Proechimys kulinae

Proechimys kulinae (щетинець Куліни[1]) — вид гризунів родини щетинцевих, знаний по двох місцевостях проживання в західній Амазонії, штат Амазонас, Бразилія, на лівому березі річки Журуа, а також у східному Перу. Його висотний діапазон сягає 300 м над рівнем моря. Мешкає в лісах "terra firme", тобто тих, які не піддаються сезонному затопленню. Каріотип: 2n=34, FN=52.

Proechimys kulinae
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Щетинцеві (Echimyidae)
Підродина: Echimyinae
Триба: Myocastorini
Рід: Proechimys
Вид:
Proechimys kulinae (P. kulinae)
Біноміальна назва
Proechimys kulinae

Етимологія

Вид названий на честь Індіанського племені Куліна (що мешкає в південно-західній частині басейну Амазонки), а також мови Куліна (якою розмовляє близько 4000 людей в Бразилії та Перу)

Морфологія

Морфометрія. Повна довжина: 252—328, довжина хвоста: 95–140, довжина задньої стопи: 38–44, довжина вух: 17–23 мм.

Опис. Невеликий щур, відносно делікатний за будовою, має маленькі вуха, і помірно короткий хвіст і задні лапи. У цілому, колір тіла рівномірно червонувато-коричневий, з грубими прожилками з різною кількістю чорного як на спині так і на боках. Спинна шерсть чергується з густим, темно-коричневим остюкоподібним волоссям, що формує темніший центр спини, що контрастує з боками тіла. Черево, підборіддя, і внутрішня поверхня передніх і задніх кінцівок є чисто білою; верхні губи темні, як правило, ділянки білого волосся відсутні. Задні ноги, в тому числі пальці, білі, з деякими золотистими тонами у більшості особин. Хвіст постає майже голим, чітко двоколірним з темно-коричневими верхом і білим низом.

Загрози та охорона

Про серйозні загрози для виду не відомо.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела

  • Вебсайт МСОП
  • Don E. Wilson, DeeAnn M. Reeder Mammal Species of the World: A Taxonomic and Geographic Reference, Vol. 1. — JHU Press, 2005, P. 1586.
  • James L. Patton, Maria Nazareth F. da Silva Mammals of the Rio Jurua and the evolutionary and ecological diversification of Amazonia — Bulletin of the American Museum of Natural History, Number 244, 2000.
  • Bo Beolens, Michael Watkins, Michael Grayson The eponym dictionary of mammals — JHU Press, 2009, P. 232
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.