Synthwave

Синтвейв (англ. Synthwave) також відомий під назвою Ретровейв (англ. Retrowave), Futuresynth або Outrun — стиль електронної музики, який почав розвиватися в середині 2000-х років в межах різних інтернет спільнот, популярність якого почала стрімко зростати після 2010 року, на хвилі ностальгії та підвищеного інтересу до кіберпанку та культури 1980-х.

Стиль

Синтвейв в сучасному його розумінні походить від синті-попу, який був безпосередньо пов'язаний з панк-музикою Нової Хвилі (New Wave) і представляв собою ритмічну, легку, електронну музику. З точки зору музики синтвейв черпає натхнення з багатьох фільмів, відеоігор та мультфільмів 1980-х років, а також з творчості таких композиторів, як Джон Карпентер, Вангеліс та гурту Tangerine Dream.[1] Одна з підназв стилю — Outrun, — походить від аркадної гри 1986 року Out Run, яка була відома своїм саундтреком.[2] За словами музиканта Perturbator (Джеймс Кент), стиль в основному є інструментальним, і часто містить характерне для тих часів музичне звучання, яке відтворюють за допомогою електронних барабанів, «gated reverb» мелодій і бас-партій, зіграні на аналогових синтезаторах. [3] З естетичної точки зору синтвейв занурює слухача в ретрофутуристичний світ, відтворюючи дух наукової фантастики, бойовиків, фільмів жахів і футуристичних гоночних ігор 1980-х років. Групи, що імітують саундтреки фільмів жахів 1980-х, іноді ще називають «хоррор-синт» або «карпентеркор» (по імені режисера та композитора Джона Карпентера, який писав саундтреки для своїх фільмів).

Історія

Синтвейв походить з середини 2000-х років. Французькі музиканти, у тому числі David Grellier, Kavinsky та Justice, визнані першопрохідцями жанру. Ранні музиканти почали створювати музику, яка в той час була значною мірою пов'язана з French house.[4]

Формування Піджанрів

З розвитком жанру Синтвейву, все більше виконавців поєднували та комбінували різні піджанри інших видів електронної музики та різні види інструментів зі звучанням Синтвейву. Це стало наслідком появи у світ різних піджанрів, таких як : ("Spacewave" або "SpaceSynth")[5] , виконавцем якого, до прикладу є музикант - Dynatron . Звучання якого у багатьох людей асоціюється з науковою фантастикою та подорожами космічним простором. Піджанр під назвою ("Cyberwave" або "CyberSynth")[6], прикладовими виконавцями якого, являються автори : Mega Drive , Perturbator, сама назва цього піджанру пов'язує його з напрямком фантастики - Кіберпанком. Піджанр ("Darkwave" або "DarkSynth"), типовими представниками якого є автори : Carpenter Brut та музичний колектив Dan Terminus. Він вважається найбільш "важким" піджанром Синтвейву, дехто приводить аналогії відносно його "важкості" з одним із жанрів рок-музики - Death Core [7]. Відносно більш "легших" піджанрів, такими можна назвати : Outrun, Dreamwave[8][9], SynthAmbient[10], авторами цих піджанрів можна назвати : Voyage, Miami Nights 1984, HOME.

Популярність

Реліз нео-нуарної драми Драйв (2011), допоміг залучити до жанру нових шанувальників та виконавців синтвейву. [11] Картина принесла всесвітню славу французькому діджею Kavinsky, який написав до фільму саундтрек під назвою Nightcall. Слідом за популяризацією жанру, деякі з музикантів почали тяжіти до певних аспектів гри на синтезаторі, що призвело до появи широкого розмаїття стилів, які пов'язані з жанром. Christopher Higgins назвав Electric Youth та Kavinsky двома найпопулярнішими виконавцями синтвейва в 2014 році.

Піджанри

Відомі представники

Примітки

Посилання

Дивитись також

  1. Радио Synthwave - Радио станция электронной музыки жанра Synhtwave and Retrowave (ru-RU). Радио Synthwave. Архів оригіналу за 5 листопада 2018. Процитовано 1 листопада 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.