Mondial (виробник мотоциклів)

FB-Mondial — італійська компанія, яка випускала мотоцикли. Нині виробнича діяльність остаточно призупинена. Відома також участю у чемпіонаті світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів MotoGP, де досягла значних успіхів, вигравши наприкінці 1940-вих 1950-х роках п'ять титулів.

Gruppo Mondial srl
Тип ТзОВ
Форма власності Limited Liability Company
Галузь машинобудування
Засновано 1929
Засновник(и) Фрателлі Боселлі
Закриття (ліквідація) 1978
Штаб-квартира Мілан, Італія
Попередні назви F.B.
Продукція мотоцикли
Холдингова компанія SCM GROUP
mondialmotors.it
 Mondial у Вікісховищі

Історія

Компанію було засновано 1929 року в Мілані під назвою F.B. — абревіатурою від імені та прізвища графа Фрателлі Боселлі з родини земельної аристократії П'яченци. Її заснували брати Карло, Луїджі, Етторе, Джузеппе та Ада Боселлі. Спершу вони відкрили невеликий магазин з продажу та обслуговування мотоциклів марки «G.D.» За кілька місяців вони зрозуміли, що на ринку існує попит на економічні та надійні транспортні засоби, такі як триколісні мотоцикли.

Тоді як MV Agusta і Ducati випускали економічні легкі 2-тактні мотоцикли, мопеди та скутери, Mondial спеціалізувався на випуску високоякісних спортивних мотоциклів. Завод Mondial у Мілані був набагато менший, ніж великі Moto Guzzi, Gilera або Benelli. Велика частина виробництва кожного мотоцикла була зроблена вручну, що дозволяло випускати невеликі партіїї, в діапазоні від 1000 до 2000 одиниць на рік.

FB Mondial 250 Super Sport

У 1949 році, коли MV Agusta вирішила почати випустити 4-тактні мотоцикли, вони придбали 4-тактні мотоцикли Mondial для використання як прикладу.

Останній мотоцикл під маркою Mondial покинув завод в 1960 році. Після цього Mondial ще 19 років випускали мотоцикли з двигунами від інших виробників.

Honda

У 1957 році Соічіро Хонда підійшов власника Mondial графа Боселлі і запропонував йому придбати гоночні мотоцикли, з якими компанія щойно виграла чемпіонат світу в класах 125сс та 250сс. Граф дав засновнику Honda гоночні Mondial; Honda використовувала їх як стандарт, до якого прагнули, щоб конкурувати у світовому масштабі.

Оригінальний гоночний мотоцикл Mondial 125 стоїть першим при вході у музей Honda в Мотегі.

Mondial 125

Перші десять сезонів чемпіонату світу MotoGP у класі 125сс цілковито панували мотоцикли з чотиритактними двигунами. Найкращим серед них був Mondial. Двигун конструкції Альфредо Друзіані відрізнявся досить хитромудрим приводом двох верхніх розподілвалів: вертикальний вал, що проходить за циліндром, і «гітара» з п'яти шестерень в голівці. Ще одна цікава особливість силового агрегату — цілісний нероз'ємний картер, який відкривав доступ до зчеплення і коробки передач через люки. Рання версія розвивала 12 к.с. при 9000 об/хв, розганяючи машину масою 85 кг до 130 км/год — цього виявилося достатньо для того, щоб гонщики на Mondial виграли всі етапи світової першості 1949, 1950 і 1951 років.[1]

Участь у мотоперегонах

MotoGP

Mondial брала участь у чемпіонаті світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів MotoGP з моменту його заснування і до 1957 року, коли разом із багатьма італійськими виробниками вирішила завершити свої виступи у ньому через надмірне зростання витрат. За цей період мотогонщики команди завоювали для команди 5 титулів чемпіона світу: 4 в класі 125сс та один у 250сс.

Сезон Клас Титул конструктора Титул пілота Переможець
1949 125сс + + Нелло Пагані
1950 125сс + + Бруно Руффо
1951 125сс + + Карло Уббіалі
1957 125сс + + Тарквіньйо Провіні
250сс + + Сесіл Сендфорд

Посилання

Примітки

  1. Александр Воронцов (04.05.2011). Реквием по «осьмушкам» (рос.). ООО "Издательство "За рулем". Процитовано 08.08.2013.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.