Legio II Armeniaca

Legio II Armeniaca (II Вірменський легіон) — римський легіон часів пізньої імперії.

Legio II Armeniaca
Емблема
На службі кінець III ст. — кінець V ст.
Країна Римська імперія
Вид Сухопутні війська
Тип Легіон
Чисельність 1000-1200 осіб
Гарнізон/Штаб Сатала
Безабда
Війни/битви Облога Безабди 360 року

Медіафайли на Вікісховищі

Історія

Легіон було сформовано у кінці III століття в провінції Вірменія (разом з Legio I Armeniaca) в результаті військових реформ імператора Діоклетіана. Тому отримав свою назву. Його вояків було переведено з псевдокомітатів до легіонерів, проте завдання залишалися колишніми — охорона ними кордонів імперії як лімітанами.

Тривалий час розташовувався у Римській Вірменії. Основний табор легіону розміщувався у м. Сатала (колишня Мала Вірменія). Ймовірно виконував допоміжні функції під час римсько-перських воєн часів імператорів Максиміана, Костянтина I та Констанція II. У 360 році спрямовано до важливої прикордонної фортеці Безабда (разом з алами легіонів Legio II Flavia Virtutis і Legio II Parthica), де зазнав нищівної поразки від персів на чолі із Шапуром II.

Проте вже у 400 році його було відновлено відповідно до відомостей Notitia Dignitatum. Підпорядковувався дуксу Месопотамії та magister militum per Orientem. Час зникнення цього легіону невідомий.

Джерела

  • Le Dictionnaire des Antiquités Grecques et Romaines de Daremberg et Saglio, Tome 3, vol. 2, pp. 1047–1093


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.