KAZ.KAR.

Міжнародний благодійний фестиваль казок KAZ.KAR. (попередня назва фестивалю KAZKOVYY KARNAVAL) проходить з 2006 року у Львові, презентує роботи казкарів за напрямами: театральне мистецтво, образотворче мистецтво, література, танцювальне мистецтво, анімація, наукове дослідження феномену казки та карнавальний костюм. Завдання фестивалю — представити казку як мистецтво, що формує особистість та збагачує її духовний світ[1].

Фестиваль був заснований у 2006 році з ініціативи Андрія Сендецького[2]. Його організаторами є ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив»[3]. Проходить кожні три роки.

Четвертий Міжнародний благодійний фестиваль (трієнале) казок «KAZ.KAR.».

Кульмінація цієї події міжнародного масштабу відбулась 10 – 14 червня у місті Львові, хоча сам Фестиваль стартував за кілька місяців до свого відкриття. За шість місяців до початку офіційних дійств художники надсилали свої роботи в оргкомітет. Зареєстровані роботи оцінювала міжнародна мистецька колегія, а кращі твори були представлені у виставкових залах Львівської Національній галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького (вул. Стефаника, 3). Експозиція продовжила події казкового івенту на два тижні до кінця червня. Принагідно оргкомітет Фестивалю висловлює вдячність за підтримку генеральному директору галереї Ларисі Разінковій. Численна кількість людей відвідала виставку та майстер класи, яких в межах Фестивалю відбулось понад два десятки. Ця зацікавленість стала виразним компліментом для оргкомітету, оскільки увесь Фестиваль вже вкотре реалізовується на достойному міжнародному рівні без підтримки державної «культурної» номенклатури. Урочиста  презентація виставки  відбулась  10 червня.  На  ній шанувальники  мистецтва  казки з України, Швейцарії, Польщі, Чехії, Словаччини, Німеччини, Італії та Нідерландів мали можливість оцінити рівень представлених робіт. У наступні кілька днів як професійні учасники, так і аматори взяли участь в художньому пленері. Згодом їх пленерні роботи доповнили експозицію «KAZ.KAR.»2016. Не менш плідною стала програма номінації «Театральне мистецтво». Протягом кількох фестивальних днів зіграно понад півтори десятка вистав. У номінації «Літературні читання» казкарі презентували свої художні твори – казки. Приємно, що у цій номінації, як і в інших, відчувалося неабияке зацікавлення. Послухати та поспілкуватись з авторами літературних творів охочих було більше, ніж могла вмістити зала ЛАД Театру «СПІРОГРАФ» і дзеркальна зала Палацу Потоцьких. Під завісу казкового марафону відбувся круглий стіл і година пам’яті видатного львівського режисера та засновника театру «І люди, і ляльки» Олега Новохацького.  Завдяки програмній мапі Фестивалю гостям було зручно бувати на різних локаціях подій трієнале казок. Оргкомітету  «KAZ.KAR.» 2016  вдалося  залучити до  участі  понад дві  сотні  людей особливих соціальних категорій: вихованців осередків для осіб позбавлених батьківської опіки, з особливими потребами, дітей та загалом сімей українських воїнів.Висока оцінка гостей та учасників Фестивалю вже вкотре акцентувалася на тому, що тривала робота оргкомітету цього проєкту сформувала багаторічну співпрацю з митцями країн-делегацій.

Сцена з вистави "По щучому велінню" за п'єсою Марка Кропивницького. Учасник театральної номінації фестивалю.

До участі у Фестивалі «KAZ.KAR.» 2016 зголосились представники з Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, Іспанії, Швеції, Ірану, України, серед яких також діти, які позбавлені батьківської опіки.

До складу міжнародного журі 2016 року увійшли фахівці з галузі образотворчого мистецтва, театрального мистецтва, літератури, науковці (з них – семеро осіб з України і п’ятеро з-поза її меж). Голова колегії Фестивалю «KAZ.KAR.» 2016 – народна артистка України Ада Роговцева[4]

Вступне слово художнього керівника Фестивалю «KAZ.KAR.» Андрія Сендецького

П’ятий Міжнародний благодійний фестиваль (трієнале) казок KAZ.KAR.

Фестиваль відбувався 30 травня – 02 червня 2019 року. Як і попередня трієнале, V Фестиваль проводився у пам’ять Унікальної Людини, режисера та засновника Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» Олега Новохацького. Маестро працював у ньому, жив ним і ще за життя подарував своє творіння місту Лева. Художній та генеральний керівник театру «І люди, і ляльки» був особистістю, яка творила магію казки у театрі. Ним повинні пишатись і Львів, і вся Україна. Олег Новохацький з прем’єрного Фестивалю Казок не словом, а ділом підтримував і допомагав його провести й сам запропонував свій Театр залучити до партнерського грона.Фестиваль «KAZ.KAR.»  реалізовується  без фінансового та позитивно-наслідкового  сприяння з бюджетних коштів.

Благодійний фонд «ТОРБА» до участі у Фестивалі 2019 зумів залучити дітей, що мешкають у спеціалізованих осередках (близько двох сотень осіб), дітей, батьки яких перебували в зоні АТО (близько сотні осіб), людей з фізичними вадами (близько пів сотні осіб) та чимало інших людей з соціально мало захищених категорій. Ці особливі гості взяли участь у майстер-класах з образотворчого та акторського мистецтва, переглянули вистави-казки, оглянули екскурсії містом, зустрілись і поспілкувались з авторами казок та отримали подарунки й ласощі.

Виступ з доповіддю під час наукового крулого столу у рамках Фестивалю української художниці-графіка, ілюстраторки, дизайнерки, літераторки Вікторії Володимирівни Ковальчук

До участі у Фестивалі «KAZ.KAR.» 2019 зголосилися представники Білорусі, Польщі, Словаччини, Боснії і Герцеговини, Сербії, Косово, Румунії, Чехії, Нідерландів, Швейцарії, Ізраїлю, Південно-Африканської Республіки, Японії, України, серед яких також діти, котрі позбавлені батьківської опіки.

До складу міжнародного професійного журі увійшли фахівці з галузі образотворчого мистецтва: Вікторія Ковальчук (Львів, Україна), Юлія Стемпіцька (Львів, Україна), Агнєшка Даца (Краків, Польща), Міся Конопка (Варшава, Польща); театрального мистецтва: народна артистка України Лариса Кадирова (Київ, Україна), народний артист України Григорій Шумейко (Львів, Україна), доктор філологічних наук, магістр, доцент кафедри культурології Філософського факультету Університету Костянтина Філософа Мірослав Баллай; танцювального мистецтва: народна артистка України Ірина Мазур (Львів, Україна), заслужена артистка України Христина Трач (Львів, Україна), хореографи-постановники Катерина Белявська та Богдан Урхов (Київ, Україна). У складі журі вісім осіб з України і троє з-поза її меж. Голова журі Фестивалю «KAZ.KAR.» 2019 – народна артистка України Лариса Кадирова.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.