Lanchester Mk.1

«Ла́нчестер» (англ. Lanchester Mk.1) — англійський пістолет-кулемет часів Другої світової війни, був копією німецького MP-28.

Lanchester
Тип пістолет-кулемет
Походження Сполучене Королівство
Історія використання
На озброєнні 1941 1960
Оператори Сполучене Королівство
Війни Друга світова війна
Історія виробництва
Розробник Джордж Ланчестер
Розроблено 1940
Виробник Sterling Armament Company
Виготовлення 1941 1945
Виготовлена
кількість
100.000
Варіанти Mk.I, Mk.I*
Характеристики
Вага 4,34 кг
Довжина 851 мм
Довжина ствола 203 мм

Набій 9×19 мм Парабелум
Дія вільний затвор
Темп вогню 600 п/хв
Дульна швидкість 380 м/с
Дальність вогню
Ефективна 150 м
Система живлення контейнерний магазин на 32 або 50 набоїв

Lanchester Mk.1 у Вікісховищі

Історія

В умовах цілком реальної загрози німецького вторгнення, влітку 1940 у Великій Британії були терміново розпочато роботи зі створення копії німецького MP-28. Англійську версію пістолета-кулемета, призначеного для Королівського військово-морського флоту та військово-повітряних сил, розроблено й підготовлено ​​до виробництва Джорджем Ланчестером з фірми «Sterling Arms Company».

Відмінності від МР-28 нечисленні: зброю оснащено кріпленням для стандартного багнета від гвинтівки «Лі-Енфілд» на кожусі ствола, а ложе — «англійського» гвинтівкового типу (з прямою шийкою характерної форми) виготовлено ​​з горіхового дерева. У «Ланчестера», як і в його прототипу, була автоматика з використання енергії віддачі вільного затвора, а перевідник у спусковому механізмі допускав ведення автоматичного вогню і стрільбу одиночними пострілами.

Особливим успіхом «Ланчестер» не користувався — і випуск його обмежився порівняно невеликою серією: розроблена за довоєнним стандартом конструкція пістолета-кулемета вважалася непрактичною для виробництва у воєнний час. Попри це, він вплинув на подальший розвиток «англійської школи» проектування даного виду зброї: пістолети-кулемети «Sten» та «Sterling» зберігали запозичене свого часу у МР-28 розташування магазину ліворуч. «Ланчестери» тривалий час перебували на озброєнні британського флоту, використовувались навіть у Фолклендській війні на початку 1980-х років.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.