PEGIDA
PEGIDA (Пеґі́да, скорочено від нім. Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes - Патріотичні європейці проти ісламізації Заходу) — німецький анти-ісламський політичний рух, заснований у Дрездені у 2014 році рух PEGIDA вважає, що Німеччина все більше ісламізується[1] та визначає себе в опозиції до ісламського екстремізму. Вважається ксенофобською[2][3][4][5][6][7].
| |
Дата заснування | грудень 2014 |
---|---|
Тип | Політичний рух |
Засновники | Lutz Bachmannd |
Адреса | Дрезден |
Офіційний сайт | pegida.de |
PEGIDA у Вікісховищі |
PEGIDA хоче стримувати імміграцію; вона звинувачує владу у невиконанні законів про імміграцію[8]. PEGIDA провела багато демонстрацій; також часто було проведено багато публічних демонстрацій проти них[9] .У 2015 році Лутц Бахманн, засновник PEGIDA, вийшов з руху після того, як він, за повідомленнями, видавав себе за Адольфа Гітлера і зробив расистські заяви в Facebook[10]. Пізніше він був відновлений[11].
Діяльність
PEGIDA заснувала в Дрездені група з 12 осіб на чолі з Лутцом Бахманном. Починаючи з жовтня 2014 року PEGIDA через соціальні мережі організовувала щотижневі демонстрації, і коли вони стали масовими, це привернуло увагу суспільства. Так, демонстрацій 7 грудня зібрала бл. 10 тис. осіб, а 15 грудня — 15 тис. осіб. Серед гасел цих демонстрацій були такі: "За збереження нашої культури", "Проти релігійного фанатизму" та "Проти релігійних воєн на німецькій землі".
5 січня 2015 в багатьох німецьких містах відбулися демонстрації як прихильників, так і противників руху, що зібрали загалом бл. 30 тис. осіб, з них 18 тис. у Дрездені.
Коментатори пояснюють успіх організації незадоволенням людей європейською імміграційною політикою та недовірою до політиків і засобів масової інформації.
Політичні погляди
В грудні 2014 PEGIDA опублікувала анонімний маніфест, у якому проголошувала боротьбу на захист юдейсько-християнської культури Німеччини та толерантність щодо поміркованих мусульман. Ісламізм у ньому названо жінконенависницькою та жорстокою ідеологією. В маніфесті сказано, що воєнні біженці повинні отримувати притулок у Німеччині, він також називає тодішні заходи щодо розселення біженців недостатніми і негуманними. PEGIDA виступає за більш децентралізований розподіл засобів і розселення іммігрантів у країнах Європейського Союзу. Вона хоче, аби німецька імміграційна політика опиралася на досвід Нідерландів та Швейцарії, щоби полегшити інтеграцію іноземців у німецьке суспільство. Чинні закони мають бути суворо дотримувані, поліції повинно бути надано додаткове фінансування, а приплив біженців та іммігрантів із кримінальним минулим має припинитися. Крім того, PEGIDA виступає проти обмежень на свободу слова, введених через гендерну проблематику і політкоректність.
Примітки
- The End of Tolerance? Anti-Muslim Movement Rattles Germany. Der Spiegel. 21 грудня 2014. Процитовано 3 січня 2015.
- Proteste der fremdenfeindlichen Bewegung – „Pegida“-Aktionstag floppt. tagesschau.de. 6 лютого 2016. Архів оригіналу за 1 липня 2016. Процитовано 28 вересня 2019.
- Christian Tretbar (20 лютого 2016). Die Schande von Clausnitz. tagesspiegel.de. Процитовано 6 жовтня 2019.
- SPD-Generalin Fahimi: „Pegida ist das hässliche Gesicht Deutschlands“. welt.de. 19 жовтня 2015. Процитовано 27 вересня 2018.
- Flüchtlingshetze in Clausnitz und Bautzen: Pegida lobt den Mob. stuttgarter-zeitung.de. 23 лютого 2016. Процитовано 15 жовтня 2019.
- „Mut der Bürger“ – Pegida applaudiert den Clausnitz-Pöblern. stern.de. 23 лютого 2016. Процитовано 9 листопада 2019.
- Tim Röhn (22 лютого 2016). Wie Pegida die Schande von Clausnitz verherrlicht. welt.de. Процитовано 15 листопада 2019.
- Who goes to German Pegida 'anti-Islamisation' rallies. BBC News Online. 13 січня 2015.
- Germany anti-Islamic protests: Biggest Pegida march ever in Dresden as rest of Germany shows disgust with lights-out. The Independent. 5 січня 2015.
- Germany's Pegida anti-Islam movement unravelling. The Daily Telegraph. 28 січня 2015.
- Knight, Ben (23 лютого 2015). Pegida head Lutz Bachmann reinstated after furore over Hitler moustache photo. The Guardian. Процитовано 31 жовтня 2015.
Див. також
- Іслам у Європі
- Європейська міграційна криза
- «Німеччина самоліквідується» - німецька антиісламська книга 2010 року.