Jinjer

Jinjer (англ. Jinjer, слово без певного значення; іноді самі учасники колективу пояснюють його як похідне від звуку електрогітари[1]; вимовляється так само як ginger імбир) — український метал-гурт, заснований у 2008 році в місті Горлівка, Донецької області. Володарі нагороди «The Best Ukrainian Metal Act» як найкращий метал-гурт України 2013 та 2016 років.[2].

Jinjer
Файл:JINJER – Promo 2018.jpg
Основна інформація
Жанр прогресивний метал
грув-метал
металкор
Роки з 2008
Країна  Україна
Місто Горлівка
Мова Англійська Російська
Лейбл The Leaders Records
Napalm Records
Склад Тетяна Шмайлюк
Євген Абдюханов
Роман Ібрамхалілов
Влад Уласевич
Колишні
учасники
Максим Фатуллаєв
Олексій Свинар
В'ячеслав Охрименко
Олександр Козійчук
Євген Мантулін
Дмитро Оксень
Дмитро Кім
Ростислав Лобачов
JinjerOfficial на фейсбуці

Jinjer у Вікісховищі

Історія гурту

2008—2012

Кадр з кліпу на пісню Exposed as a Liar
Jinjer на The Best Ukrainian Metal Act 2013

Група Jinjer сформувалася 2008[3] року у складі 5 хлопців з міста Горлівка. Наприкінці 2009 року Jinjer записали демо-EP з піснями, які вони наразі не виконують на сцені, виклали його в Інтернеті і розпалися[джерело?]. Перший вокаліст — Макс Фатуллаєв, з іншою групою виїхав до США. Гітарист Дмітрій Оксень знайшов заміну для Макса. Спочатку Тетяна Шмайлюк погодилася зайняти місце вокаліста поки він не повернеться в Україну.

У 2010 році група самостійно записала і випустила два сингли (Hypocrites and Critics і Objects In Mirror Are Closer Than They Appear), які завоювали перших шанувальників і забезпечили популярність, принаймні на сході України [джерело?]. Jinjer почали давати концерти спочатку в Горлівці, потім у містах навколо і, нарешті, в Донецьку. Але група ніяк не могла зібрати сталий склад, весь час якісь музиканти вступали або покидали колектив. В цей час до групи приєднався Роман Ібрамхалілов, наймолодший на той час член Jinjer, гітарист і композитор [джерело?].

Взимку 2011 року гурт покинув ударник. Його замінив Олександр Козійчук. Через місяць Jinjer відіграли концерт з гуртом Трахома, чий басист Євген Абдюхов зовсім скоро мав стати їх невід'ємною частиною. На першій репетиції з новим басистом групи пролунав дзвінок з місцевої Beast Studio з пропозицією взяти участь e новому проекті — Beastiarium[джерело?]. Ідея полягала в тому, щоб зробити відео і аудіо запис групи, що грає в студії так, як вони гратимуть на сцені — одна спроба, один дубль, ніяких виправлень. На той момент новий музикант міг зіграти лише три пісні Jinjer на пристойному рівні, і він добре впорався з цим. Ці відео — Destroy, Waltz і Scissors — відзняли у серпні 2011 року. Ці три пісні допомогли групі прорватися до національного рівня.

На початку 2012 року, Jinjer стали володарями кубку Музторг та записали ЕР «Inhale. Do Not Breathe»[джерело?]. В кінці лютого група випустила дебютний офіційний кліп — Exposed As a Liar, який спочатку планувався як промо-відео. Знятий безкоштовно друзями і відредагований своїми силами — Exposed As a Liar став справжнім хітом, зібравши 40000 переглядів за 2 місяці й три дні[джерело?]. Цей кліп допоміг знайти перших шанувальників за кордоном. Jinjer зіграли 26 концертів по всій Україні, а влітку 2012 року вони виявилися однією скрімінг метал групою на найбільшому українському рок-фестивалі в історії — the Best City UA, з Evanescence і The Rasmus в якості хедлайнерів[джерело?]. Інтернет-видання tochka.net внесло гурт JINJER до сімки найкращих молодих колективів фестивалю. У жовтні JINJER виступили на фестивалі Завантаження у Львові як один з хедлайнерів поряд із Stigmata, АННА та ін. В листопаді група випустила свій другий офіційний кліп — Scissors. Він був знятий під час виступу Jinjer в Bingo Club. 21 грудня 2012 року на каналі TIC Televisión (Венесуела) в рамках програми Zona Alterna показано інтерв'ю з вокалісткою гурту Тетяною Шмайлюк.

