Manoao colensoi

Manoao colensoi вид хвойних рослин родини подокарпових.

Manoao colensoi
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Подокарпові (Podocarpaceae)
Рід: Manoao
Molloy
Вид:
M. colensoi
Біноміальна назва
Manoao colensoi
(Hook.) Molloy 1995

Поширення, екологія

Країни поширення: Нова Зеландія (Північний острів, Південний острів). Росте від низовин до гірських лісів (записаний від рівня моря до 1000 м). Зазвичай росте на старих, погано осушених поверхнях з вилуженими безплідними ґрунтами, і в кислих болотах і торфовищах. Незвичайним характером цього виду є його здатність до регенерації і поширення через підземні стебла.

Морфологія

Дерево до 15 м у висоту і 100 см діаметром, з прямим, чистим стовбуром. У молодості це конусоподібне дерево, але пізніше розвивається висока, помірно розкидиста крона. Кора коричнево-сіра. Є три різних стадіях росту, кожна з яких визначається листям. Листки неповнолітніх дерев довжиною 6–12 мм, вузькі, загострені. Коли рослина напівдоросла, листки менші, довжиною 3–4,5 мм, плоскі і розташовані в двох протилежних рядів в одній площині. Листя дорослих дерев 1–2,5 мм довжиною, товсті, шкірясті, лускоподібні, 1.5 мм в діаметрі. Пилкові шишки поодинокі, верхівкові, 3–5 мм довжиною, ≈ 1,5 мм шириною. Насіння 2–4 мм довжиною, широко яйцеподібно-довгасте, чорне.

Використання

Деревина щільна і компактна, але не важка, сильна. Вона іноді красиво строката і тому високо цінується для виготовлення меблів. Оскільки дерева тепер захищені в Новій Зеландії, комерційне використання незначне. Не відомо, чи є у вирощуванні крім як у кількох ботанічних садах.

Загрози та охорона

Низинні ліси у Новій Зеландії були значно скорочені і фрагментовані, особливо у зв'язку з європейським поселеннями, які змінили землекористування на сільськогосподарське. Ці загрози зараз припинилися, і залишки природних лісів в даний час регенерують назад, тому це хвойне може знову процвітати.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.