The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (яп. ゼ ル ダ の 伝 説 ブ レ ス オ ブ ザ ワ イ ル ド, Дзеруда но Денсецу Буресу обу дза Вайрудо; укр. Легенда про Зельду: Подих дичавини) — пригодницька відеогра, розроблена і випущена Nintendo для консолей Nintendo Switch і Wii U. Це 19-й реліз в серії The Legend of Zelda. Історія відбувається в королівстві Гайрул і пов'язана з постійним протагоністом серії — Лінком, який втратив пам'ять, намагаючись урятувати світ від Лихого Ґанона, та був занурений в сон на 100 років. Прокинувшись, Лінк подорожує світом аби з'ясувати що сталося і як врешті подолати лиходія.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Обкладинка відеогри для Wii U, випущеної на території Сполучених Штатів Америки та Канади
Розробник Nintendo EAD
Видавець Nintendo
Дистриб'ютор Nintendo eShopd[1]
Жанр(и) Action-adventure
Платформа Wii U, Nintendo Switch
Дата випуску Nintendo Wii U
Nintendo Switch
3 березня 2017
Режим гри Одиночна гра
Мова японська
Творці
Продюсер Eiji Aonumad[2]
Режисер(и) Hidemaro Fujibayashid[3]
Композитор(и) Yasuaki Iwatad[4] і Manaka Kataokad[2]
Технічні деталі
Носій Blu-ray (Wii U), Nintendo Switch Game Card (Nintendo Switch)
The Legend of Zelda (серія ігор)
Попередня гра The Legend of Zelda: Tri Force Heroes
Наступна гра The Legend of Zelda: Link's Awakeningd
Офіційний сайт
 The Legend of Zelda: Breath of the Wild у Вікісховищі

Геймплей і механіка гри відходять від традицій серії, і надають відкритий світ, детальний фізичний рушій, візуальні ефекти високої чіткості, озвучення мови персонажів і можливість грати в підземеллях гри в будь-якому порядку. Анонсована в 2013 році, гра спочатку планувалася до випуску як ексклюзив для Wii U в 2015 році, але була затримана двічі до випуску 3 березня 2017 року. Breath of the Wild є стартовим проектом в серії для Switch, і останнім, випущеним Nintendo для Wii U.

Після релізу, Breath of the Wild отримала визнання критиків, які відзначили проект як одну з найвидатніших відеоігор, будь-коли випущених. Критики схвалили варіативний ігровий процес, заснований на фізиці, який заохочує гравців до експериментів. Багато хто з них називали проект знаковим в ігровому дизайні відкритого світу, незважаючи на деякі технічні проблеми. В розробці перебуває гра-продовження для Nintendo Switch. 8 вересня 2020 року стало відомо, що 20 листопада того ж року буде випущений приквел під назвою Hyrule Warriors: Age of Calamity, дії якого відбуваються за 100 років до подій Breath of the Wild.

Ігровий процес

Традиційно для серії, головним героєм гри є мовчазний хайлієць Лінк, якому належить подорожувати світом і боротися з ворогами. На відміну від попередніх ігор, у Breath of the Wild відкритий світ — Лінк може подорожувати в різні місця, доступні одразу, і в відвідувати їх у будь-якому порядку. Хоча доступ до багатьох місць обмежений природними перешкодами чи ворогами, потрапити в них можна декількома альтернативними шляхами. Гра використовує складну фізичну систему, що дозволяє творчо взаємодіяти з довкіллям. Наприклад, з ворогами можна не битися особисто, а скинути на них каміння, на зрубаному дереві можна плавати. Деякі природні явища мають фізичний вплив на персонажа. Так, блискавка може вдарити в Лінка, якщо він тримає залізний предмет; від морозу можна захиститися, тримаючись біля вогню; вороги злякаються, якщо непомітно підпалити поруч траву; по мокрих скелях не можна лазити.