2013—2015: Перші закордонні тури, Cloud Factory та контракт з Napalm Records

У березні 2013 року гурт мав їхати у свій перший інтернаціональний тур. Але перед туром по Румунії Олександ Козійчук повідомив, що через певні сімейні обставини він не зможе поїхати з групою, потрібна була термінова заміна. Євгєній Абдюханов звернувся до свого старого друга, з яким вони грали в групі Трахома. Євгєній Мантулін дав згоду. І після The Madness Tour, який пройшов з 2 по 22 березня по містах України, Молдови та Румунії, Мантулін так і залишився в гурті. Jinjer були дуже тепло сприйняті за кордоном. Кульмінацією туру став спільний виступ з Caliban 22 березня у Києві. Вже в травні 2013 року, Jinjer знову грали в студії. Результатом став новий сингл та лірик-відео No Hard Of Value. Пісня стала початковою точкою в новому стилістичному напрямку для гурту. Літо 2013 гурт провів в турах по Румунії та Болгарії, виступаючи переважно на великих оупен-ейрах. Восени того ж року Jinjer були запрошені на перший метал-конкурс України — The Best Metal Act, разом с іншими флагманами української важкої сцени Infinite Tales, Jim Jams, Morton, Hell: On, Jhon Coffy, Мегамасс. Гурти учасники були відібрані найвпливовішими промоутерами та лейблами на важкій сцені України ІншаМузика, Moon Records, Happy Music Promotion, Froster Group). Переможця конкурсу вибирали шляхом голосування серед глядачів. На конкурсі Jinjer отримали звання найкращого метал-гурту країни 2013 року[джерело?].

Взимку 2013—2014 гурт знов починає напружену студійну роботу, цього разу готуючи свій перший повноформатний альбом. На підтримку нового релізу спочатку виходить новий сингл та кліп на пісню Cloud Factory, заголовного треку для нового альбому, який вийшов 21 квітня 2014 року на The Leaders Records. Одночасно гурт починає готувати масштабний європейський тур. В квітні, одразу після інтернет-релізу Cloud Factory, Jinjer вирушають в довге турне, яке охопило Україну, Польщу, Чехію, Німеччину, Бельгію, Францію, Швейцарію. Повернувшись додому, гурт на хвилі популярності стає учасником всіх без винятку великих літніх фестивалів країни — Best City UA, ЗАХІД, Файне місто та Respublica.

Jinjer влітку 2014. Зліва направо: Євген Абдюханов, Євген Мантулін, Тетяна Шмайлюк, Дмитро Оксень, Роман Ібрамхалілов

Повернувшись додому влітку 2014 року, було прийняте рішення про переїзд до Львова, який здійснили у липні того ж року.

24 вересня 2014 року сталася трагедія, яка ледве не поставила хрест на подальшій кар'єрі групи{{Шаблон:Нейтральність?}}. Jinjer були в гостях у свого доброго знайомого в Києві, пізно ввечері всі розійшлись по кімнатах для відпочинку. Всі спали, коли ударник Євгєній Мантулін вирішив піти на кухню покурити цигарку. Присівши на підвіконня, він трохи задрімав, в результаті чого випав з відкритого вікна третього поверху будинку. Внаслідок цього він отримав тяжку травму хребта, несумісну з його подальшою діяльністю барабанщика[джерело?]. Терміново треба було шукати заміну Мантуліну, було обрано Дмитра Кіма родом з Дебальцева.

