Sendmail

Sendmail — один з найстаріших агентів передачі пошти (MTA — mail transfer agent). Програма розробляється Sendmail Inc. та розповсюджується безплатно разом з сирцевим кодом. Існують версії програми для практично всіх операційних систем і апаратних платформ.

Sendmail
Тип агент передачі пошти
Розробник Sendmail Consortium, Sendmail, Inc.
Стабільний випуск 8.14.7 (22 квітня 2013 (2013-04-22))
Версії 8.17.1 (17 серпня 2021)[1]
Нестабільний випуск MeTA1 1.0.Alpha14.0 (1 грудня 2012 (2012-12-01))
Операційна система крос-платформовий
Мова програмування C і Perl
Ліцензія Sendmail License
Вебсайт www.sendmail.org

Delivermail, програма, яка послужила основою для sendmail, була створена в 1979 і йшла в комплекті з 4.0 і 4.1 BSD і дещо пізніше дороблена Еріком Оллманом (Eric Allman).

Sendmail вперше був включений до складу 4.1c BSD (перша версія BSD, в яку був включений стек протоколів TCP/IP).

Поширеність

На початку 2011 року сервіс SecuritySpace провів автоматизоване опитування більш ніж мільйона поштових серверів. У результаті були виявлені наступні показники[2]: на 37.93% серверів використовується Exim, на 22.10% — Postfix, на 15.95% — Microsoft Exchange, на 14.47% — Sendmail. Що стосується тенденцій, то останні кілька років спостерігається стійке зниження частки Microsoft Exchange і Sendmail, які були лідерами, аж до 2008 року. Місце Exchange і Sendmail потроху займають Exim і Postfix.

У 2009 році компанія Veracode, розробник одної з провідних платформ управління та аналізу факторів ризику, надала поштовому серверу Sendmail вищий ступінь безпеки і захищеності операцій.[3] Щоб отримати дану оцінку, Sendmail був протестований на відповідність таким промисловим стандартам, як OWASP Top 10 і SANS-CWE Top 25. Система тестування Veracode дозволяє гарантувати легкий і швидкий пошук проблемних, з точки зору безпеки, ділянок коду. До них належать як різного роду вразливості, так і навмисне запрограмовані «лазівки» і віруси.

Восени 2013 компанія Proofpoint, відома розробкою хмарних сервісів для фільтрації, захисту та ведення архіву електронної пошти, оголосила про покупку за 23 млн доларів компанії Sendmail Inc, яка розробляла однойменний MTA.[4][5] Компанія Proofpoint зацікавлена ​​в активному продовженні розвитку Sendmail і використовує цю систему у своєму продукті Proofpoint Enterprise Protection, призначеному для захисту підприємств від поширення шкідливого ПЗ, фішингу та спаму. За заявою Proofpoint, окрім розвитку заснованих на Sendmail комерційних продуктів, компанія також у повному обсязі продовжить розробку і підтримку відкритої версії Sendmail.

Виноски

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.