Scandal

«Scandal» (укр. «Скандал») — пісня британського рок-гурту «Queen». Пісня була випущена як четвертий сингл їхнього альбому «The Miracle» 1989 року. Сингл досяг максимальної 25-ї позиції у чарті Великої Британії, також він був випущений у США, де йому не вдалося потрапити у чарт[1].

Scandal
Сингл Queen
з альбому The Miracle
Випущений 9 жовтня 1989
Формат віниловий диск (7", 12")
касета
CD
Сторона Б My Life Has Been Saved
Записаний 1988
Жанр хард-рок
Мова англійська
Композитор Queen (Браян Мей)
Тривалість 4:43 (альбомна версія)
6:23 (12" подовжена версія)
Лейбл Parlophone
EMI
Capitol
Продюсер Queen
Девід Річардс
Місця в чартах
Хронологія синглів Queen
Попередній
«The Invisible Man»
(1989)
«The Miracle»
(1989)
Наступний
Музичне відео
«Scandal» на YouTube

Передумови

Пісня «Scandal» написана Браяном Меєм, але приписується до спільної творчості «Queen». Тема пісні стосується проблеми небажаної уваги, Мей написав її, роздратований галасом в британській пресі в кінці 1980-х років з приводу його розлучення з його першою дружиною Кріссі Маллен та стосунків акторкою Анітою Добсон, а також всіляких спекуляцій у зв'язку з рідкісною на той час появою Фредді Мерк'юрі на публіці (коли він був поглинений своєю боротьбою зі СНІДом). У 1987 році Мерк'юрі отримав позитивний результат на ВІЛ, і не повідомляв, що він страждає від вірусу до дня своєї смерті в листопаді 1991 року, але зміни в його зовнішності, особливо втрата ваги, викликали підозри у публіки, що він серйозно хворий[2].

Преса, за словами Мея, «доставляла йому великі проблеми» і «зробили його життя пеклом». Мей пізніше коментував, що ця пісня була дуже близька його серцю у важкий період його життя.

Створення пісні

Мей записав клавішне й гітарне соло з першого дубля, так само як і Мерк'юрі свою партію[2]. Синтезаторний бас записав співпродюсер альбому Девід Річардс. Вся вокальна партія була виконана Фредді Мерк'юрі. Іноді додавалися двох- та трьохголосі партії. Рядок «Tomorrow hard times» був виконаний не звичайним голосом, а фальцетом.

Складова пісні

Альбомна версія пісні починається з розспівування Фредді Мерк'юрі. Потім з'являється партія електрогітари разом з синтезатором, а через деякий час бас-гітари і ударних. Пісня ділиться на чотири куплета і не має приспівів. Після третього куплета йде гітарне соло, яке виконав Браян Мей на своїй гітарі Red Special. Після нього деякий час грають тільки Джон Дікон на бас-гітарі, Роджер Тейлор на ударних і продюсер гурту Девід Річардс на клавішних. Потім пісня стає важкіше і виконується четвертий куплет, під кінець якого пісня поступово затихає[3].

Пісня має дві версії — альбомну, яка також вийшла практично на всіх синглах, і подовжену, випущену тільки на 12-дюймових платівках і деяких 5-дюймових компакт-дисках. Подовжена версія пісні є реміксом оригінальної версії. Вона містить додаткові частини та інше аранжування. «Scandal» за життя Мерк'юрі ніколи не виконувалася гуртом наживо і не видавалася на будь-яких збірках пісень.

Відеокліп

Відеокліп до пісні зняли режисери Руді Долезал і Ганс Роззахер. Кліп знімався в студії «Pinewood» 27 вересня 1989 року на альбомну версію пісні. Відео було випущено у збірках «The Miracle EP» і «Greatest Video Hits 2».

Місце дії оформлено у вигляді гігантської газети під назвою «National Scandal», на якій музиканти виконують пісню. Також іноді в стороні показуються актори, що грають зірок і фотографів. Під час гітарного соло Браян Мей з'являється на окремому подіумі, а навколо нього літають обривки газет[4].

У коментарі до кліпу у відеозбірці «Greatest Video Hits 2», Роджер Тейлор заявив: «Одна з моїх нелюбимих пісень. Один з найбільш нудних відеороликів, які ми коли-небудь робили».

Кадри з відео використовувалися гуртом в кліпі до пісні «The Show Must Go On».

Сторона «Б»

Оригінальна версія пісні «My Life Has Saved» була представлена на «Б»-стороні синглу з піснею «Scandal». Надалі, Мей, Тейлор, Дікон і Річардс переробили трек «My Life Has Saved» для свого п'ятнадцятого і фінального студійного альбому гурту «Made in Heaven». У версії 1995 року було замінено оригінальне гітарне введення клавішними, виконаними басистом Джоном Діконом[5].

Музиканти

Джерела

  1. Queen - Full Official Chart History. Official Charts Company. Official Charts Company. Процитовано 20 січня 2016.
  2. Scandal - Queenpedia. Queenpedia.com/. Процитовано 26 січня 2008.
  3. «Scandal» queensongs.info Процитовано 18 травня 2019
  4. «Scandal» youtube.com Процитовано 18 травня 2019
  5. «Scandal» discogs.com Процитовано 18 травня 2019

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.