Pinus pseudostrobus

Pinus pseudostrobus (Сосна гладкокора) вид роду сосна родини соснових.

Сосна гладкокора
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Підродина: Pinoideae
Рід: Сосна (Pinus)
Вид:
Сосна гладкокора (P. pseudostrobus)
Біноміальна назва
Pinus pseudostrobus
Lindl., 1839

Поширення

Поширення: Сальвадор; Гватемала; Гондурас; Мексика. Займає гірські, помірно холодні зони між 1300 і 3250 метрами з 26° до 15° північної широти.

Вид успішно інтродукований у Новій Зеландії близько рівня моря.

Опис

Молоде дерево

Це дерево від 8 до 25 м у висоту, щільною і круглою кроною, кора коричнева і потріскана у зрілих дерев, але гладка й червонувато-бура у молодих. Стовбур від 40 до 80 см рідко до навіть 100 см. Стовбур зазвичай прямий. Гілки в основному по горизонталі. У верхній області кора стовбура гладка і червонувато-коричнева. Голки зібрані в пучки по 5, рідко 4 або 6. Шишки світло-коричневі, 8-10 см завдовжки і 5-7 см шириною. Насіння приблизно 6 мм у довжину, темно-коричневе.

Використання

Це один з найбільш часто використовуваних сосен для деревини в південній Мексиці і гірських районах Гватемали і частині Гондурасу. Легка, м'яка, відносно без сучків, сильна, блідо-жовта деревина має питому масу від 0,32 до 0,51 і лише трохи смолиста. Завдяки цьому деревина широко використовується для загального будівництва, тесаного бруса, декоративних елементів, а також дров.

Загрози та охорона

Загрозою є локальна надмірна експлуатація. Цей вид зустрічається в багатьох охоронних територіях в своєму діапазоні поширення.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.