Pharo

Pharo — це сучасна повнофункціональна реалізація середовища мовою Smalltalk з відкритим вихідним кодом. Pharo є похідним від Squeak, повторної реалізації класичної Smalltalk-80 системи. У той час як Squeak був розроблений в основному як платформа для розробки експериментальних освітніх програм, Pharo пропонує гнучку платформу з відкритим вихідним кодом для професійної розробки програмного забезпечення, а також надійну і стабільну основу для наукових досліджень і розробки в галузі динамічних мов і середовищ.

середовище виконання Pharo
Pharo
Парадигма об'єктно-орієнтована
Дата появи 2008
Розробник Pharo board [1]
Останній реліз 6.1 (24 липня 2017 (2017-07-24))
Система типізації Система типізації
Основні реалізації Pharo
Під впливом від Smalltalk, Squeak
Операційна система Лінукс, OS X, Windows
Ліцензія Ліцензія MIT, Ліцензія Apache[2]
Звичайні розширення файлів .st, .mcz
Репозиторій вихідного коду github.com/pharo-project/pharo
Вебсайт pharo.org
 Pharo у Вікісховищі

Pharo усуває деякі проблеми з ліцензуванням Squeak. На відміну від попередніх версій Squeak, ядро Pharo містить тільки код, який був внесений під ліцензією MIT.

Проект Pharo почався в березні 2008 року як гілка Squeak 3.9, і перша 1.0 бета-версія була випущена 31 липня 2009 року. Хоча Pharo дублює багато пакетів з Squeak, він також включає в себе численні функції, які необов'язкові в Squeak. Наприклад, типові шрифти вбудовані в Pharo. Pharo також включає в себе підтримку істинного закриття блоків. Інтерфейс користувача спрощений та переглянутий. Pharo дуже портативний — навіть його віртуальна машина повністю написана на Smalltalk, що робить його легким для налагодження, аналізу і зміни. Pharo це засіб для широкого спектра інноваційних проектів від мультимедійних додатків до освітніх платформ на умовах комерційної веб-розробки.

В основі Pharo лежить важливий принцип: Pharo повинен бути не просто копією минулих реалізацій, а насправді ще й винаходити Smalltalk заново. Адже переходи з різкими і радикальними змінами рідко бувають вдалими.

Pharo повинен сприяти еволюційним і поступовим змінам, давати можливість проекспериментувати з важливими новими можливостями. Цей еволюційний підхід означає, що Pharo приймає помилки і не прагне до наступного ідеального рішення за один крок. Pharo сприяє невеликим поступовим змінам. Успіх Pharo залежить від внеску усієї спільноти.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.