У 2014 році альбом Cloud Factory отримав схвальні відгуки від провідних світових музичних видань, таких як The Legacy, Metal Hammer і Rock Hard. Українські видання визнали гурт одним з найяскравіших на місцевій сцені, а вокалістка Татьяна Шмайлюк увійшла до десятки найкращих молодих співачок України незалежно від жанру.[4]

У лютому 2015 року заплановану польську частину чергового європейського туру прийшлося перенести на два місяці через проблеми з отриманням віз. Концерти в інших країнах відбулися, як і було заплановано. Новий тур розпочався у середині березня 2015 року, й музиканти відвідали Румунію, Болгарію, Грецію, Угорщину, Чехію, Словаччину, Італію, Австрію та Швейцарію[джерело?].

Відігравши за місяць 25 концертів, музиканти повернулися в Україну, щоб 25 квітня виступити в Києві на першому своєму ексклюзивному шоу в клубі Spectrum. Цей виступ був знятий на відео, яке у вигляді DVD під назвою Clown Factory планували видати восени того ж року, але через технічні проблеми цей реліз відкладувався декілька разів. Зрештою, він побачив світ на початку 2016 року, останній під патронатом The Leaders Records.

Наприкінці весни 2015 року з Open Air Am Berg у Айхштетт розпочався фестивальний сезон для гурту. Всього вони відіграли 7 фестивалів того літа у Польщі, Німеччині, Румунії, Албанії та Україні. На них Jinjer виступали на одній сцені з такими асами, як At The Gates, Marduk на RockStadt Fest, та Kreator на ЗАХІД Fest.[4]

Найбільшою несподіванкою того року став раптовий відхід засновника гурту та єдиного, що залишився з оригінального складу, Дмитра Оксеня. Про своє рішення він повідомив 22 липня 2015 року[джерело?]. В перші дні після того, як про це стало відомо, його вже колишні колеги прагнули знайти йому заміну, навіть влаштували кастинг, який проходили 10-15 гітаристів, та жоден з них не підійшов. Тож було прийняте рішення продовжувати діяльність у форматі квартету, принаймні на перших порах.

У вересні 2015 одразу ж після завершення Respublika Fest в Кам'янці-Подільському музиканти вирушили в Луцьк на зйомки кліпу на пісню Sit Stay Roll Over. Спочатку цей трек планувався як частина майбутнього міні-альбому, але великий успіх відео (більше 100 000 переглядів на YouTube впродовж першого тижня після релізу в жовтні 2015 року) змінив ці плани — тому, що пісня привернула увагу багатьох відомих світових лейблів, один з яких, австрійський Napalm Records, і підписав угоду з Jinjer наприкінці року. Відповідно, змінилися й плани гурту: було прийняте рішення записати наступного року повноцінний альбом.[5]

2016—2018: King Of Everything, тури з всесвітньовідомими колективами

Слід зауважити, що новий лейбл поставив доволі жорсткий дедлайн для створення альбому, від чого члени гурту відчували великий стрес[джерело?]. Зима 2015—2016 років згадується басистом групи Євгеном як найбільш важкий проміжок в її історії, коли вона як ніколи була близькою до розпаду через численні сварки. Тетяна в цей час пройшла через період глибокої депресії, яка залишила свій відбиток на ліриці до таких пісень, як I Speak Astronomy та Pisces. Та зрештою з роботою впоралися в зазначений термін, її було завершено 20 квітня 2016 року, й невдовзі гурт вирушив в тур з новими піснями. За декілька днів до початку поїздки Тетяна Шмайлюк отримала травму — розрив меніска, але про те, щоб скасовувати концерти, не було й мови. На її коліно було накладено фіксуючу пов'язку, і тому її рухи на сцені були не такими активними як зазвичай[значущість факту?].

