Nintendo Switch

Nintendo Switch гральна консоль, розроблена Nintendo. Під час розробки відома як NX, вона була представлена в жовтні 2016 року та випущена у всьому світі 3 березня 2017 року. Nintendo визначає Switch гібридною консоллю: вона може працювати як у портативному режимі, задіюючи сенсорний LCD-екран, так і в док-станції, коли зображення транслюється на телевізор. Бездротові контролери Nintendo Switch під назвою Joy-Con можуть від'єднуватися від консолі, щоб використовуватися як традиційний геймпад, або розділятися на два менших контролера і працювати подібно до Wii Remote або Nunchuk.

Nintendo Switch
Switch logo
Nintendo Switch у стаціонарному режимі (вище) та у портативному режимі (нижче)
Також відомий як NX (code name)
Розробник Nintendo PTD
Виробник Foxconn, Hosiden[1]
Тип Гібридна гральна консоль
Покоління Восьме покоління ігрових систем
Початок випуску 3 березня 2017
Початок продажу у магазинах 2017 - наш час
Початкова ціна US$299.99|JP¥29,980|£279.99|329.99
Поставлено 84.59 млн (липень 2021)
Носій даних
Фізичний носій та інтернет
    • Nintendo game card
    • Онлайн дистрибуція (Nintendo eShop)
Операційна система Програмне забезпечення Nintendo Switch
Споживана потужність 4,310 mAh, 3.7 V літій-іонна батарея
Система на кристалі Nvidia Tegra X1
Процесор Восьмиядерний (4×ARM Cortex-A57 & 4×ARM Cortex-A53) @ 1.020 ГГц
Оперативна пам'ять 4 ГБ LPDDR4
Диск Вбудована флеш пам'ять: 32 ГБ
Змінні носії даних microSD/microSDHC/microSDXC до 2 TB
Екран 6.2 дюйма, 1280 × 720p LCD @ 237 ppi
До 1080p через HDMI в стаціонарному режимі
Відеокарта Nvidia GM20B Maxwell GPU @ 307.2 — 384 МГц в портативному, 307.2 — 768 МГц в стаціонарному
Звук Linear PCM 5.1ch (via HDMI)
Stereo speakers
Headphone jack
Керування Joy-Con
Pro Controller
GameCube Controller (Через Wii U GameCube адаптер)
Тачпад Сенсорний екран
Інтерфейси вводу-виводу 2.4/5 GHz 802.11ac Wi-Fi
Bluetooth 4.1
1 × USB 3.0 (стаціонарний)
2 × USB 2.0 (стаціонарний)
1 × USB-C (портативний)
Онлайн-сервіси Nintendo eShop
Nintendo Switch Online
Маса 297 грами (Лише консоль)
398 грами (Разом з Joy-Con)
Найкасовіша гра Mario Kart 8 Deluxe, 28.99 млн (станом на 30 вересня 2020)
Попередня модель Wii U
Вебсайт www.nintendo.com/switch

Програмне забезпечення Nintendo Switch підтримує онлайн-ігри через стандартне підключення до Інтернету, а також місцевий бездротовий спеціальний зв'язок з іншими консолями. Ігри та програмне забезпечення Nintendo Switch доступні як на фізичних флеш ROM-картриджах, так і в цифровому магазині Nintendo eShop без регіональних обмежень. Nintendo Switch конкурує на ринку консолей з Sony PlayStation 4 і Microsoft Xbox One.

Концепція Switch виникла як реакція Nintendo на кілька кварталів фінансових втрат у 2014 році, пов'язаних з поганими продажами попередньої консолі Wii U і ринковою конкуренцією від мобільних ігор. Тоді президент Nintendo, Сатору Івата підштовхнув компанію до мобільних ігор та нових апаратних засобів. Дизайн Nintendo Switch пристосований для широкого загалу гравців завдяки різним режимам використання. Nintendo вирішила використовувати більш стандартні електронні компоненти, такі як чипсет на базі серії Tegra від Nvidia, для полегшення розробки та сумісності ігор. Оскільки Wii U намагалася отримати підтримку сторонніх розробників, але мала слабку бібліотеку програмного забезпечення, Nintendo в першу чергу шукала підтримки багатьох сторонніх розробників та видавців, щоб допомогти створити бібліотеку ігор Switch разом з власними проектами Nintendo, включаючи багато незалежних відеоігрових студій. Nintendo спочатку передбачала вихід близько 100 ігор за перший рік консолі, але до кінця 2017 року було випущено понад 320 ігор від різних розробників.

