Inside

Inside (укр. Всередині) — комп'ютерна гра в жанрі платформера з елементами головоломки, розроблена і видана незалежною датською студією Playdead для платформ Xbox One, Playstation 4 і PC у 2016 році. Inside є ідейним спадкоємцем Limbo (2010), попередньої гри Playdead Studios, і містить схожий ігровий процес і візуальний ряд. Дія гри розгортається в постапокаліптичному світі; гравець управляє безіменним хлопчиком і повинен уникати небезпек і долати різні перешкоди, щоб просунутися далі. Inside не містить діалогів або передісторії того, що відбувається на екрані, її сюжет залишає свободу для інтерпретації. Гра отримала безліч позитивних відгуків і нагород за незвичайну ігрову атмосферу і музичний супровід.

Inside
Обкладинка до Xbox One виданню гри
Розробник Playdead
Видавець Playdead
Дистриб'ютор Epic Games Store[1], Good Old Games[2], Steam[3], Humble Store[4], Nintendo eShopd, Microsoft Store, Discord Stored і App Store
Жанр(и) платформер, головоломка, survival horror
Платформа PC, Xbox One, Playstation 4, iOS
Ліцензія пропрієтарна ліцензія
Дата випуску

Xbox One 29 червня 2016 PC 7 липня 2016 Playstation 4 23 серпня 2016

iOS 15 грудня 2017
Режим гри для одного користувача
Творці
Композитор(и)

Мартін Стіг Андерсен

SØS Gunver Ryberg
Технічні деталі
Рушій Unity (рушій гри)
Носій DVD-диск, цифрова дистрибуція
Попередня гра Лімбо
Офіційний сайт

Ігровий процес

Inside поєднує в собі елементи платформера і головоломки; це сайд-скролер, в якому рух відбувається в одній площині, а гравець спостерігає за тим, що відбувається збоку. Головний герой гри — безіменний і беззбройний хлопчик — який протягом гри повинен уникати різних небезпек, і зокрема, не повинен дати ворогам себе зловити або вбити[5]. Якщо відбувається зворотне, гра демонструє лякаючу анімаційну загибель героя[6]. Однією з ключових механік в грі є управління на відстані млявими тілами інших людей — наприклад, деякі головоломки потрібно вирішити, переміщаючи відразу групу таких персонажів. Ця механіка, нагадує геймплей платформера The Swapper, вписана в світ і розповідь гри і змушує самого гравця ставити під сумнів моральність його дій[6].

Сюжет

На початку гри маленький безіменний хлопчик пробирається крізь лісову гущу, тікаючи від озброєних людей і собак. Вибравшись з лісу, хлопчик потрапляє на ферму, де знаходить мертвих свиней, в тушах яких копаються дивні черв'яки. Він також бачить людей. які дивно поводяться, вони нагадують зомбі; люди, які раніше переслідували хлопчика, вантажать їх на автомобілі і відвозять. Хлопчик знаходить шолом, який дозволяє йому управляти «зомбі» на околицях. Минувши ферму, хлопчик потрапляє в місто, по якому під наглядом охоронців з собаками рухаються колони «зомбі». У якийсь момент хлопчик і сам випадково потрапляє в одну з колон і змушений прикидатися одним з тих бездумно маршируючих «зомбі». Тікаючи від переслідування, хлопчик потрапляє на гігантську, частково затоплену фабрику; головоломки в цій частині гри вимагають від гравця управляти зростаючою групою робітників «зомбі», які покірно слідуюють за хлопчиком.

У затопленій частині фабрики хлопчик на деякий час заволодіває батискафом для підводних занурень і наштовхується на дивну істоту, яка живе у воді і нагадує жінку з довгим волоссям. Істота, по всій видимості, налаштована агресивно і намагається тягнути хлопчика на дно. Пізніше це дійсно відбувається — хлопчик захлинається, однак таємнича істота прикріплює до хлопчика якийсь пристрій на кабелі. Завдяки цій процедурі герой оживає і отримує можливість нескінченно перебувати під водою і контролювати «зомбі» без спеціального шолома.