5 червня в Тбілісі, де Jinjer разом з Tiamat планувалися як хедлайнери Tbilisi Jam Fest, захід довелося скасувати через скарги місцевої релігійної громади на те, що «сатанинську музику буде чутно в монастирі неподалік, в 1,5 кілометрах від місця проведення фестивалю»[джерело?]. Втім, загальні результати туру виявилися дуже добрими для гурту: Jinjer виступали перед більшою аудиторією та на більших і кращих майданчиках, ніж раніше, та отримали великий інтерес з боку музичних видань.

Дмитро Кім одразу по поверненню в Україну залишив Jinjer [джерело?].

Вкотре Євгену Абдюханову, який до того ж часто виконував обов'язки менеджера гурту, довелося звертатися за допомогою до добре знайомого барабанщика. На цей раз ним виявився Владислав Уласевич, з яким Jinjer приятелювали вже давно, з 2012 року, коли вперше зустрілися. Його команда, ЗЛАМ, на той момент фактично припинила існування, тож не дивно, що він одразу ж із задоволенням прийняв пропозицію Євгена.

Новий ударник виявився єдиним в Jinjer з освітою музиканта (закінчив музичне училище як піаніст). Під час концертних виступів та репетицій стало очевидним те, що композиція Pisces в його виконанні набуває принципово іншого звучання — настільки, що врешті-решт було прийняте рішення перезаписати її з Владом та випустити як сингл.

Як наслідок, цей трек став справжнім хітом світового рівня, спровокувавши хвилю реакцій на YouTube, яка не має аналогів в історії музики[джерело?]. Безпрецедентності цьому явищу надає ще той факт, що унікальному вокалу Тетяни та віртуозному володінню інструментами музикантами віддають належне люди з різних куточків планети, незалежно від кольору шкіри, релігії, національності, статі, віку та музичних вподобань, що робить цю композицію ще більш цінною як такий собі «портал» в світ «важкої» музики, якою багато хто з цих слухачів до того не цікавився взагалі [ненейтрально].

Уласевич дебютував «вживу» на чеському FajtFest 23 липня 2016 року, якому передував вже традиційний для нових барабанщиків Jinjer місяць інтенсивних репетицій та вивчення нового для нього матеріалу. Менш ніж за тиждень, 29 липня, сталася ще одна визначна подія в історії групи — вийшов новий альбом під назвою King Of Everything. На цей раз музиканти отримали позитивні рецензії від Metal Hammer[джерело?], Rock Hard[джерело?], Legacy[джерело?], Revolver[джерело?], Metalizer[джерело?] та інших вже не в якості новачків, а як добре відомий колектив, армія фанатів якого стрімко зростає, а нові роботи з нетерпінням чекають у всьому світіСтилістично некоректний текст[виправити стиль].

Той рік [який?] минув у звичних вже європейських турах та фестивалях не тільки по давно знайомих місцях. Тепер Jinjer побували на нових для себе територіях Піренейського півострова. Один з виступів — в Мадриді 12 жовтня 2016 року — був виданий на Napalm Records як концертний запис. Наступного місяця група вперше побувала в Ізраїлі.

Закономірним підсумком плідного року стало друге завоювання премії The Best Ukrainian Metal Act як найкращого «важкого» гурту України.[5]

Гастрольний 2017 рік розпочався 3 березня з невеликого турне містами Румунії, Болгарії та Чехії. Воно було розминкою перед набагато масштабнішим Against The Stream (за словами з пісні Pisces, відео на яку вийшло 17 березня) Tour, який стартував 30 березня в Магдебурзі та завершився 27 травня у Брно. Протягом нього Jinjer побували в Німеччині, Данії, Польщі, Австрії, Швейцарії, Франції, Іспанії, Італії, Словенії та Чехії.[6]

Концертна географія того літа була для групи навіть більш різноманітна: Німеччина, Україна (три фестивалі — Atlas Weekend, Faine Misto та Respublica Fest), Франція, Румунія, Об'єднані Арабські Емірати (вперше), Австрія, Чехія, Фінляндія, Угорщина, Молдова, Польща, Швеція та Словаччина. На Atlas Weekend було зняте відео на трек Who Is Gonna Be The One, реліз якого відбувся останнього дня серпня.