За перший місяць продалося майже 3 млн консолей, що перевищило прогноз Nintendo на два мільйони, а протягом року було продано більше 14 млн одиниць, що рівнялося продажам Wii U за весь час. З тих пір Switch має більше 55 мільйонів проданих одиниць[2]. Це найшвидше продавана консоль в історії Nintendo, та у Японії і США в тому числі. Продажі Nintendo Switch були сильно пов'язані з відомими іграми: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe і Super Mario Odyssey, які стали найпопулярнішими для цієї системи, з більш ніж 8, 9 та 10 млн проданих примірників відповідно, до березня 2018 року.

Належність консолі до якогось із поколінь ігрових систем лишається спірною темою[3]: різні видання відносять її як до восьмого[4][5], так і оголошують початком дев'ятого[6][7], перехідною між ними[8], або взагалі виносять поза покоління[9][10].

Історія

Портативна форма Nintendo Switch 

Перші офіційні відомості про розробку консолі з'явилися в березні 2015 року. Пристрій описувався як «нова система з цілковито новою концепцією» під назвою NX[11]. У жовтні 2016 Nintendo нарешті показала рекламний трейлер ігрової системи Switch. Там підтвердилися чутки, що пристрій буде гібридом портативної і стаціонарної консолі. Але це викликало падінням акцій Nintendo, позаяк багатьма аналітиками новину було сприйнято з великим скепсисом. Основними конкурентами гральнх консолей Nintendo називалися смартфони, тому Switch, як пояснювалося, мусила «поцілити в усі бази» і надати високоякісні ігри, що для багатьох здавалося надто важким[12]. Аналітик Серкан Тото, засновник і директор Kantan Games, висловив загальні сумніви словами: «Невже хтось вважає, що гібрид портативної і стаціонарної консолі в 2016 році — це інновація? Найбільше мене турбує питання цільової аудиторії пристрою. Хто купить його, крім особливо відданих шанувальників Nintendo? У Switch немає якоїсь особливості, [яка вигідно відрізняла б її від конкурентів], і мені здається, що Nintendo буде складно переманити на свою сторону казуальних геймерів, які віддають перевагу мобільним іграм. В Японії, наприклад, сегмент мобільних ігор вже в два або три рази більший, ніж консольних»[13]. Згодом стало відомо, що док-станція служитиме лише для підзарядки[14], хоча доти звучали заяви про подвоєння потужності графічного процесора[15] (у фінальній версії потужність в автономному режимі зменшується задля економії енергії засобами самої консолі). 27 жовтня стало відомо, що Nintendo Switch отримає 6,2-дюймовий екран у 1280x720 пікселів — порівняно малою роздільністю. Але для консолі було заявлено мультисенсорний екран, що робило Switch першим пристроєм Nintendo з такою можливістю[16]. Nintendo запевнили, що випуск нової консолі не означає припинення виробництва консолей Wii U чи 3DS[17].

Вихід консолі планувався на березень 2017 і мав збігтися з виходом відеогри The Legend of Zelda: Breath of the Wild[18]. Кінцевою датою стало 3 березня 2017. Консоль було запущено у продаж одночасно у Великій Британії, Франції, Німеччині, Данії, Португалії, Росії, ПАР, США, Канаді та Японії за ціною $260[19].

Окрім звичайної версії 20 вересня 2019 року в продаж надійшла версія Nintendo Switch Lite, що є виключно портативною, має слабше оснащення, але відповідно суттєво дешевша[20].

Характеристики

Екран, док-станція і контролери Nintendo Switch

Технічні характеристики

У стандартній формі Nintendo Switch призначена для тримання в руках. Вона складається з основної частини, що має сенсорний екран, і знімних панелей Joy-Con з елементами керування. Основа Switch порівняно компактна: довжина 172 мм, ширина 100 мм, товщина 15 мм. З контролерами Joy-Con довжина збільшується до 232 мм. Зверху екрана знаходяться кнопка ввімкнення, регулятори гучності, роз'єм для аудіо і слот для картриджів, знизу — гніздо USB-C для зарядки чи підключення інших пристроїв. Консоль оснащена вбудованими динаміками. На задній панелі також є місце для встановлення карти пам'яті і висувна підставка, що дозволяє поставити Nintendo Switch вертикально на будь-яку рівну поверхню.

