Sicista zhetysuica

Sicista zhetysuica (мишівка джунгарська[1], або мишівка жетіська[1]) — вид мишоподібних ссавців з родини мишівкових.

Sicista zhetysuica
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Мишівкові (Sminthidae)
Рід: Мишівка (Sicista)
Вид:
S. zhetysuica
Біноміальна назва
Sicista zhetysuica
Cserkész, Fülöp, Almerekova, Kondor, Laczkó, & Sramkó, 2019

Морфологічна характеристика

Вид описано і підтверджено на основі філогенетичних методів[2][3]. Sicista zhetysuica — 2n = 34, Nfa = 54. Каріотип має шість пар акроцентричних аутосом. Кількість і форма пар двосторонніх аутосом відрізняється в порівнянні з каріотипом S. tianshanica s.str. — 2n = 32, Nfa = 56[2].

Довжина тіла 53–74 мм, хвіст 91–110 мм, задня стопа 15–18 мм, вага 9–11 грамів. Це один з найбільших видів мишівок. Волосяний покрив спини сірувато-коричневого забарвлення, черево — сірувато-жовте, підборіддя та горло білуваті. На грудях і боках тварин відсутні білі плями, які характерні для 81% особин S. tianshanica s.s.. Новий вид дещо менший за S. tianshanica s.s. і — хоча розміри вибірки досить малі — для довжини верхнього зубного ряду та довжини нижньої щелепи вимірювання для S. tianshanica та S. zhetysuica не перетинаються згідно з набором даних, опублікованим Shenbrot et al. (1995) і до вимірювань від голо- і паратипу[2].

Середовище проживання

Вид проживає в Казахстані й Китаї[4]. Описаний з Джунгарського Алатау, скоріш за все також мешкає в Саур-Тарбагтайській гірській системі. Населяє високотравні субальпійські луки.

Назва

Вид названо за назвою гірського хребта, розташованого на кордоні Алматинської області Казахстану та провінції Сіньцзян Китаю[2].

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Cserkész, T.; Fülöp, A.; Almerekova, S.; Kondor, T.; Laczkó, L.; Sramkó, G. Phylogenetic and morphological analysis of birch mice (Genus Sicista, Family Sminthidae, Rodentia) in the Kazak Cradle with description of a new species // Journal of Mammalian Evolution.  2019. Вип. 26. № 1. С. 147–163. DOI:10.1007/s10914-017-9409-6.
  3. Lebedev, V. S.; Kovalskaya, Y.; Solovyeva, E. N.; Zemlemerova, E. D.; Bannikova, A. A.; Rusin, M. Y.; Matrosova, V. A. Molecular systematics of the Sicista tianschanica species complex: a contribution from historical DNA analysis // PeerJ.  2021. Вип. 9. С. e10759. DOI:10.7717/peerj.10759.
  4. Sicista zhetysuica. Mammal Diversity Database. American Society of Mammalogists. Процитовано 16.01.2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.