15 вересня в Іннсбруку розпочався перший для Jinjer саппорт-тур зі світовими зірками, шведським мелодік-дет-метал гуртом Arch Enemy. 2017 року він був умовно поділений на дві частини: континентальною Європою (Австрія, Словенія, Сербія, Румунія, Болгарія, Греція, Словаччина, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія та Білорусь — останній концерт в Мінську 3 жовтня) та Британськими островами, які Jinjer відвідали вперше (9 шоу, починаючи з Дубліна 17 листопада та закінчуючи Бірмінгемом 26-го). Музиканти Arch Enemy були дуже задоволені співпрацею з українцями, яких вони знали вже давно, з 2013 року.[7]

Разом з друзями з австралійської банди Twelve Foot Ninja був організований ексклюзивний концерт Jinjer у Києві в клубі Sentrum, який відбувся 21 жовтня. Останньою гастрольною датою 2017 року було 4 грудня — того дня в румунському місті Клуж-Напока музиканти Jinjer відіграли шоу з міні-туру чотирма містами Угорщини та Румунії. Після чого повернулися до Києва, де 23 грудня виступили в якості спеціальних гостей на The Best Ukrainian Metal Act в клубі «Бінго». Усього ж того року гурт взяв участь в 84 концертах — рекорд для них на той час. Але наступний, 2018 рік, обіцяв стати в цьому плані набагато крутішим. Крім того, 2017 ознаменувався початком співпраці Jinjer з німецьким менеджером Алленом Райтом (Allen Wright), який взяв на себе промоутерську діяльність, організацію концертів та частину обов'язків, пов'язаних з соціальними мережами.

Наступний рік розпочався з туру пліч-о-пліч з тими ж Arch Enemy, на цей раз у компанії ще й з Tribulation та Wintersun. Стартував він 12 січня в Мюнхені та завершився для Jinjer 7 лютого в Саарбрюккені. Під час поїздки музиканти зіграли в Німеччині, Чехії, Італії, Франції, Іспанії, Бельгії, Нідерландах, Швеції та Норвегії.

16 лютого Napalm Records перевидав альбом 2014 року Cloud Factory з двома бонус-треками A Plus Or A Minus (live from Sentrum) та Who Is Gonna Be The One (live from Atlas).[8]

2 квітня здійснилась мрія не тільки музикантів з Jinjer, але й численних вже шанувальників гурту за океаном - група відіграла перший свій концерт у США, у Форт-Лодердейлі, в рамках саппорт-туру зі славетними Cradle Of Filth. Любов американських фанатів до горлівчан почалася вже давно {{стиль фрази 2|Стилістично некоректний текст}}, в 2012 році, коли дехто з них вперше побачив кліп на Exposed As A Liar. Після цього багато хто з них почав шукати інформацію про банду в Інтернеті, але, на превеликий подив американців, у Jinjer не було на той час своєї сторінки на Фейсбуці. Тож місцевим ентузіастам не залишалося нічого іншого, як створити її самим, підписавши в описі групи, що вона з Філадельфії, США - бо жодної інформації про місцезнаходження команди вони не знайшли. Згодом, щоправда, їм вдалося зв'язатися з Євгеном та рештою, після чого американські шанувальники з радістю передали адміністрування сторінки своїм кумирам.[9] Дебют Jinjer в Америці мав би відбутися трохи раніше, але через проблеми з оформленням віз довелося скасувати три концерти в Техасі, тож Cradle Of Filth розпочинали без них. Цікава подія сталася в Балтиморі. Вокаліст Cradle Of Filth Дані Філс занедужав, й через це виступ його гурту довелося відмінити. У шанувальників був вибір — повернути квитки та отримати за них назад свої гроші, але майже ніхто з них не став робити цього, майже 900 фанатів прийшло на виступ Jinjer та впродовж всього концерту з ентузіазмом підтримували своїх улюбленців.[10] Останній, 19-й концерт туру з британською групою відбувся 28 квітня в Кенневіку, штат Вашингтон. .

