KRIWI

KRÍWI білоруський фольк-гурт, який було засновано у 1996 році. Саме слово означає належність до древнього слов'янського племені кривичів. У своїй творчості гурт поєднує звучання традиційних європейських народних інструментів (колісну ліру, волинку, цимбали, флейти та ін.) та сучасних технологій (синтезаторів, програмування, семпли, video- WJ InterFilmWostok).

KRÍWI
Кріві у 1997 році. Обкладинка альбому "Hej-Loli"
Основна інформація
Жанр Нео-фолк
Фольк-рок, clubEthno, newFolk
Роки з 1996
Країна Білорусь
Німеччина
Місто Мінськ
Мова Білоруська
Лейбл belpunkt berlin
Склад Вероніка Круглова
Ігор Горбачевський
Валерыя Валадзько
ЙоЙо Путiлофф Канішчаў
Колишні
учасники
Піт Павлов
Зьміцер Вайцюшкевіч
Карен Карапетян
Олександр Помідоров
Бабу
Константiн Горячiй
www.kriwi.com

Історія

Колектив заснували у 1996-му belpunkt (Валера Канищев, Walera Kanischtscheff -actor/producer) і учасники гурту «Палац»: гітарист Юрій Відронак, вокаліст і мультиінструменталіст Дмитро Войтюшкевич, вокалістка Вероніка Круглова. Гурт одразу почав влаштовувати концерти у Білорусі та Західній Європі.[1] На одному з таких концертів їх помітили німці і запропонували вигідні умови для запису альбому. Продюсерський центр, який став займатися гуртом, отримав назву «Belpunkt».

Дебютний альбом Hej-loli записували в Берліні. Після виходу платівки гурт почав давати концерти по Білорусі. Завдяки якісному запису і самобутньому підходу до музики, вони легко закріпилися у фольк-русі Німеччини. Згодом побачив світ наступний альбом «За туманам...». На однойменну пісню було знято відео-кліп (режисер А.Вечір).

У 1999 році колектив отримав головну альтернативну премію Білорусі — «Рок-корона». Згодом Войтюшкевич залишив гурт і створив свій окремий проект «WZ-Orkiestra», a гітарист Відронак — проект URIA. «Musica Vitale» Preis 2000 — Berlin Germany. У 2013-му році: «Traukamurauka»-«best CD» Білорусь, у 2014-му році: concert Karneval der Kulturen в Берліні, Німеччина

Дискографія

Альбоми

  • Hej-loli (1997)
  • За туманам... (1998)
  • Людзям (наживо) (1999)
  • Minsk-Berlin (2002)
  • Live in Berlin (2004)
  • KRIWI Live — homevideo (2005)
  • InterFilmWostok fest — KRIWIvideo concert minsk (2006)
  • Traukamurauka (2013)

Сингли

Інші проекти

Примітки

  1. Климов, Олег; Шаруба, Сергей (2004). Убить N.R.M., или К неутешительным итогам музыкального года. Музыкальная газета (рос.) (4). Архів оригіналу за 11 вересня 2020. Процитовано 11 вересня 2020.

Література

  • Д.П.. «KRIWI» // Энцыклапедыя беларускай папулярнай музыкі / уклад. Дз. Падбярэзскі і інш. Мінск : Зьміцер Колас, 2008. — С. 152–153. — 2000 прим. — ISBN 978-985-6783-42-8.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.