Strange Time

Strange Timeангл. — «Дивний час») — міжнародна художня виставка у віртуальному просторі, створена українським художником Степаном Рябченком в межах творчого об’єднання «Арт Лабораторія»[1]. Проєкт було запущено 7 травня 2020 року в період COVID-19 карантину як інтернет-сайт, що розвивається за принципом живого організму, наповнюючись роботами художників з усього світу та розширюючи свої межі[2].

Strange Time
Дивний час
Статус активний
Жанр віртуальна виставка сучасного мистецтва
Дата 07.05.2020
Засновник Степан Рябченко
Учасники 54
Організовано Art Laboratory
Вебсайт
www.strangetime.art

Історія

Степан Рябченко, «Мисливець» (2020)
22 березня 2020 року я наводив порядок у своєму архіві та зустрівся з роботою “Рожевий лис”, яку створив ще у 2018 році. В якийсь момент я відкрив файл та розпочав з ним працювати. Колір цифрового раю несподівано змінився, зображення головного героя отримало іншу форму, а більшість персонажів взагалі залишили простір. Пролунав сигнал тривоги. Так з’явилася робота “Мисливець”, а раз з ним і перша думка про майбутній проєкт. Я ніколи не планував бути куратором, але в період карантину, у зв’язку з тим, що культурне життя завмерло та бувши цифровим художником, я вирішив організувати міжнародну віртуальну виставку, до участі в якій я запросив відомих художників з усього світу. Моєю метою стало бажання показати, на що спрямована сьогодні творча енергія і як художники різних поколінь та поглядів бачать та відчувають цей час. І до моєї радості, проводячи перемовини з кожним з учасників, у мене склалося враження, що вони чекали цей проєкт, всі працювали й були сконцентровані саме на цій темі.

Степан Рябченко, автор проекту[3].

Концепція

У центрі уваги виставки Strange Time опинилися не тільки твори мистецтва, але й сам формат репрезентації художників та їхніх робіт на базі Інтернет-сайту, який виступає самостійним твором[3]. Назва виставки «Дивний час» відбила головну мету проєкту: дослідження часу та неоднозначності подій, що відбуваються в сучасному світі шляхом візуальної мови, позицій та маніфестів[4]. Експозиція з простого простору репрезентації перетворилася в ситуацію діалогу та взаємодії між художниками, створюючи певні зв’язки, позиції та відносини[5]. Проєкт створено як організм, що розвивається і постійно поповнюється новими авторами та роботами, розширюючи свої цифрові межі поки міф про COVID-19 не піде у небуття[6]. Після планується видання каталогу та організація масштабної виставки у просторі Національного центру «Український дім»[7] у Києві та в інших інституціях країн учасників проєкту[8][9].

Структура сайту

Проєкт містить розділ «виставка», в якому роботи та цитати художників рухаються екраном монітора як клітини під мікроскопом, утворюючи єдину «культурну мережу». Під час надходження нових робіт поле автоматично розширюється, приймаючи в себе нових художників. Також проєкт містить розділ «учасники», в якому зібрано структурований архів всіх авторів з коротким описом їх творчої діяльності, їх творів та роздумів стосовно часу. У розділі «3 питання — 3 відповіді» зібрані інтерв’ю з учасниками проєкту. Всі відповіді розміщені на загальній сторінці, що дає можливість глядачу дослідити різноманітні точки зору та скласти загальне враження про світобудову через призму художнього погляду[10].

Команда

Список наведено відповідно до даних офіційного сайту з розділу команди проєкту[11][12]:

  • Степан Рябченко — автор ідеї, куратор
  • Сергій Рябченко — створювач сайту, музичного супроводу та відео презентації проєкту[13]
  • Вікторія Кім — головна менеджерка проєкту
  • Крістіан Кортегаард Медсен — артконсультант
  • Віра Рябченко — координаторка проєкту, перекладачка
  • Рамсі Браун — редактор

Учасники

У проєкті Strange Time на цей момент беруть участь 54 автора. Виставка об’єднала різноманітні погляди та творчі підходи художників з усього світу[14].

Список наведено відповідно до даних офіційного сайту з розділу учасників проєкту[15]:

Література

  • Наталія Маценко. «Новий проект для нової реальності». — Інститут проблем сучасного мистецтва, 2020. № 3. С. 50—51.
  • Сучасне мистецтво у віртуальному просторі // esthete.  2020. Вип. 7. С. 5.


Примітки

  1. Первая в Украине международная выставка современного искусства в виртуальном пространстве. PRAGMATIKA.MEDIA (рос.). Процитовано 23 червня 2020.
  2. В Украине стартовала первая международная онлайн-выставка современного искусства Strange Time. officiel-online.com (рос.). Процитовано 23 червня 2020.
  3. Strange Time: Степан Рябченко рассказывает о первом опыте кураторства и искусстве по ту сторону экрана. officiel-online.com (рос.). Процитовано 23 червня 2020.
  4. Strange Time. Strange Time (англ.). Процитовано 23 червня 2020.
  5. Одесский художник впервые в Украине организовал онлайн-выставку совр. Монитор (рос.). 11 травня 2020. Процитовано 23 червня 2020.
  6. «Время — кожа, а не платье». Kyiv Daily (рос.). 14 травня 2020. Процитовано 23 червня 2020.
  7. Виставка Strange Time — Український Дім. icc-kiev.gov.ua (укр.). Процитовано 23 червня 2020.
  8. Перша в Україні масштабна міжнародна виставка сучасного мистецтва у віртуальному просторі. ArtsLooker (укр.). 7 травня 2020. Процитовано 23 червня 2020.
  9. Strange Time: An Online Exhibition Presenting the Works of Global Contemporary Artists. .ART (англ.). 7 липня 2020. Процитовано 7 липня 2020.
  10. Мистецтво на карантині — Щиро. Історії про... — Український Дім. icc-kiev.gov.ua (укр.). Процитовано 23 червня 2020.
  11. Team. Strange Time (англ.). Процитовано 12 липня 2020.
  12. «Странное время», «Хамелеон» и «Страшилка». Одесский художник приглашает в цифровой ковчег. timer-odessa.net (рос.). Процитовано 23 червня 2020.
  13. STRANGE TIME | OFFICIAL TRAILER. Vimeo (англ.). Процитовано 23 червня 2020.
  14. Перша в Україні міжнародна виставка сучасного мистецтва у віртуальному просторі. Артсвіт (укр.). Процитовано 23 червня 2020.
  15. Participants. Strange Time (англ.). Процитовано 23 червня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.