Покинувши затоплені підземелля, хлопчик вибирається в лабораторію, в якій вчені проводять дивні експерименти над «зомбі». В кінці шляху хлопчик потрапляє в велику камеру, заповнену водою, в центрі якої знаходиться величезна істота, отримана в наслідок зрощення великої кількості людей: з біомаси стирчать руки і ноги. Коли хлопчик намагається відключити від неї кабелі, біомаса оживає і буквально поглинає хлопчика, приєднуючи його до себе — в подальшому гравець управляє цією істотою. Розламавши оглядове скло контейнера, біомаса виривається в офісні приміщення, ламаючи все на своєму шляху. У той час як одні вчені в паніці тікають, інші, як здається, допомагають суті вибратися. В остаточному підсумку істота пробиває стіну лабораторії, скочується по зарослому лісом схилу і зупиняється на березі моря, припинивши рух. На цьому гра закінчується.

Якщо гравець протягом гри виявить і вимкне 14 захованих «сфер» з підключеними дротами, відкриється секретна кінцівка — якщо всі сфери відключені і хлопчик ще не був поглинений біомасою, він зможе знайти на кукурудзяному полі, недалеко від початку шляху, захований бункер. У бункері знаходиться шолом для керування розумом і кілька комп'ютерних моніторів, а також кабель живлення. Коли хлопчик висмикує цей кабель, обладнання вимикається, і сам хлопчик теж мляво осідає на підлогу в тій же позі, що і решта без управління «зомбі»[7].

Інтерпретація сюжету

Сюжет протягом всієї гри прямо ніяк не пояснюється, що породило безліч припущень і теорій, які намагаються пояснити те, що відбувається на екрані. Так само, як і в разі Limbo (2010), попередньої гри Playdead, розробники відмовилися давати пояснення.

Йеппе Карлсен — головний розробник гри.

Багато теорій припускають, що герой гри сам є керованим на відстані «зомбі», яким керує хтось інший — будь то згусток біомаси, який намагається таким чином звільнитися, один з учених або якась бунтівна сила в особі самого гравця[8]. Назва гри Inside (укр. «Всередині») може мати різні тлумачення: хлопчик в кінці гри знаходиться всередині біомаси, біомаса протягом гри знаходиться всередині камери, куди прагне герой, хлопчик управляє іншими людьми, перебуваючи «всередині» їх голови, і сам гравець знаходиться «всередині» гри — як оператор, керуючий хлопчиком[8].

«Секретна кінцівка», в якій хлопчик відключає машину і «вмирає», породила припущення про те, що гра є свого роду приквелом Limbo — не будучи ні живим, ні мертвим, герой потрапляє не в рай і не в пекло, але в лімб, де відбувається дія Limbo. Згідно з іншою теорією в секретній кінцівці відбувається подолання «четвертої стіни» — висмикуючи кабель, герой «зомбі» відключає від гри самого гравця, який раніше керував персонажем[9].

Розробка гри

У 2010 році студія Playdead випустила свою першу гру Limbo — цей проєкт виявився надзвичайно успішним, отримавши безліч нагород і похвал ігрової преси; всього було продано більше мільйона копій гри. Через кілька місяців після виходу Limbo студія взялася за розробку другої гри під робочою назвою Project 2 (з англ. — «Проєкт 2»)[10] . Студія використовувала при створенні Inside деякі напрацювання, що залишилися з часів розробки Limbo. Розробка гри частково була профінансована за рахунок гранту від Датського інституту кінематографії (англ.) у 2012 році інститут в рамках програми Play Scheme$ виділив на створення гри 1 мільйон доларів США. На сайті інституту профінансований проєкт описувався як «кольоровий 2,5D-платформер, що розповідає історію про битву хлопчика зі злими силами, які намагаються захопити світ через сумнівні експерименти з людськими тілами»[11].

У той час як Limbo була побудована на власному движку, розробленому всередині студії спеціально для гри, для Inside Playdead воліла використовувати Unity: старий движок від Limbo був призначений для роботи з двомірною чорно-білої грою, тоді як нова гра повинна була використовувати кольорову тривимірну графіку . Розробка ще одного власного движка була б занадто трудомісткою і забирала б час і сили, які можна було б витратити на саму гру[12]. Студія, однак, розробила для Unity 5 власну надбудову для рендеринга, що дозволяє здійснювати згладжування картинки за технологією «тимчасової репроєкції» (англ. Temporal reprojection) — ця технологія надала тому, що відбувається на екрані в Inside характерний вигляд. У 2016 році студія опублікувала початковий код надбудови у відкритому доступі через GitHub[13].

