Open Build Service

Open Build Service (колишня openSUSE Build Service)[2] — платформа, яка дозволяє організувати процес розробки дистрибутивів і програмних продуктів, включаючи підготовку і супровід релізів і оновлень. Система дозволяє виконати крос-компіляцію пакунків для більшості основних дистрибутивів Linux, що використовують пакунки в форматі RPM або DEB, або зібрати власний дистрибутив на основі заданої пакетної бази.

Open Build Service
Тип веб-служба, крос-компілятор
Розробники SUSE, Linux Foundation
Стабільний випуск 2.6 (5 лютого 2015 (2015-02-05))
Версії 2.10.10 (25 лютого 2021)[1]
Репозиторій github.com/openSUSE/open-build-service
Операційна система Linux
Мова програмування Perl, Ruby
Стан розробки активний
Ліцензія GPL
Вебсайт openbuildservice.org

Підтримується складання для 21 цільової платформи (дистрибутиву) та 6 архітектур, в тому числі для архітектур i386, x86_64 та ARM. Серед підтримуваних дистрибутивів: CentOS, Debian, Fedora, Mandriva, openSUSE, SUSE Enterprise Linux, Red Hat Enterprise Linux (RHEL) і Ubuntu. Станом на 2012 OBS використовується як первинна система для складання проектів openSUSE, Tizen і VideoLAN, а також для складання Linux-продуктів в компаніях Dell, Cray і Intel.[3]

OBS дає можливість створити spec-файл або підключити репозиторій пакунків, представлений на сайті software.opensuse.org і однією командою зібрати останню версію заданої програми у вигляді бінарного пакунку під потрібну систему. Крім того, можна сформувати готове мінімалістичне оточення для виконання в системах віртуалізації, хмарних середовищах або для завантаження у вигляді Live-дистрибутиву. При роботі з OBS розробник може використовувати готовий веб-сервіс build.opensuse.org або встановити подібну систему на своєму сервері. Крім того, можна швидко розгорнути власну інфраструктуру за допомогою спеціально підготовлених образів для віртуальних машин, локальної установки або для PXE-завантаження по мережі.

Система дозволяє автоматизувати завантаження сирцевих текстів із зовнішніх Git- або Subversion- репозиторіїв або архівів з кодом з ftp- і веб-серверів первинних проектів, що дозволяє позбавитися від проміжної ручного завантаження архівів з кодом на локальну машину розробника і подальшого імпорту в openSUSE Build Service. Для управління Open Build Service можна використовувати як інструментарій для командного рядка, так і веб-інтерфейс. Код всіх компонентів системи, включаючи веб-інтерфейс, систему тестування пакунків і складальні бекенди, повністю відкритий під ліцензією GPLv2.

Виноски

  1. Release 2.10.10 — 2021.
  2. openSUSE renames OBS
  3. Релиз системы сборки пакетов Open Build Service 2.3. Архів оригіналу за 6 травня 2012. Процитовано 4 травня 2012.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.