EMI

EMI (англ. Electric and Music Industries) — британська медіа-група (EMI Group), одна з найбільших звукозаписних компаній світу (входить до так званої «Великої четвірки»). Базується в Лондоні, Англія.

EMI
англ. EMI Records Limited
Тип бізнес[1][2]
приватна компанія
record companyd
холдингова компанія[2] і лейбл
Форма власності відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю[2] і непублічне акціонерне товариствоd
Галузь Музична індустрія, споживча електроніка, phonographic industryd і індустрія медіаd[3]
Попередник(и) Асоціація Британської Корпорації[3]
Наступник(и)
(спадкоємці)
EMI Music Publishing Ltd.d, Virgin EMI Records і Studios 301d
Засновано 31 березня 1931, 1931[1], 29 березня 1928 і 1 січня 1973
Закриття (ліквідація) 2012
Штаб-квартира Лондон[2]
Власник(и) Vivendi
Співробітники 15 000 осіб
Холдингова компанія Universal Music Group[2], Sony (United Kingdom)d, Warner Music Group і Disney Music Groupd[4]
Дочірні компанії
  • Toshiba EMI Ltd.d, EMI Music Japand, Poko Rekordsd, Chrysalis Records Ltd.d, EMI Pathé Marconi S.A.d, EMI Recordsd і Carl Lindström A.G.d[3]
  • universalmusic.com/label/emi/

    Історія

    EMI заснована у березні 1931 року в результаті злиття двох лейблів — Columbia і Gramophone. 1957 року EMI придбали Capitol Records, одержавши, таким чином, ліцензування на випуск американської музики. Поступово EMI скупили також багато лейблів у країнах Британської Співдружності, Індії, Австралії і Нової Зеландії. Також EMI володіють власною студією EMI Records.

    За даними Hoover’s, 2005 року дохід компанії сягав $3,65 млрд, прибуток — 105 млн. Значну увагу останнім часом компанія приділяє продажам музики через інтернет та на мобільні телефони. Компанія має також представника в Росії — SBA/GALA Records.

    EMI належали права понад 1 млн композицій. На цьому лейблі записувались, зокрема, Beach Boys, The Beatles, Deep Purple, Depeche Mode, Erasure, Iron Maiden, Kraftwerk, Moby, Pink Floyd, Queen, Radiohead, Sex Pistols, Sum 41, Coldplay, Кайлі Міноуг, Роббі Вільямс, Кеті Перрі та інші.

    Продаж компанії конкурентам

    EMI була найменшою з чотирьох міжнародних платівкових фірм, після Universal, Sony Music та Warner. Незадовго до фінансової кризи, у 2007 році, британську фірму придбав пенсійний фонд Terra Firma за 4,2 мільярда фунтів стерлінгів. Але структурні реформи в музичній галузі призвели до падіння продажів компакт-дисків, що потягнуло за собою кризу в EMI.

    Восени 2001 було оголошено, що EMI буде поділена між двома новими власниками.[5] Universal Music придбає за 1,9 мільярда доларів її музичну інфраструктуру, а Sony – видавництво з авторськими правами на пісні.

    Universal Music, дочірнє підприємство французького концерну Vivendi, купує за 1,2 мільярда фунтів стерлінгів (1,9 мільярда доларів) звукозаписувальний бізнес свого послабленого кризою конкурента EMI з Великої Британії. Продавцем виступає американський банк Citigroup. Йому права на музичну фірму перейшли після того, як її попередній власник не зміг виплачувати кредит. Шеф концерну Vivendi Жан-Бернар Леві пообіцяв митцям та співробітникам, що у його фірмі вони знайдуть надійний дім на довгу перспективу.

    Друга ж складова EMI, музичне видавництво з правами на 1,3 мільйона пісень перейдуть до консорціуму, пов'язаного з японським концерном електроніки Sony. При цьому фігурує сума у 2,2 мільярда доларів. Легендарний лейбл буде, таким чином, поділений двома гігантами музичного бізнесу. А Citigroup отримає бажані близько 4 мільярдів доларів. Банк свідомо ухвалив рішення поділити EMI — пропозиції щодо купівлі його як єдиного цілого були надто низькими.

    Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.