Sonic Unleashed

Sonic Unleashed, в Японії відома як Sonic World Adventure (яп. ソ ニ ッ ク ワ ー ル ド ア ド ベ ン チ ャ ー Сонікку Ва: рудо Адобентя: , «Всесвітня пригода Соніка ») відеогра серії Sonic the Hedgehog, випущена в 2008 для консолей і мобільних телефонів[3]. У створенні проекту брали участь студії Sonic Team і Dimps.

Sonic Unleashed
Розробник Sonic Team
Dimps (версія для PS2/Wii)
Видавець Map projection-Eckert IV.png Sega
Дистриб'ютор Nintendo eShopd, Microsoft Store і PlayStation Now[1]
Жанр(и) Платформер, Action-adventure, Beat 'em up
Платформа PS2, Wii, Xbox 360, PS3, мобільні телефони
Дата випуску
Режим гри Однокористувацька гра
Мова англійська
Творці
Композитор(и) Tomoya Ohtanid
Технічні деталі
Рушій Hedhehog Engine, модифікований Havok (PS2, Wii)
Носій Blu-ray Disk DVD-ROM, Цифрова дистрибуція[2]
Sonic the Hedgehog
Попередня гра Sonic 2006
Наступна гра Sonic the Hedgehog 4
Офіційний сайт(яп.)

За сюжетом Еґґман хитрістю відібрав у головного героя Соніка Смарагди Хаосу, чим перетворив його на перевертня, а також розбудив антагоніста — Темну Гайю, і розколов планету на кілька частин. Синій їжак зі своїм новим другом Чіпом виріушає відновити планету.

Ігровий процес

Ігровий процес розділений на дві частини: в одній частині гри дія відбувається в денний час доби, за звичайного Соніка, а в іншій — вночі, за перевертня-«Їжакулаку». Якщо ґеймплей дених рівнів нічим не відрізняється від попередніх ігор серії, то вночі їжак не володіє здатністю швидко бігати, але стає набагато сильнішим і може розтягувати руки на велику довжину. Проте мета проходження однакова — Соніку потрібно дійти до кінця локації, збираючи по шляху кільця і ​​знищуючи ворогів.

Розробка

Розробка гри під кодовою назвою Sonic World Adventure почалася в 2005 і тривала три роки. Спеціально для цього проекту був створений рушій Hedgehog Engine. Рушій використовувався лише версії для Xbox 360, PlayStation 3 для слабших платформ, Nintendo Wii, PlayStation 2 рушій використовувалися вже модифікований рушій Havok. Спочатку Unleashed планували зробити продовженням Sonic Adventure 2, але розробники, переосмисливши деякі елементи ігрового процесу, вирішили створити незалежну гру про Соніка, залишивши первинну назва для японського ринку.

Оцінки і відгуки

Після виходу Sonic Unleashed отримала суперечливі відгуки від критиків, але стала комерційно успішною. Оглядачі хвалили ігровий процес денних рівнів, відмінну музику і новий графічний рушій, а як недолік часто наводився ґеймплей нічних рівнів, що нагадує ігри серії God of War. До травня 2009 було продано понад 2,5 мільйонів копій гри[4].

Вплив

Після виходу гри співробітник Sonic Team Тецу Катано оголосив, що, можливо, варто очікувати продовження Sonic Unleashed, і якщо сіквел з'явиться, то в ньому буде присутній Сонік-їжакулака[5]. У підсумку реліз такої гри не відбувся, але ігрова механіка за звичайного Соніка використовувалася з невеликими змінами в Sonic Colors і Sonic Generations. Останній проект присвячений 20-річчю їжака Соніка[6]. У ювілейній грі з'явилася нова версія рівня «Roftop Run» і боса «Egg Dragon». Чіп також з'явився в платформері Sonic Runners [7].

Сцена з перетворенням Соніка в перевертня була адаптована в 193 номері коміксу Sonic the Hedgehog від «Archie Comics». На відміну від оригіналу, в ній не з'являються Темна Гайя і Чіп, а їжачок самотужки вирушає з'ясувати, чому Еґґман розколов планету. Частково сюжет Sonic Unleashed був також адаптований у кількох номерах журналу Sonic the Hedgehog (№ 257-265) і в Sonic Universe (№ 63-66). Події розгортаються на планеті Мобіус, а допомагають Соніку і Чіпу перемогти Темну Гайю його друзі: єхидна Наклз, команди Хаотікс і «Борці за Свободу», Емі Роуз, та інші. В Японії було видано дві манги від Dengeki Nintendo DS. C моменту виходу гри видавництвом Prima Games випускалися книги, де містилося керівництво та додаткова інформація про Unleashed для консолей PlayStation 2 і Wii. У 2009 році в Японії (в інших країнах — у 2010 році) на PlayStation Network з'явився одяг Соніка, Тейлза, Наклза, Соніка-їжакулаки і доктора Еґґмана для Сакбоя, героя гри LittleBigPlanet.

До випуску гри на офіційному сайті був представлений мультфільм Sonic: Night of the Werehog (укр. «Сонік. Їжакулакова ніч»), заснований на Sonic Unleashed і в Японії йшов під назвою «Сонік і Чіп: Будинок жахів» (яп. ソ ニ ッ ク & チ ッ プ 恐怖 の 館 Сонікку то Тіппу Кё:фу но Кан). Створений він підрозділом VE Sega Animation Studio, відповідальним за виробництво відеороликів до ігор[8] . Продюсерами виступили Окітане Усуї, Хісао Огуті, Коті Фукадзава, Хідекі Окамура і Такесі Іто, режисером — Такасі Накасіма. Незважаючи на те, що в мультфільмі практично немає діалогів, Соніка і Чіпа озвучили ті ж актори, що і в грі, як в англійській (Джейсон Гріффіт і Тоні Салерно відповідно), так і в японській (Дзюн'їті Канемару, Томокадзу Секі і Рейко Сіраїсі) версії. Привиди були озвучені Кевіном Глензом і Райаном Дріс, дівчинка-привид — Момоко Ісікава.

Примітки

  1. All PS Now games A-Z: Browse the full list of games available to play with your PS Now membership
  2. Інтерв'ю з Ёсіхіса Хасімото. Архів оригіналу за 23 квітня 2015. Процитовано 17 квітня 2015.
  3. Sega Sammy Holdings
  4. Sonic and the Black Knight Interview for Wii. Архів оригіналу за 4 березня 2009. Процитовано 17 квітня 2015.
  5. 20 years of Sonic with Sonic Generations
  6. [недоступне посилання з червня 2019]
  7. /videos/35137/sonic-unleashed-night-of-the-werehog-short-film/ Sonic Unleashed

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.