Heat 1X Tycho Brahe
Heat 1X Tycho Brahe[1] — космічний апарат, збудований компанією Copenhagen Suborbitals, данською організацією, яка намагається першою запустити аматорський космічний апарат.
Апарат складається з ракети-носія Heat 1X і капсули Tycho Brahe-1.
Створив апарат засновник Copenhagen Suborbitals Крістіан фон Бенгцон (дан. Kristian von Bengtson).
Автори проекту — Крістіан фон Бенгцон і Петер Мадсен.
Капсула Tycho Brahe-1, названа на честь данського астронома Тихо Браге, злетить з морської платформи Sputnik.
Запуск здійснюється ракетою-носієм HEAT (англ. Hybrid Exo Atmospheric Transporter — Гібридний заатмосферний перевізник).
Запуски
5 вересня 2010 року
Перший старт мав відбутися 5 вересня 2010 року в Балтійському морі. Замість запуску двигуна з'явився дим. За попередніми даними вийшов з ладу клапан, який відповідає за подачу рідкого кисню. Старт відкладено до виправлення поломки[2].
Під час тестового польоту ракета-носій підніметься на висоту 30 км. Старт буде з морської платформи Sputnik, встановленої на приватному підводному човні Петера Мадсена.
На борту буде розміщений манекен людини.
3 червня 2011 року
Ракета піднялася на висоту 2,6 км. Надалі через несправність почала падати. Парашут розкрився не повністю. Тому апарат вдарився об воду, при цьому зазнавши удару в 26g. Затонув у Балтійському морі на глибині 80-90 м.
Перспективи
При наступних стартах космонавт буде займати положення стоячи і зможе керувати кисневою маскою, блювотним пакетом, вихідним люком, а також корегувати програму польоту. При досягненні суборбітальної висоти 150 км апарат почне знижуватися. При успішному польоті Данія стане першою країною Європи, де буде здійснено приватний суборбітальний політ.
Фінансування
КА було зроблено за 2 роки за 63 тисячі доларів США. Ці кошти надійшли від 2000 приватних осіб та 20 організацій. Однією з цілей творців є показати можливість запуску ракет навіть любителями.
Характеристики
- Маса — 1,5 т
- Висота — 9 м
- Розрахункова висота підйому над землею — 10-30 км
Посилання
Примітки
- Spacecraft. Copenhagen Suborbitals. Архів оригіналу за 4 жовтня 2010. Процитовано 8 вересня 2010.
- Данська «саморобна» ракета не змогла злетіти