5 травня Jinjer вперше виступили в Азії, на філіппінському фестивалі PULP Summer Slam, перед 35-тисячною аудиторією. Потім було повернення Західної Європи, та участь в численних місцевих фестивалях, серед яких вирізнявся Resurrection Fest, в компанії таких зірок світового рівня, як Scorpions, Kiss, Megadeth, Stone Sour, Ghost, At The Gates, Thy Art Of Murder та інших.

На 28 липня була заброньована участь групи в фестивалі Heavy Montreal у Північній Америці, але до нього вдалося «прив'язати» ще шість шоу по місцевих невеликих, місткістю в 200—400 чоловік, клубах. Почався цей міні-тур, проба пера Jinjer в якості хедлайнерів в Америці, в Луїсвіллі, штат Кентуккі, 25 липня, а завершився виступом в Скрентоні, Пенсильванія, 1 серпня 2018 року[джерело?]. Після чого гурт повернувся в Європу для участі в численних літніх фестивалях.

На осінь планувався запис нового повноформатного альбому, але ці плани зламав дзвінок від менеджера Jinjer в Америці, та разом з тим вокаліста і лідера американського гурту Devildriver Деза Фафари. Він запропонував своїм приятелям, колегам та підопічним ще раз приїхати до США, тому що попит на групу просто величезний, і треба користатися такою нагодою. Оскільки віза в Америку була відкрита на рік, можна було її використовувати по максимуму[значущість факту?]. І, отже, зваживши всі «за» і «проти», було прийняте рішення їхати Стилістично некоректний текст[виправити стиль].[10]

Попри все це, планів на запис нового матеріалу ніхто не відміняв. Їх лише трохи підкоректували, вирішивши випустити міні-альбом. Перший сингл з нього, Ape, побачив світ 19 жовтня 2018 року.

Тур в якості групи підтримки Devildriver, разом з Raven Black, почався 23 жовтня в Темпе, штат Арізона, й завершився в Сан-Дієго, Каліфорнія, 18 листопада. Загалом того року Jinjer дали в Північній Америці 50 концертів. Але до завершення подорожей було ще далеко — на Jinjer вже чекали латиноамериканські фанати.

Спочатку були п'ять виступів у Мексиці, починаючи з Монтеррея 21 листопада. Потім подорож Латинською Америкою продовжилась через виступи в Колумбії (2 концерти), Перу, Чилі, Аргентині (3 концерти), Уругваї, й завершувалася вона трьома шоу в Бразилії. Успіх цього турне був просто феноменальним. Латиноамериканські фанати буквально завалювали Jinjer різноманітними подарунками (в Колумбії, наприклад, один шанувальник презентував Тетяні гітару), а на концертах шаленіли, як ніде в інших частинах світу. Найяскравішою ілюстрацією фанатської любові стали іменні футболки збірної Бразилії, виготовлені спеціально для кожного із членів гурту за активного сприяння місцевого організатора Бруни Фелтрін. В них вони й виступали на останньому концерті туру в Сан-Паулу 8 грудня, який був також останнім для Jinjer того року взагалі.

Загалом у 2018 році група дала 130 концертів у 32 країнах світу[11], що стало рекордом не тільки для них самих, але й, можливо, для будь-якого музичного колективу з України всіх часів незалежно від жанру, принаймні протягом одного року.

