MitOst

Спілка МітОст (нім. MitOst e. V.) — це незалежна, недержавна, неприбуткова організація з місцем розташування в Берліні. Вона сприяє культурному та мовному обміну в країнах Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, Середньої Азії та Південного Кавказу.

Історія

Спілка була заснована в 1996 році і на сьогодні налічує 1 200 членів. Членами спілки є випускники програм фондів та зацікавлені у міжкультурній комунікації з 40 країн. МітОст займається активною діяльністю у сфері навчання та порозуміння між народами і здійснює міжнародні освітні та культурні проєкти, а також проєкти обміну. Діяльність спілки є неприбутковою, активність членів є добровільною. МітОст співпрацює з рядом фондів та установ.

Діяльність

Порозуміння між народами та громадська активність є центральними напрямками проєктної роботи МітОст. Ідеї проєктів з'являються серед членів спілки, зокрема у проєктних групах, які об’єднуються з власної ініціативи. Кожен з членів МітОст може розробити проєкт і подати заяву на отримання фінансування. Частина проєктних засобів має залучатися через третіх осіб чи власні внески. Проєкти є відкритими для всіх, вони спрямовуються не лише на членів спілки. Проводяться міжнародні семінари та воркшопи з питань сучасності та історії, книжкові та кінопроєкти, які сприяють взаємному вивченню мов та культур, міжнародні поїздки молодих авторів, міжнародні театральні фестивалі, поїздки з метою навчання для членів спілки та спонсорів в регіони та культурні ландшафти Центральної, Східної та Південної Європи.

Ключовим заходом року діяльності спілки є міжнародний МітОст-Фестиваль, що проводиться щороку в новому місті. (2003: Печ/Угорщина, 2004: Вільнюс/Литва, 2005: Вроцлав/Польща, 2006: Тімішоара/Румунія, 2007: Герліц-Згожелець/Німеччина, Польща). У 2008 році фестиваль відбувся в Україні, в Ужгороді, в 2009 в Гданську/Польща, в 2010 – Перм, Росія і в 2011 році – в місті Чеське Будейовіце в Чехії.

Через презентацію успішних проєктів про них дізнаються ті, хто має до них інтерес. На воркшопах передаються практичні знання менеджерів проєктів. У рамках фестивалю, зокрема, проводиться культурна програма, співпраця з партнерськими організаціями, а також щорічні збори членів спілки.

Представники МітОст від країн та регіональні групи сприяють створенню контактів в окремих країнах. Через інформаційну базу спілки можна знайти однодумців. Раз на рік у журналі МітОст висвітлюється життя спілки.

Програми фондів

Ще однією сферою діяльності МітОст є програми фондів, які МітОст проводить у співпраці з Фондом Роберта Боша:

Менеджери у сфері культури з Центральної та Східної Європи – стипендійна програма сприяння розвитку культури Центральної та Східної Європи в Німеччині. Програма Фонду Роберта Боша.

Колегіум імені Теодора Гойсса та спілки МітОст, що сприяє демократичній відповідальності та громадській активності молодих людей Центральної та Східної Європи.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.