Microsoft Exchange Server

Microsoft Exchange Serverсерверний програмний продукт для обміну повідомленнями і спільної роботи. Є частиною Windows Server System. Основні функції Microsoft Exchange:

 • Обробка і пересилка поштових повідомлень
 • Спільний доступ до календарів і завдань
 • Підтримка мобільних пристроїв і веб-доступ
Microsoft Exchange Server
Тип Програмне забезпечення спільної роботи
Розробник Microsoft
Стабільний випуск 2007 Service Pack 1 (24 серпня 2010)
Версії 15.2.792.3 «2019 CU8» (15 грудня 2020)[1]
Платформа x86-64 (64-Bit)
(попередня версія: x86)
Операційна система Microsoft Windows
Мова програмування C Sharp
Доступні мови багатомовний
Стан розробки Active
Ліцензія MS-EULA
Вебсайт microsoft.com/exchange

 Microsoft Exchange Server у Вікісховищі

Особливості

Головна особливість сервера — тісна інтеграція з Active Directory: велика частина призначених для користувача даних зберігається в Active Directory (зв'язок облікових записів користувачів і поштових скриньок, списки контактів). Окремо від Active Directory зберігаються тільки самі поштові скриньки (у зв'язку з істотним розміром). Завдяки механізму реплікації Active Directory у разі використання кількох серверів Microsoft Exchange Server зберігається актуальність даних на всіх серверах. Так само «автоматично» підтримується ієрархічна система довірчих відносин між доменами.

Для роботи з OMA/OWA використовуються можливості IIS.

Підтримувані протоколи і клієнти

Microsoft Exchange Server може працювати разом з наступнити клієнтами:

 • Microsoft Outlook (зі складу Microsoft Office) — основний клієнт для роботи з сервером з робочих станцій.
 • Outlook Web Access (OWA) — веб-інтерфейс. В останній версії Exchange 2007 OWA підтримується основна функціональність Outlook за винятком можливості редагувати завдання з планувальника, спам-фільтра
 • Outlook mobile access — вкрай спрощений інтерфейс для доступу з мобільних пристроїв (інтерфейс споживає мінімальний трафік і оптимізований під екрани низької роздільної здатності)
 • Active Sync у складі Windows CE (працює через Active Sync на робочій станції або безпосередньо з exchange server через https з'єднання з OWA).
 • Довільним поштовим клієнтом по протоколах IMAP/POP3. Клієнт може бути несумісним з такими функціями Exchange Server, як доступ до календарю, публічні папки, тощо

Резервне копіювання

Microsoft Exchange Server при установці доповнює стандартний інструмент архівації Windows — NTBackup — підтримкою сховищ Exchange. Окрім цього, Microsoft також публікує список серверних застосунків для архівації виробництва компаній-партнерів, для архівації сховищ Exchange Server. Резервне копіювання сховищ в «пофайловому вигляді», тільки за умови відключення сховищ на час резервного копіювання — украй не рекомендується. Механізм тіньового копіювання підтримується, і можливість його застосування залежить від вибраного продукту для архівації.

Історія

 • 11 червня 1996 — вихід Exchange Server 4.0. Істотно відрізнялася від Exchange Server 3.5, який був написаний Network Courier.
 • 23 травня 1997 — Exchange 5.0
 • Листопад 1997 — Exchange 5.5, вийшли дві версії Standard («5.5/S») і Enterprise («5.5/E»). Standard мав ті ж обмеження, що і попередня версія (16Гб максимальний розмір поштової бази), у Enterprise обмеження було розширене до 8Тб, з практичним рекомендованим обмеженням в 100 Гб.
 • 29 листопада 2000 — Exchange 2000 (версія 6.0)
 • 28 вересня 2003 — Exchange Server 2003 (версія 6.5)
 • 8 грудня 2006 — Exchange 2007

Існує список кодових імен видань Exchange Server.

Поширеність

На початку 2011 року сервіс SecuritySpace провів автоматизоване опитування більш ніж мільйона поштових серверів. У результаті були виявлені наступні показники[2]: на 37.93% серверів використовується Exim, на 22.10% — Postfix, на 15.95% — Microsoft Exchange, на 14.47% — Sendmail. Спостерігається[коли?] стійке зниження частки Microsoft Exchange і Sendmail, які були лідерами, аж до 2008 року. Місце Exchange і Sendmail потроху займають Exim і Postfix.

Виноски

Література

 • Рэнд Моримото, Кентон Гардиньер, Майкл Ноэл, Джо Кока Microsoft Exchange Server 2003. Полное руководство = Microsoft Exchange Server 2003 Unleashed. — М.: «Вильямс», 2006. — С. 1024. — ISBN 0-672-32581-0

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.