Завдання поділяються на сюжетні, побічні, храмові та відновлення спогадів. Сюжетні включають пошук зброї та союзників і знищення головного антагоніста гри, Лихого Ґанона. Виконання побічних завдань надає необов'язкові, проте корисні, предмети й відомості. Храмові завдання — це побічні завдання в формі загадок, які можна знайти в храмах, яких є декілька в кожному регіоні. За це герой отримує збільшення запасу здоров'я або витривалості. Завдання з відновлення спогадів дозволяє дізнатися що відбувалося за сто років до початку гри й отримати підказки до подальших дій. Гра заохочує дослідження просторів, винагороджуючи гравців посиленнями та спорядженням для Лінка. Вилізши на вежі, розташовані в різних регіонах, Лінк оглядає звідти околиці та помічає цікаві місця. При подорожі витрачається запас витривалості, він зменшується, коли Лінк біжить, плаває, лазить по скелях, ковзає, літає на параплані чи виконує спеціальні атаки. Витривалість повільно відновлюється, а пришвидшити цей процес можна, поївши або випивши еліксир.

У бою Лінк користується мечами, луками чи ціпками, а також щитами й магією. Ухилившись від атаки, він може увійти в сповільнений режим, який дозволяє обдумати наступний удар. При контратаці є шанс, що Лінк виб'є зброю у ворога і той буде змушений битися голіруч або озброївшись чимось іншим. Також є змога атакувати з засідки. Майже вся зброя та щити з часом ламаються. Про стан кожного предмета сигналізує значок в інвентарі, білий (предмет новий) або червоний (зламаний). Ця нова система змушує Лінка використовувати трофейну зброю.

Нова функція, запроваджена в Breath of the Wild — це приготування їжі зі знайдених складників, таких як м'ясо, ягоди, фрукти чи зелень. Поївши різні страви, Лінк може не тільки відновити здоров'я, а й отримати тимчасові корисні ефекти на кшталт опору якійсь стихії чи посилення атаки.

Завершивши завдання в Чотирьох святинях, Лінк отримує від кожної Руни магічних здібностей: Магнезис (дозволяє піднімати й перетягувати важкі металеві предмети), Стазис (зупиняє об'єкти в певному просторі), Кріоніс (створює з води крижані платформи) та Бомби (створює круглу чи кубічну бомбу, що вибухає за якийсь час або коли її атакувати)[5].

Сюжет

За 10 тис. років до початку подій гри королівству Гайрул загрожував Лихий Ґанон. Він зруйнував тамтешню цивілізацію, що володіла високими технологіями, та принцеса Гайрула при допомозі лицаря та механічних захисників ув'язнила лиходія.

Через тисячі років народ Гайрула почав заново відкривали досягнення предків, розкопуючи їхні руїни. Залишені ними пророцтва засвідчили, що Лихий Ґанон повернеться в майбутньому і протистояти йому можна з допомогою механічних охоронців у вигляді тварин: слона Ва-Рути, ящірки Ва-Руданiї, птаха Ва-Медо і верблюда Ва-Наборіса. Сучасні втілення принцеси Зельди й Лінка дізнаються, що Ґанон звільнився та вирушають на бій з ним. Проте лиходій задурманює тварин-захисників і з їх допомогою руйнує королівство. Зельді вдається ув'язнити Ґанона в замку разом із собою, а Лінк виявляється поранений. Товариші переносить його до Святилища Життя, а його меч ховають у Загублених Лісах.

100 років по тому Лінк пробуджується від глибокого сну в Святилищі посеред плато. Почувши таємничий жіночий голос, Лінк вирушає до зруйнованого королівства Гайрул. Він зустрічає мудреця, який виявився примарою короля Роама, і дізнається що сталося сто років тому. Роам просить Лінка врятувати Гайрул поки ще не пізно. Протагоніст погоджується і відправляється в село Какаріко до старійшини народу Шііка Імпе, яка доручає йому повернути чудовиськ назад на бік Гайрула і забрати Вищий Меч з Загублених Лісів.