У 2011 році глава Playdead Діно Патті в інтерв'ю для сайту Eurogamer говорив, що гра повинна стати ще більш «божевільною» та «дивною», ніж Limbo; студія прагнула повної незалежності, і всі остаточні творчі рішення в ході розробки приймав Арнт Йенсен, керівник розробки гри і партнер Патті по бізнесу. Керівництво студії утримувалося від ранніх анонсів і демонстрації геймплея, оскільки розраховувало на довгий термін розробки і не бажало вимотувати колектив[14]. Вперше гра була анонсована на прес-конференції Microsoft протягом E3 2014. До цього розробники стверджували, що гру планується випустити для платформ, не від Microsoft, таких як PlayStation 3 і macOS. Розробники навмисне нічого не говорили про розробку для платформ від Microsoft. Перша робоча демоверсія гри була надана до заходів Penny Arcade Expo у серпені 2015.

Вихід гри був анонсований на E3 2016.

Креативний директор студії Playdead заявив про плани перенести гру на Nintendo Switch і iOS.

Відгуки та нагороди

Inside отримала премію BAFTA в області ігор 2017 року номінаціях «Artistic Achievement», «Game Design», «Narrative» і «Original Property»[15].

Рік Нагорода Категорія Результат
2016 Game Critics Awards 2016 Best Independent Game Перемога
2016 Golden Joystick Awards 2016 Best Original Game Номінація
2016 Golden Joystick Awards 2016 Best Visual Design Номінація
2016 Golden Joystick Awards 2016 Best Audio Номінація
2016 Golden Joystick Awards 2016 Best Indie Game Номінація
2016 Golden Joystick Awards 2016 Best Gaming Moment (The Ending) Номінація
2016 Golden Joystick Awards 2016 Game of the Year Номінація
2016 Golden Joystick Awards 2016 Xbox Game of the Year Номінація
2016 The Game Awards 2016 Game of the Year Номінація
2016 The Game Awards 2016 Best Narrative Номінація
2016 The Game Awards 2016 Best Art Direction Перемога
2016 The Game Awards 2016 Best Music/Sound Design Номінація
2016 The Game Awards 2016 Best Independent Game Перемога
2016 Unity Awards 2016 Golden Cube Перемога
2016 Unity Awards 2016 Best Desktop/Console Game Перемога
2016 Головні ігри 2016 на Ігроманії Пригода року Перемога

Примітки

  1. Epic Games Store — 2018.
  2. Good Old Games — 2008.
  3. Steam — 2003.
  4. Humble Store
  5. Jaz Rignall (13 червня 2016). Xbox One Inside is a Superlative Platform Puzzler. USgamer (англ.). Процитовано 21 березня 2021.
  6. E3 2016: Inside is Super Limbo in the Best Possible Way - IGN (англ.). Процитовано 21 березня 2021.
  7. Cameron Koch (13 липня 2016). This Is How To Get The 'Inside' Secret Ending, But Don't Ask What It Means. Tech Times (англ.). Процитовано 21 березня 2021.
  8. Jeffrey Matulef (8 липня 2016). What's going on at the end of Inside?. Eurogamer (англ.). Процитовано 21 березня 2021.
  9. The Wild Theories Behind Inside's Secret Ending. Kotaku (en-us). Процитовано 21 березня 2021.
  10. Playdead's Project 2 uses Unity, may share 'ideas' with Limbo. Engadget (амер.). Процитовано 21 березня 2021.
  11. Superannuation. It's Time to Start Worrying About Thief 4. Kotaku (en-us). Процитовано 21 березня 2021.
  12. Mike Rose. Limbo Developer Playdead Using Unity Engine For Next Title. www.gamasutra.com (англ.). Процитовано 21 березня 2021.
  13. Alex Wawro. Limbo dev open-sources its Unity 5 anti-aliasing tech. www.gamasutra.com (англ.). Процитовано 21 березня 2021.
  14. Wesley Yin-Poole (28 жовтня 2011). Playdead's secret. Eurogamer (англ.). Процитовано 21 березня 2021.
  15. Games in 2017 | BAFTA Awards. awards.bafta.org. Процитовано 21 березня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.