Picea neoveitchii

Picea neoveitchii (ялина хубейська[1], кит. 大果青扦, daguo qingqian) — вид роду ялина родини соснових.

Picea neoveitchii
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Ялина (Picea)
Вид:
P. neoveitchii
Біноміальна назва
Picea neoveitchii
Masters, 1903

Поширення, екологія

Країни проживання: Китай (Ганьсу, Хубей). Зустрічається на середніх та низьких гірських схилах, а також у долинах річок і осипах на висотах від 1300 до 2000 метрів. Опади у діапазоні від 700–900 мм на рік.

Опис

шишка

Росте як вічнозелене дерево до 15 м заввишки і 50 см діаметром на рівні грудей, з широкою конічною кроною. Кора сіра, лущиться. Невеликі смолисті фіолетово-коричневий зимові бруньки є сферичними. Голки зігнуті, ромбічні у перетині, розміром 15–25 × 2 мм, на вершині гострі. Насіннєві шишки спочатку зелені, коли зрілі коричневі, овально-циліндричні, розміром 8–14 × 5–6,5 см. Насіння обернено-яйцювате, розміром 5–6 × 3,5 мм, з 10 мм крилами. Запилення відбувається травня, насіння дозріва у вересні-жовтні.

Використання

Деревина цього дерева використовується локально. Дерева не були введені в європейські чи американські сади і дендрарії і тільки вирощують у Сіаньському Ботанічному саду і Шанхайському ботанічному саду.

Загрози та охорона

Зайнята видом площа значно знизилася в період між 1950 і 1990 через вирубку для деревини. Охороняється в рамках національного законодавства. Вид був у центрі уваги кількох проектів щодо збереження протягом останнього десятиліття (2013).

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.