Processing

Processing — це безкоштовна графічна бібліотека та інтегроване середовище розробки (IDE), створені для електронного мистецтва, нових медіа та візуального дизайну з метою навчання непрограмістів основам комп'ютерного програмування у візуальному контексті.

Processing
Парадигма об'єктно-орієнтована
Дата появи 2001 (2001)
Творці Кейсі Різ
Бенжамін Фрай
Розробник Processing Foundationd
Останній реліз 3.5.4 (18 червня 2019)
Система типізації статична
Під впливом від Design By Numbers, Java, OpenGL, C
Вплинула на Processing.js, iProcessing, Arduino
Платформа Багатоплатформова
Операційна система Linux, Mac OS, Windows, Android
Ліцензія GPL, LGPL
Звичайні розширення файлів .pde
Репозиторій вихідного коду github.com/processing/processing
Вебсайт processing.org
 Processing у Вікісховищі

Processing використовує мову програмування Java, з додатковими спрощеннями, такими як додаткові класи та псевдонімні математичні функції та операції. Середовище також містить графічний інтерфейс для спрощення етапу компіляції та виконання.

Мова Processing та IDE були попередником інших проєктів, включаючи Arduino, Wiring та p5.js.

Використовується студентами, художниками, дизайнерами, дослідниками та любителями, для вивчення прототипування та виробництва. Вона була створена для вивчення основ комп'ютерного програмування у візуальному контексті та служить програмним забезпеченням (мається на увазі, що кожен візуальний файл *.pde оболонки Processing'a представляється окремим зображенням або анімацією, і т. д.) та професійним інструментом.

Історія

Проєкт був iнiційований в 2001 році Кейсі Різом і Бенджаміном Фраєм, обидва з групи Естетики та Обчислень у MIT Media Lab. У 2012 році вони заснували Processing Foundation разом з Даніелем Шиффманом, який приєднався до них як третій керівник проєкту. Йоханна Хедва приєдналася до Фонду в 2014 році на посаді директора з питань адвокації.

Спочатку, Processing мав інтернет адресу за посиланням proce55ing.net, тому що processing домен був зайнятий. Зрештою Рейс та Фрай придбали домен processing.org.[1] Хоча в назві було поєднання букв і цифр, воно все одно вимовлялося processing. Вони не віддавали перевагу оточенню, яке називалося Proce55ing. Незважаючи на зміну доменного імені, Processing все ще використовував термін p5 іноді як скорочена назва (p5 конкретно, а не p55), наприклад p5.js є посиланням на це.[2]

У 2012 році було створено Processing Foundation, що отримав статус 501(c)(3) некомерційної організації,[3] підтримка спільноти навколо інструментів та ідей, які почалися з проєктом Processing. Фонд заохочував людей у всьому світі щорічно збиратися на місцеві події Processing Community Day.[4]

Приклади коду

Hello World

Виведення рядка символів у консоль:

//This prints "Hello World." to the IDE console.
void setup() {
  println("Hello world.");
}

Приклад малювання ліній від заданої точки до місцезнаходження курсора:

//Hello mouse.
void setup() {
  size(400, 400);
  stroke(255);
  background(192, 64, 0);
}

void draw() {
  line(150, 25, mouseX, mouseY);
}
  1. Processing 1.0 _ALPHA_ - processing.org. processing.org. Архів оригіналу за 28 квітня 2012. Процитовано 24 грудня 2017.
  2. What means number 5 in name "p5"? · Issue #2443 · processing/p5.js. GitHub.
  3. Casey Reas; Ben Fry (29 травня 2018). A Modern Prometheus. Medium.
  4. PCD. Medium.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.