Material design

Матеріальний дизайн (англ. Material design; кодова назва "Quantum Paper"[1]) — принципи дизайну сайтів, програмного забезпечення і застосунків, а також правила дизайну інтерфейсів для операційної системи Android від компанії Google. Вперше представлений на конференції Google I/O 25 червня 2014 року. Ідея дизайну полягає в інтерфейсі, поведінка і вигляд якого наслідують правила поведінки і вигляду паперових карток в реальному житті. Існує також визначення, що матеріальний дизайн є візуальною чи дизайн мовою.[2]

Material design

Особливості

Дослідження, зроблене дизайнерами Google, змінює підхід до інтерфейсу і робить його реальнішим. Інтерфейс перетворюється на живу приємну людині взаємодію. 

  • Матеріальний дизайн за допомогою системи управління тінями створює візуальну ілюзію простору між застосунком та екраном пристрою.
  • Була збільшена реалістичність анімації за допомогою прискорення та пригальмовування рухів, пружного стрибання об'єктів.
  • Розвинулися інтерактивні іконки.
  • З'явилася об'єктна хореографія, при якій елементи здатні впливати на сусідні елементи.[3]

Застосунки в Material design

Матеріальний дизайн повноцінно використовується в операційній системі Android, починаючи з версії Android 5.0 і в деяких застосунках Android 4.1; 4.2; 4.3 та 4.4. Як приклади застосунків у новому дизайні можна відзначити мобільні застосунки:

Див. також

Примітки

  1. Spradlin, Liam (11 червня 2014). Exclusive: Quantum Paper And Google's Upcoming Effort To Make Consistent UI Simple. Android Police. Процитовано 2 червня 2017.
  2. Google Design (28 травня 2015). Making Material Design. Процитовано 2 серпня 2016.
  3. Pavlo, Salyga (2 серпня 2016). Web Design and Usability Analysis: Принципи матеріального дизайну і чим він загрошує дизайнерам. Web Design and Usability Analysis. Процитовано 2 серпня 2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.