PC-DOS

IBM PC DOS (IBM Personal Computer Disk Operating System) дискова операційна система для персональних комп'ютерів фірми IBM. PC DOS була створена на основі вихідних кодів операційної системи MS-DOS від Microsoft.

PC DOS
Розробник IBM і Microsoft
Написано на Мова асемблера, C
Родина ОС DOS
Стан проєкту Не підтримується
Модель коду Закритий початковий текст
Початковий випуск Серпень 1981
Останній стабільний випуск PC DOS 2000/ Квітень 1998
Останній нестабільний випуск PC DOS 7.1/ 2003
Доступні мови англійська
Доступні мови програмування асемблер і C
Платформи, що підтримуються x86
Тип ядра Монолітне ядро
Вплинула на Windows 9x
Інтерфейс Інтерфейс командного рядка
Ліцензія Комерційне власницьке програмне забезпечення
Вебсайт www-06.ibm.com/jp/pspjinfo/dos/(яп.)
Статус підтримки
Не підтримується

За умовами контракту, підписаного IBM і Microsoft 6 листопада 1980, Microsoft повинна була розробити програмне забезпечення для майбутнього персонального комп'ютера IBM PC — операційну систему, що одержала назву Microsoft Disk Operating System (MS-DOS). Однак, коли її вихідні коди були представлені замовнику, в них виявилося понад 300 помилок. Поки в Microsoft займалися доопрацюванням системи, програмісти IBM, щоб встигнути до запланованого терміну виходу ПК, самі переписали початкові коди, попутно виправляючи помилки. Так з'явилася IBM Personal Computer DOS (PC DOS), яка була виправленим варіантом MS-DOS 1.0. За умовами домовленості між IBM і Microsoft, ОС повинна була мати назву PC DOS, якщо встановлювалася на персональні комп'ютери IBM PC і MS-DOS — якщо продавалася Microsoft самостійно. Однак останньою версією MS-DOS була 6.22, в той час, як IBM пізніше випустила великий реліз PC DOS 7 і його варіант з виправленнями для проблеми 2000 року — PC DOS 2000. У цих версіях в постачання PC DOS входили нові можливості конфігурації системи за допомогою файлу CONFIG.SYS, вбудований інтерпретатор мови REXX, а також ряд утиліт, запозичених з пакета PC Tools: програма резервного копіювання, оптимізації диска, найпростіший мультизадачний менеджер і ряд інших нових засобів.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.