Екран діагоналлю 6,2 дюйма наділений роздільністю 1280x720 пікселів. Роботу забезпечує незнімний літій-іонний акумулятор ємністю 4310 мА/год (до 5 годин роботи без підзарядки). Стандартний обсяг вбудованої пам'яті складає 32 Гб (доступно 25,9 Гб). Його можна збільшити за допомогою карт формату micro-SD, micro-SDHC і micro-SDXC, максимум до 2 Тб. Безпровідний зв'язок включає технології Wi-Fi і Bluetooth 4.1. Nintendo Switch має акселерометр, гіроскоп і датчик рівня освітленості.

Роботу ігор на Nintendo Switch забезпечують:

  • Центральний процесор, що має 4 ядра Cortex-A57 з частотою до 2 ГГц;
  • Графічний процесор Tegra X1, що налічує 256 шейдерних ядер з частотою 768 МГц (в док-станції, за автономної роботи обмежується до 387 МГц для економії енергії);
  • 4 Гб універсальної оперативної пам'яті LPDDR3;

Консоль використовує картриджі з іграми Game Cards, які несумісні з іншими консолями Nintendo і не передбачають запису на них якої-небудь додаткової інформації. Такі дані як збереження прогресу в грі зберігаються у пам'яті самої Nintendo Switch. Інший спосіб отримати ігри — завантажити їх з магазину Nintendo, однак деякі з них займають більше обсягу пам'яті, ніж є вбудовано в Nintendo Switch, що змушує докуповувати карти пам'яті.

Зарядження консолі може відбуватися через спеціальний кабель або док-станцію. В останньому випадку частина з екраном цілком ховається у док-станції, але продовжує працювати. З допомогою HDMI-кабелю станцію можна підключити до телевізора чи монітора і грати на великому екрані. Додатково док-станція наділена двома USB-портами.

Від'єднані Joy-Con-и

Контролер

Знімні контролери Joy-Con кріпляться праворуч і ліворуч від екрана та мають стіки, кнопки й курки. Елементи керування на них розташовані по-різному для зручності користування і різної спеціалізації. Лівий контролер передусім відповідає за пересування персонажів у іграх, а правий — за виконання ними різних дій на місці та поворот камери. На лівому Joy-Con також розміщено кнопку для створення скріншотів, а на правому — кнопку HOME, яка викликає меню. Ці контролери можна від'єднати і користуватися ними на певній відстані від частини Nintendo Switch з екраном. Для їх утримання передбачено спеціальні додаткові ремінці. Joy-Con-и також можуть приєднуватися до спеціального тримача, утворюючи більш звичний геймпад. Крім того двоє гравців можуть використовувати по одній частині Joy-Con, щоб грати вдвох на одному екрані, де це передбачено. Контролери мають власні акумулятори, які підзаряджаються, коли приєднані до основної частини консолі. Час автономної роботи складає до 20 годин[21][22][23][24].

Додатково, консоль підтримує інші контролери, такі як Nintendo Switch Pro Controller. Цей повноцінний суцільний геймпад сумісний і з ПК[25].

Моделі

Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite

10 липня 2019 року, через, трохи більше ніж, два роки від виходу, було оголошено про наміри компанії випустити нову модель консолі — Nintendo Switch Lite. За заявами творців, Switch Lite є менш дорожчою альтернативою до оригінальної. Нова гральна консоль так і залишається виключно портативною, але за характеристиками вона легша та менша від оригінальної. Внаслідок цього вартість Lite-версії рекордно зменшено до $199. Для моделі було прибрано підтримку HD-вібрації, інфрачервоної камери руху й управління рухом, а також знімні контролери Joy-Con з усіма її побічними функціями, котрі було замінено на монолітний корпус. Switch Lite створена на базі процесора Nvidia Tegra та має 32 Гб вбудованої пам'яті, з яких 6,2 віддані під систему, а діагональ LCD-екрана складає 5,5 дюйма, з роздільною здатністю в 1280х720 пікселів. Консоль має розміри 208 х 91,1×13,9 мм і важить близько 275 грамів. З-поміж іншого було вдосконалено акумулятор консолі, який дозволяє використовувати консоль протягом шістьох годин безперервно, проте це залежатиме від міри навантаження гри на процесор.[26][27] Незважаючи на зменшення у розмірі й потужностях консолі, роз'єм для навушників було залишено, проте, попри бажання зі сторони спільноти, нова модель, як і оригінальна версія, не має підтримки Bluetooth-гарнітури[20].