2019: Micro, світове визнання, Macro

Теперішній склад

  • Тетяна Шмайлюк — вокал (2009 - наші дні)
  • Роман Ібрамхалілов — гітара (2010 - наші дні)
  • Влад Уласевич — ударні (2016 - наші дні)
  • Євген Абдюханов — бас-гітара (2011 - наші дні)

Колишні учасники

  • Макс Фатуллаєв — вокал (2008—2009)
  • В'ячеслав Охрименко — ударні (2008—2011)
  • Ростислав Лобачов - гiтара (2008 - 2010)
  • Олександр Козійчук — ударні (2011—2013)
  • Олексiй Свинар — бас-гiтара (2008—2011)
  • Дмитро Оксень — гітара (2008—2015)
  • Євген Мантулін — ударні (2013—2014)
  • Дмитро Кім — ударні (2014—2016)


Дискографія

Студійні альбоми

  • Cloud Factory - 2014,(re-released in 2018) The Leaders Records, Європа, Японія
  • King Of Everything  - 2016, Napalm Records
  • Macro — 2019, Napalm Records
  • Wallflowers — 2021, Napalm Records

EP

  • O.I.M.A.C.T.T.A. promo-EP - 2009
  • Inhale. Do Not Breathe EP - 2012, (re-released in 2013) The Leaders Records, Європа, Японія
  • Micro EP — 2019, Napalm Records[12]

Сингли

  • Objects In Mirror Are Closer Than They Appear - 2010
  • Hypocrites and Critics - 2010
  • Exposed As A Liar - 2012
  • Scissors — 2012
  • No Hoard of Value - 2013
  • Cloud Factory — 2014
  • Outlander — 2014
  • Желаю Значит Получу — 2014
  • Bad Water — 2015
  • Sit Stay Roll Over — 2015
  • Words Of Wisdom — 2016
  • I Speak Astronomy — 2016
  • Just Another — 2016
  • Pisces — 2017
  • Who Is Gonna Be The One (live) — 2017
  • Bad Water (live) — 2018
  • Captain Clock (live) — 2018
  • Ape — 2018
  • Dreadful Moments — 2018
  • Perennial — 2019
  • Teacher Teacher — 2019
  • Perennial (live) — 2019
  • Judgement (And Punishment) — 2019
  • On The Top — 2019
  • Pit Of Consciousness — 2019

Концертние DVD

  • Crowd Factory — 2016
  • Alive In Melbourne -- 2020

Примітки

  1. Zona Alterna #4 20-12-12 entrevista a JINJER (uk-UA). Процитовано 1 листопада 2019.
  2. BUMA без бума: репортаж с The Best Ukrainian Metal Act 2016. Karabas Live (ru-RU). 11 грудня 2016. Процитовано 1 листопада 2019.
  3. x-media. Jinjer — музыка, видео, блог, афиша, фото, отзывы. RealMusic (рос.). Процитовано 31 жовтня 2019.
  4. Entertaiment, I. D. L. IDL Entertaiment | Jinjer. IDL Entertaiment (VE). Процитовано 31 жовтня 2019.
  5. Entertaiment, I. D. L. IDL Entertaiment | Jinjer. IDL Entertaiment (VE). Процитовано 1 листопада 2019.
  6. Jinjer Concert Map by tour: Against the Stream Tour 2017 | setlist.fm. www.setlist.fm. Процитовано 1 листопада 2019.
  7. Видеосалон №82 | Arch Enemy сатанеют от российских и украинских клипов (uk-UA). Процитовано 1 листопада 2019.
  8. Jinjer – Cloud factory (2018). neformat (рос.). Процитовано 1 листопада 2019.
  9. Эксклюзивное интервью с группой JINJER. Metal Street News. Процитовано 1 листопада 2019.
  10. JINJER: «В Колумбии было столько подарков, что пришлось купить еще один чемодан». Karabas Live (ru-RU). 11 січня 2019. Процитовано 1 листопада 2019.
  11. Jinjer Concert Map by year: 2018 | setlist.fm. www.setlist.fm. Процитовано 1 листопада 2019.
  12. Napalm Records (4 жовтня 2018). JINJER – MICRO EP (Official Studio Report) | Napalm Records. Процитовано 6 жовтня 2018.

Посилання

Офіційні сайти

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.