнятого «Metropolis Studios» наприкінці 1990 року. Це також останній кольоровий відеоролик з Фредді Мерк'юрі, чиє здоров'я погіршилося через вірус ВІЛ, через що він помер 24 листопада 1991 року. Обличчя Фредді Мерк'юрі майже не загримоване, тому видно, як змінилося його обличчя і фігура під впливом хвороби. Наступні відеоролики, «I'm Going Slightly Mad» і «These Are the Days of Our Lives», записані в лютому і травні 1991 року відповідно, були чорно-білими.

Музика має особливий ритм. Рядок "Nothin 'You can do about it" змінює свій ритм майже кожен раз: часом застосовуються синкопи, а іноді наголоси падають на сильні долі. Також гітарний програш за першим разом має характерний ритм: тріолі. Настрій музики пісні загалом веселий, темп швидкий, відображає головні рядки пісні "Rushing headlong".

Як і всі інші відеоролики для альбому «Innuendo», кліп «Headlong» був створений австрійською режисерською компанією DoRo, що складається з Руді Долезала і Ханнеса Роззахера, які регулярно працювали з «Queen», починаючи з відео для синглу «Friends Will Be Friends» 1986 року. Вони також створили відео за участю нового складу «Queen» у вигляді трьох членів (Мей, Тейлор, Дікон) до пісні «No-One but You (Only the Good Die Young)», випущене у 1997 році.[3]

«Б»-сторона

«Headlong» випускалася на платівці разом з піснями «All God's People» і «Mad the Swine» на стороні «Б». У Великій Британії сторона «Б» 7-дюймової платівки містила по одній з цих пісень, а 12-дюймової платівки містила обидві пісні.[4][5] «All God's People» взята з альбому «Innuendo», а «Mad the Swine» — є дуже ранньою, раніше невиданою піснею 1973 року.

Учасники записи

Чарти

Чарт Позиція Тиждень
Канадський чарт[6] 25 11
Нідерландський чарт[7] 43 8
Ірландський чарт[8] 25 2
Британський чарт[9] 14 4
Американський чарт[10] 3 10

Джерела

  1. Moskowitz, David V. (2015). The 100 Greatest Bands of All Time: A Guide to the Legends Who Rocked the World. ABC-CLIO. с. 501. ISBN 9781440803406. «Innuendo also contain powerful hard rock energy with 'Headlong' and 'The Show Must Go On,'»
  2. Queen. officialcharts.com. Процитовано 13 лютого 2018.(англ.)
  3. Queen - Headlong (Official Video). youtube.com. Процитовано 13 лютого 2018.(англ.)
  4. Headlong. discogs.com. Процитовано 13 лютого 2018.(англ.)
  5. Headlong. discogs.com. Процитовано 13 лютого 2018.(англ.)
  6. Bienvenue au site Web BIBLIOTHÈQUE ET ARCHIVES CANADA | Welcome to the LIBRARY AND ARCHIVES CANADA website. Collectionscanada.gc.ca. Архів оригіналу за 5 липня 2013. Процитовано 20 лютого 2012.
  7. Steffen Hung. Queen - Headlong. dutchcharts.nl. Архів оригіналу за 5 липня 2013. Процитовано 20 лютого 2012.
  8. Jaclyn Ward - Fireball Media Ltd. - http://www.fireballmedia.ie (1 жовтня 1962). The Irish Charts - All there is to know. Irishcharts.ie. Архів оригіналу за 5 липня 2013. Процитовано 20 лютого 2012.
  9. UK Singles & Albums Chart Archive. Chart Stats. Архів оригіналу за 5 липня 2013. Процитовано 20 лютого 2012.
  10. AllMusic. AllMusic. Архів оригіналу за 5 липня 2013. Процитовано 20 лютого 2012.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.