OASIS

OASIS (англ. Organization for the Advancement of Structured Information Standards) — це глобальний некомерційний консорціум, який займається розробкою, конвергенцією й ухваленням відкритих стандартів в рамках міжнародної інформаційної спільноти. Цей консорціум є лідером за кількістю випущених стандартів, що належать до Вебслужб. Окрім цього він займається стандартизацією в області безпеки, електронної комерції; також зачіпається суспільний сектор і ринки вузькоспеціальної продукції. В OASIS входить понад 5000 учасників, що представляють понад 600 різних організацій зі 100 країн світу.

Спонсорується провідними корпораціями IT індустрії такими, як IBM, Novell, Oracle, Microsoft, Sun.

У квітні 2013 консорціум OASIS був акредитований Американським національним інститутом стандартів (ANSI).[1] Отримання акредитації ANSI дозволить OASIS передавати свої стандарти в ANSI для затвердження їх як американських національних стандартів, а також безпосередньо представляти свої стандарти для прийняття організаціями ISO (International Organization for Standardization) і IEC (International Electrotechnical Commission), без проходження попередніх формальних процедур і затвердження в додаткових інстанціях.

Конкретні стандарти, що розвиваються технічними комітетами OASIS

  • CAPCommon Alerting Protocol, XML-формат даних для обміну публічними повідомленнями про попередження і надзвичайні ситуації між аварійними технологіями.
  • CIQCustomer Information Quality, XML специфікація для визначення, представлення, інтерпретації і управління частковою інформацією (наприклад ім'я, адреса тощо).
  • DocBook (DocBook) мова розмітки для технічної документації. Спочатку вона призначалася для автоматизації створення технічних документів під апаратне і програмне забезпечення комп'ютерів, але вона може бути використана для будь-якого іншого роду документації.
  • DITA (Darwin Information Typing Architecture) модульна і розширювана, основана на XML мова для інформації на теми, такої як онлайнова допомога, документація, або навчання.
  • MQTT (англ. Message Queue Telemetry Transport) — спрощений мережевий протокол, що працює на TCP/IP.
  • OpenDocument (OASIS Open Document Format for Office Applications) відкритий формат файлів документів для збереження офісних документів, таких як електронні таблиці, листи, графіки, і презентації.
  • SAMLSecurity Assertion Markup Language, стандартний фреймворк на основі XML для безпечного обміну інформації автентифікації та авторизації.
  • SDDSolution Deployment Descriptor, стандартна XML-основана схема, що визначає стандартний спосіб характеристик установки термінових застосунків, яких вимагає циклічне керування на багатоплатформових середовищах.
  • SPMLService Provisioning Markup Language, стандартний XML-протокол для інтеграції та інтерпретації запити служб забезпечення.
  • UBLUniversal Business Language, національний проєкт з метою визначення безоплатної бібліотеки стандартних електронних XML-документів для бізнесу. Всі рахунки до данського уряду від лютого 2005 мають бути в електронному форматі UBL.
  • WSDMWeb Services Distributed Management Вебслужби розподіленого бізнесу.
  • XACMLeXtensible Access Control Markup Language, стандартний XML-протокол для управління доступом.
  • XRIeXtensible Resource Identifier, URI-сумісний протокол схеми і дозволу для абстрактних ідентифікаторів, що використовуються для указання і розподілу ресурсів між доменами і застосунками.
  • XDIXRI Data Interchange, стандарт для сумісної роботи, зв'язку, і синхронізації даних («dataweb») між багатьма доменами і застосунками з використанням XML документів, eXtensible Resource Identifiers (XRI), і нових методів управління розподіленими даними, що зветься link contract.

Виноски

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.