Офіційно, до продажу Nintendo Switch Lite надійшла 20 вересня 2019 року, одразу у всьому світі. Від початку гральна консоль доступна в трьох кольорах: жовтому, сірому та бірюзовому, проте розробники не виключають того, що кількість можливих забарвлень може бути збільшено. Окрім різних забарвлень, Lite-версія вийшла і в обмеженому виданні, тематизованому під Pokemon Sword and Shield[20]. Також, нова модель підтримує всі випущені для оригіналу відеоігри, але за умови, що вони доступні для портативного формату[26][27].

Nintendo Switch OLED

6 липня 2021 року Nintendo презентувала Switch OLED, яка вирізняється 7-идюймовим OLED-екраном з роздільністю 720p. Вона трохи важка за оригінальну консоль, її маса 320 грамів проти 290 грамів у оригінальної моделі. В док-станції повна здатна відтворювати відео в 1080p. Крім того консоль оснащена 64 ГБ вбудованої пам'яті, покращеним звуком, має нову док-станцію з портом Ethernet для підключення до дротової мережі. Позаду корпусу Nintendo Switch OLED розташована висувна підставка, що дозволяє встановити консоль на горизонтальну поверхню[28]. Суттєвих змін в процесорі чи інших деталях не відбулося. Надходження в продаж почалося з 8 жовтня 2021 року за ціною $350[29].

Продажі

У перші дні з моменту запуску Nintendo Switch стала найбільш продаваною консоллю Nintendo в Північній Америці, Європі, Росії та порівняно успішною в Японії. Так, в Японії станом на 6 березня 2017 було продано понад 313 тисяч консолей, а у Великій Британії 80 тисяч. Відеогра The Legend of Zelda: Breath of the Wild для Nintendo Switch стала найпродаванішою з усіх ігор, які коли-небудь випускалися одночасно з виходом консолей компанії. Маючи продажі в 193 тисячі копій, вона випередила Wii Sports для Wii[30][31]. Станом на липень 2021 року продано 84,59 млн примірників Nintendo Switch[32].

Ігри

Кількість відеоігор для Nintendo Switch порівняно мала, проте всього станом на липень 2021 продано 587,17 млн примірників різних ігор для цієї консолі[32].

На початок 2020 року десятку найпродаваніших склали:

