Mesembryanthemum crystallinum

Mesembryanthemum crystallinum вид гвоздикоцвітих рослин родини аізоонові (Aizoaceae). Етимологія: лат. crystallinum — «лід або кристал», назва стосується наявності водних місткостей на листі.

Mesembryanthemum crystallinum
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Аїзові (Aizoaceae)
Рід: Mesembryanthemum
Вид:
M. crystallinum
Біноміальна назва
Mesembryanthemum crystallinum

Морфологія

Рослина від 70 см до 1 м в ширину, повзуча або дворічна соковита, часто червонувата. Коріння волокнисте. М'ясисті, зелені листові пластинки від яйцеподібно-трикутних до лопатчастих, довжиною від 2 до 20 см; вони густо вкриті склоподібними сосочками, які виглядають як кристали. Листові краї скручені. Білі або злегка рожеві квіти мають діаметри, як правило, від 7 до 10, рідко до 30 мм. Насіння грубе, з крихітними бородавками. Рослина вкрита великими блискучими клітинами або водними бульбашками. Основна функція цих клітин є запас води. Може бути однорічною, дворічною, або багаторічною, залежно від умов навколишнього середовища. Період цвітіння триває з лютого по липень. Число хромосом 2n = 18.

Поширення

Країни поширення: Африка: Алжир [пн.]; Лівія [пн.]; Марокко; Острів Святої Єлени; Туніс; Мавританія; Ангола [пд.зх.]; Намібія; ПАР; Азія: Єгипет — Синай; Ізраїль; Південна Європа: Хорватія [пд.зх.]; Італія [вкл. Сардинія, Сицилія]; Франція [пд.сх. і Корсика] Португалія [вкл. Азорські острови, Мадейра]; Гібралтар; Іспанія [вкл. Балеарські острови, Канарські острови]. Натуралізований у Північній Америці, Південній Америці та Австралії. Росте на широкому діапазоні типів ґрунту, від добре дренованих піщаних (у тому числі піщаних дюн), до суглинних і глинястих ґрунтів. Може терпіти поживно бідні або засолені ґрунти. Також росте в порушених ділянках, таких як узбіччях доріг, звалища і сміттєві присадибні ділянки.

Використання

Листя їстівне. Насіння також можуть бути з'їдене. Подрібнене листя можна використовувати як замінник мила і воно має деяке лікарське використання. Також вирощується для прикраси. Через накопичення солей, М. crystallinum може бути корисним для біологічного відновлення.

Джерела

Галерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.