Software Asset Management

Software Asset Management (SAM) — це методологія,яка має на меті оптимізацію процесів управління активами програмного забезпечення в організації та їх захист: облік програмного забезпечення, його використання, ліцензій (прав на використання), документів, що підтверджують права на використання (сертифікати, ліцензійні свідоцтва, ліцензійні угоди, договори, бухгалтерські документи), розробка і використання регламентів і політик придбання програмного забезпечення, введення його в експлуатацію, експлуатація, виведення його з експлуатації тощо.

Стандарт ISO/IEC 19770

ISO / IEC 19770-1: SAM Processes - зосереджує увагу на процесах SAM, реалізація яких в організації необхідна для ефективного управління програмними активами. Стандарт опублікований 9 травня 2006[1].

ISO / IEC 19770-2: SAM Tag - зосереджує увагу на способах ідентифікації програмного забезпечення та управління ним. Цільова аудиторія цієї частини стандарту - виробники програмного забезпечення, включно з програмами аудиту. Стандарт опублікований 11 листопада 2009[2].

ISO / IEC 19770-3: Software Entitlements - зосереджує увагу на способах відстеження прав на використання програмного забезпечення. Стандарт перебуває в стані попереднього обговорення.

ISO / IEC 19770-4: SAM Maturity Assessments and Incremental Conformance - зосереджує увагу на методах оцінки зрілості SAM в організаціях, а також сертифікації організацій на відповідність стандарту.

У розробці стандарту брали участь незалежні організації, наприклад COMPAREX][3].

Специфіка застосування SAM в різних країнах

За даними дослідження, проведеного на замовлення BSA, специфікою, характерною для країн СНД, країн Східної Європи, Китаю і ряду інших є широке поширення використання пропрієтарного комерційного програмного забезпечення без придбання необхідних для цього ліцензій[4]. Тому часто на практиці починають використовувати методологію SAM з процедури легалізації програмного забезпечення.

Примітки

  1. ISO/IEC 19770-1:2006
  2. ISO/IEC 19770-2:2009
  3. Подготовка к сертификации. Архів оригіналу за 25 грудня 2014. Процитовано 25 грудня 2014.
  4. Компьютерное пиратство в цифрах и фактах. Корпорация Microsoft. Архів оригіналу за 15 березня 2012. Процитовано 25 грудня 2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.