Limnatis nilotica

Limnatis nilotica — вид п'явок з роду Limnatis родини Hirudinidae. Інші назви єгипетська, нільська, кінська п'явка.

?
Limnatis nilotica

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eucaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Кільчасті черви (Annelida)
Надклас: Пояскові черви (Clitellata)
Клас: П'явки (Hirudinida)
Підклас: П'явки (Hirudinea)
Ряд: Безхоботні п'явки (Arhynchobdellida)
Родина: Hirudinidae
Рід: Limnatis
Вид: Limnatis nilotica
Limnatis nilotica
(Savigny, 1822)
Посилання
Вікісховище: Limnatis nilotica
Віківиди: Limnatis nilotica
NCBI: 251246

Опис

Зовнішністю і розміром схожа на медичну п'явку. Щелепи малі і слабкі, прокусити шкіру не можуть. Тому може смоктати кров лише зі слизових оболонок, чим і пояснюється її шкідливість. Поверхня її тіла дуже гладенька і виділяє значну кількість слизу Задня присоска велика, її діаметр помітно перевершує половину найбільшої ширини тіла, вона дуже потужна.

Спина її зеленувато-коричневого забарвлення. Черево темніше спинної сторони і відливає синім або фіолетовим кольором. З боків тулуба проходять жовті смуги.

Спосіб життя

Зустрічається в джерелах, ставках, озерах і тихих річках, інших невеликих водоймах. Є паразитом, смокче кров різних ссавців, людини, іноді земноводних.

Є гермафродитом, відкладає яйця купками до 50 яєць, біля води, в темних вологих місцях.

Розповсюдження

Мешкає у країнах Середземномор'я (північна Африка, південна Європа), Ефіопії,, на Кавказі та Близькому Сході, в Середній Азії.

Вплив на тварин і людину

Потрапляє в ротову порожнину, а потім в глотку, носоглотку, гортань ссавців і людини, коли вони п'ють воду прямо з водойм. У деяких випадках п'явка може закупорити гортань і викликати удушення. Присутність Limnatis nilotica викликає кровохаркання і кровотеча, нерідко рясні. У 1970-ті роки в Середній Азії, Близькому Сході іноді до 30 % худоби, приганяли на бойні, заражене нею. Під час купання людей у ​​водоймах, де водиться ця п'явка, вона може проникнути в сечові і жіночі статеві органи, в кон'юнктивний мішок очей. Відомий випадок, коли вона перебувала в людині 3 місяці 20 днів. Саме цей вид п'явок найчастіше викликає гірудіноз.

Джерела

  • Зенкевич Л. А. Жизнь животных. — М.: Просвещение, 1968. — Т. 1. Беспозвоночные — 575 с. — C. 522—523.
  • Limnatis nilotica[недоступне посилання з червня 2019]
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.