Примітки

  1. Lee, Aaron; Tsai, Joseph (October 5, 2017). Nintendo ups Switch supply to 2 million a month. DigiTimes. Архів оригіналу за October 7, 2017. Процитовано October 9, 2017. Проігноровано невідомий параметр |df= (довідка)(англ.)
  2. Switch passes 55m lifetime sales in a strong year for Nintendo. GamesIndustry.biz (англ.). Процитовано 15 травня 2020.
  3. Nintendo Switch: Will It Survive The 9th Generation Rivalry? - GamerBolt. GamerBolt - The Home of Gaming (амер.). 11 березня 2017. Процитовано 24 квітня 2017.
  4. Here's why fans should be thrilled about the Nintendo Switch — and what it might cost. Процитовано 24 квітня 2017.
  5. TREBM3 (6 березня 2017). Nintendo Switch Compared. Seasoned Gaming. Процитовано 24 квітня 2017.
  6. 9th Generation Consoles: Who Should Make The First Move? - GamerBolt. GamerBolt - The Home of Gaming (амер.). 24 лютого 2017. Процитовано 24 квітня 2017.
  7. Bailey, Kat. Nintendo's Switch and Microsoft's Scorpio Quietly Herald a New Console Generation in 2017. USgamer (амер.). Процитовано 24 квітня 2017.
  8. Guest Blog: Will Nintendo fanboys make the Switch? - Mobile World Live. Mobile World Live (en-GB). 19 січня 2017. Процитовано 24 квітня 2017.
  9. Why The PS4 and Xbox One Console Generation Has Brought Nothing New To Game Design «  GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog. gamingbolt.com (амер.). Процитовано 24 квітня 2017.
  10. A Wii U owner’s send-off to a deeply flawed but essential Nintendo console. Ars Technica (en-us). Процитовано 24 квітня 2017.
  11. Yin-Poole, Wesley (17 березня 2015). Nintendo NX is "new hardware with a brand new concept". Eurogamer (en-UK). Процитовано 6 березня 2017.
  12. Soble, Jonathan (21 жовтня 2016). Nintendo Switch Console Is Met With Skepticism From Investors. The New York Times. ISSN 0362-4331. Процитовано 6 березня 2017.
  13. Nintendo Stock Value Drops 6.5 Percent After Switch Reveal, Some Analysts Doubt Its Appeal. GameSpot (англ.). Процитовано 6 березня 2017.
  14. Kelly, Samantha Murphy (20 жовтня 2016). Nintendo Switch console looks like the future of gaming. CNNMoney. Процитовано 6 березня 2017.
  15. Nintendo Switch might double its GPU speeds while docked. CNET (англ.). Процитовано 6 березня 2017.
  16. Skrebels, Joe (27 жовтня 2016). Nintendo Switch Has a 720p Multi-Touch Touchscreen, Says Report. IGN (амер.). Процитовано 6 березня 2017.
  17. Copeland, Wesley (28 жовтня 2016). Nintendo Will Not Discontinue 3DS After Switch Release. IGN (амер.). Процитовано 6 березня 2017.
  18. Martens, Todd. Nintendo dates its successor to the Wii U, the NX. latimes.com. Процитовано 6 березня 2017.
  19. Nintendo Switch: Release date, price, specs and everything you need to know - Pocket-lint. www.pocket-lint.com (англ.). Процитовано 6 березня 2017.
  20. Nintendo Switch Lite: Price, Release Date, Specs Revealed. GameSpot (амер.). Процитовано 10 липня 2019.
  21. Features – Nintendo Switch™ Official Site. www.nintendo.com (en-us). Процитовано 5 березня 2017.
  22. Nintendo Switch review. TechRadar (англ.). Процитовано 5 березня 2017.
  23. Nintendo Switch Spec Analysis: CPU, GPU Power And The Cost Factor «  GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog. gamingbolt.com (амер.). Процитовано 6 березня 2017.
  24. Nintendo Switch review: Nintendo’s game-changer switches things up, for the better. Expert Reviews (англ.). Процитовано 5 березня 2017.
  25. Hernandez, Patricia. The Nintendo Switch Pro Controller Hides A Secret Message Inside. Kotaku (амер.). Процитовано 6 березня 2017.
  26. Nintendo представила портативну консоль Switch Lite. ua.korrespondent.net (українською). Процитовано 10 липня 2019.
  27. редактор, Головний (10 липня 2019). Nintendo Switch Lite – нова портативна ігрова приставка за низькою ціною. ТехноФан (укр.). Процитовано 10 липня 2019.
  28. Warren, Tom (6 липня 2021). Nintendo Switch OLED model will go on sale October 8th for $350. The Verge (англ.). Процитовано 6 липня 2021.
  29. McWhertor, Michael (6 липня 2021). Nintendo announces new Nintendo Switch model with 7-inch OLED screen. Polygon (амер.). Процитовано 6 грудня 2021.
  30. The Switch broke Nintendo’s sales records (in the Americas, at least). The Verge. 6 березня 2017. Процитовано 7 березня 2017.
  31. Nintendo Switch、発売3日間で国内推定販売台数33.1万台を記録 『ゼルダの伝説 ブレス オブ ザ ワイルド』国内推定販売本数は19万3060本 - ファミ通.com. ファミ通.com (яп.). Процитовано 7 березня 2017.
  32. IR Information : Sales Data - Dedicated Video Game Sales Units. Nintendo Co., Ltd. (англ.). Процитовано 6 липня 2021.
  33. Nintendo Switch - VGChartz. www.vgchartz.com. Процитовано 14 лютого 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.