ReadyBoost

ReadyBoost — це програмна технологія компанії Microsoft, що дозволяє комп'ютерній операційній системі використовувати наявні потужності флеш-накопичувачів, наприклад, USB флеш-накопичувачів або твердотілових накопичувачів (SSD) для кешування файлів. Мінімальні вимоги для Flash: читання зі швидкістю 2.5 МБ/c блоків розміром 4 КБ у випадковому порядку і запис зі швидкістю 1.75 МБ/с блоків розміром 512 КБ у випадковому порядку.[1]

ReadyBoost
Компонент Microsoft Windows
Деталі
Тип дисковий кеш
У комплекті з Windows Vista (Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate), Windows 7 (всі версії), Windows 8 (всі версії), Windows 8.1 (всі версії), Windows 10 (всі версії)

Принцип роботи

Під час використання цієї технології, Windows створює на флеш-пам'яті файл ReadyBoost.sfcache, який, на відміну від стандартного файлу підвантаження, не є ані прихованим, ані системним, всі дані зашифровані по AES-128. Основною перевагою цього підходу є набагато менші затримки у разі випадкового доступу до інформації, ніж при використанні файлу підвантаження на жорсткому диску. ReadyBoost може використовувати до 256 ГБ фізичної пам'яті на Windows 7 x64, і до 32 ГБ для Windows 7 x86, та до 4 ГБ на всіх інших підтримуваних операційних системах.

Відомі обмеження

Мінімальний об'єм — 256 МБ. Пакет оновлень 1 для Windows Vista містить оновлення, що зменшує мінімальний об'єм до 10 МБ. Крім того, Microsoft рекомендує, щоб співвідношення флеш-пам'яті до оперативної пам'яті становило від 1:1 до 2,5:1.[1]

При читанні малого блоку розміром 4 КБ, продуктивність збільшується приблизно у 10 разів, у порівнянні з жорстким диском, але при читанні великих файлів ефект не спостерігається. ReadyBoost використовується при завантаженні додатків. На даний момент ReadyBoost підтримується операційними системами: Windows Vista (Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate), Windows 7 (всі версії), Windows 8 (всі версії), Windows 8.1 (всі версії), Windows 10 (всі версії).

Контроль ефективності

Ефективність ReadyBoost можна контролювати за допомогою Windows Performance Monitor.[2]

Додаткові зауваження

Якщо на комп’ютері встановлено жорсткий диск із технологією SSD (твердотілий диск), параметр для пришвидшення роботи комп’ютера за допомогою ReadyBoost може бути недоступний під час підключення USB флеш-пам’яті або карти флеш-пам’яті. Замість цього може відобразитися повідомлення "ReadyBoost не ввімкнуто на цьому комп’ютері, оскільки продуктивність системного диска висока. Використання ReadyBoost на цьому комп’ютері не матиме додаткового ефекту". Причина полягає в тому, що більшість SSD працюють настільки швидко, що ReadyBoost не дає майже ніяких переваг.

Особливості деяких носіїв

Але в деяких випадках для прискорення роботи комп’ютера не можна використати всю пам’ять пристрою зберігання даних. Наприклад, деякі пристрої флеш-пам’яті містять як повільну, так і швидку флеш-пам’ять, а ReadyBoost може використовувати для прискорення роботи комп’ютера лише швидку пам’ять.

Вплив на носій

Не варто зберігати надто важливі користувацькі дані на тій флешці, яку налаштовано для ReadyBoost. Це пов'язано із тим, що флеш-пам'ять має обмежену кількість циклів перезапису, а поточний стан та якість флешки, як правило, невідомі.

Див. також

Примітки

  1. Archer, 2006.
  2. Keep tabs on ReadyBoost with Windows 7's Performance Monitor : [арх. 14.03.2019] / Greg Schultz // TechRepublic.  2010. — 24 March.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.