Mustang Wanted

Mustang Wanted — нікнейм українського[2] міського альпініста та інтернет-знаменитості Павла Геннадійовича Ушивця[3]. Він відомий своїми висотними трюками, які він виконує по всьому світі практично без обладнання для забезпечення безпеки. У ніч з 19 на 20 серпня 2014 р. він піднявся на житловий будинок на Котельницькій набережній, один із Семи сестер (група хмарочосів в Москві в сталінському стилі), розмалював шпиль у синій колір та підняв український прапор на верхній частині будівлі. Він присвятив перфоманс на День Незалежності України[4]. Він готовий бути заарештованим російською міліцією «в обмін на звільнення хороброї української дівчини Наді Савченко»[4]. Савченко була звинувачена в Росії в убивстві двох російських журналістів під час війни на сході України[5].

У серпні 2014 р. Mustang Wanted піднявся на житловий будинок на Котельницькій набережній у Москві, розмалював верхню частину жовтої зірки в блакитний колір і підняв Український прапор на ній.
Mustang Wanted (Гриша, Гошан[джерело?])
Слава Україні[1]
Павло Геннадійович Ушивець
 Солдат
Загальна інформація
Народження 21 січня 1987(1987-01-21) (35 років)
Київ
Псевдо «Слава Україні»
Військова служба
Приналежність  Україна
Вид ЗС  Збройні сили
Війни / битви Війна на сході України
Бої за Широкине

Mustang Wanted, який ідентифікує себе як Георгій (або Григорій), є мешканцем Києва[4].

24 листопада з'явилася інформація, що він узяв собі нове ім'я — Слава Україні та завважив, що так тепер у нього записано в паспорті, по-батькові залишив незмінним[1].

У 2020 році Mustang Wanted став бренд-амбасадором кіберспортивної команди HellRaisers[6].

Реакція у світі

Схвалення Порошенком

Порошенко схвально відгукнувся про перфоманс Mustang Wanted. І додав: «Слава Україні!»[7][8][9]

Реакція РФ

В Москві було порушено кримінальну справу за статтею «Вандалізм», що тягне на 4 роки. Далі було перекваліфіковано справу на «Хуліганство» зі збільшенням покарання до 7 років. Було затримано чотирьох осіб, які жодного відношення до фарбування не мали[10]. Потім їх відпустили, але з умовою домашнього арешту на 2 місяці[11].

11 вересня 2014-го російські ЗМІ повідомили, що він оголошений у міжнародний розшук. 12-го радник глави МВС України Антон Геращенко повідомив, що розшук оголошено міждержавний — тільки в межах СНД[12], того ж дня Таганський суд Москви ухвалив рішення про його заочний арешт.

#Москванаш

Подія викликала небувалий резонанс у соцмережах, особливо у твітері[13].

Благодійність

26 серпня з'явилася інформація, що Mustang Wanted продав 20-секундне відео з висотки телеканалу LifeNews за 5000 доларів, які по тому зобов'язався перерахувати батальйону «Донбас»[14].

Фільм про «кіборгів»

У жовтні 2014 року Mustang Wanted поїхав з одеським волонтером Євгеном Латою відвозити зібрану допомогу українським військовим. Про події, що відбулися із ними, сміливці зняли любительське відео[15][16].

Див. також

Примітки

  1. Руфер Мустанг змінив ім'я на Слава Україні
  2. Mustang Wanted — українець, що підняв жовто-блакитний прапор над Москвою. Фото. Відео
  3. Lokot, Tetyana (22 серпня 2014). Ukrainian Daredevil Climber Admits to Painting the Moscow Star in Ukraine's Colors. Global Voices. Процитовано 24 серпня 2014.
  4. Heil, Andy (24 серпня 2014). 'Mustang Wanted' Claims He Raised Ukrainian Flag Over Moscow. Radio Free Europe. Процитовано 24 серпня 2014.
  5. Ukraine conflict: Russia charges pilot over deaths, BBC News (9 July 2014)
    Russia Charges Ukrainian Pilot Savchenko Over Journalists' Deaths, NBC News (9 July 2014)
  6. Экстремал Mustang Wanted стал амбассадором киберспортивной команды HellRaisers. tk.media. Процитовано 24 грудня 2020.(рос.)
  7. Порошенку сподобався прапор України над московською висоткою
  8. Український прапор на висотці в Москві: порушена справа
  9. Порошенко побачив символізм у вивішеному українському прапорі в Москві
  10. Встановлення українського прапора на висотці в Москві тепер розцінюють як «хуліганство»
  11. За український прапор на висотці в Москві можуть дати 7 років
  12. МВС: Ми нашого Мустанга Росії не віддамо
  13. #Москванаш: український прапор на висотці в Москві підірвав соцмережі
  14. LifeNews проспонсорував батальйон «Донбас»
  15. Руфер Mustang Wanted зняв фільм в аеропорту Донецька (ВІДЕО)
  16. Руфер Мустанг несколько дней был защитником Донецкого аэропорта: Если военное руководство не опомнится — войну мы не выиграем. ФОТОрепортаж. Цензор. НЕТ

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.