Поступово Лінк згадує все, що пов'язувало його з Зельдою і стає сильнішим. Він згадує як йому допомагали принцеса Міфа, воїн Дарук, вождиця Урбаса та лучник Ревалі. На знак подяки, вони подарували йому свої сили: Милість Міфи яка не дасть Лінку загинути, Оплот Дарука який захистить Лінка від чого завгодно, Вихор Ревалi за допомогою якого можна високо злетіти і Лють Урбаси яка б'є по ворогів струмом.

Після того як він все згадав, знайшов Вищий Меч і приборкав всіх чудовиськ, герой вирушає в руїни замку Гайрул, знищує Ґанона і звільняє Зельду. Вона дякує йому і вони разом ідуть відновлювати Гайрул, а з неба на них дивляться душі Роама, Міфи, Ревалi, Урбаси й Дарука.

Оцінки й відгуки

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
Edge10/10[6]
EurogamerEssential[7]
Famitsu40/40[8]
GameSpot10/10[9]
IGN10/10[10]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
Metacritic(NS) 97/100[11]
(Wii U) 96/100[12]

Breath of the Wild здобула загальне визнання критиків і звання однієї з найвидатніших відеоігор усіх часів[13]. На агрегаторі Metacritic, Breath of the Wild стала найвище оціненою грою 2017 року[14] та утримує рекорд за кількістю позитивних відгуків[15][16][17]. Середня оцінка складає 97 балів зі 100 у версії для Nintendo Switch і 96/100 для Wii U. Видання, такі як IGN[18], GameSpot[19], Polygon[20], Entertainment Weekly[21], Eurogamer[22], Electronic Gaming Monthly[23], GamesRadar+[24], і Game Informer[25] визнали Breath of the Wild найкращою відеогрою 2017 року.

Нагороди

Нагорода Дата церемонії Категорія Результат Ref.
Game Critics Awards 5 липня 2016 Найкраща екшн/пригодницька гра Перемога [26]
Найкраща консольна гра Перемога
Найкраще в шоу Перемога
The Game Awards 2016 1 грудня 2016 Найочікуваніша гра Перемога [27]
2017 Teen Choice Awards 13 серпня 2017 Обрана відеогра Номінація [28]
Japan Game Awards 21 вересня 2017 Гранд-нагорода Перемога [29]
BBC Radio 1's Teen Awards 22 жовтня 2017 Найкраща гра Номінація [30]
Ping Awards 8 листопада 2017 Найкраща міжнародна гра Перемога [31]
Golden Joystick Awards 17 листопада 2017 Найкращий візуальний дизайн Номінація [32]
[33]
Найкраще аудіо Перемога
Вибір критиків Перемога
Гра року Nintendo Перемога
Досконала гра року Перемога
The Game Awards 2017 7 грудня 2017 Гра року Перемога [34]
Найкраща режисура гри Перемога
Найкраща звукорежисура Номінація
Найкраща фонова музика/музика Номінація
Найкращий аудіодизайн Номінація
Найкраща екшн/пригодницька гра Перемога
21st Annual D.I.C.E. Awards 22 лютого 2018 Гра року Перемога [35]
Пригодницька гра року Перемога
Видатне досягнення в артрежисурі Номінація
Видатні технічні досягнення Номінація
Видатні досягнення в ігродизайні Перемога
Видатне досягнення в ігровій режисурі Перемога
SXSW Gaming Awards 17 березня 2018 Бездоганність у фоновій музиці Номінація [36]
[37]
Бездоганність в анімації Номінація
Бездоганність у візуалі Номінація
Бездоганність у геймплеї Перемога
Бездоганність у дизайні Перемога
Відеогра року Перемога
Game Developers Choice Awards 21 березня 2018 Найкраще аудіо Перемога [38]
[39]
Найкращий дизайн Перемога
Нагорода за інновації Номінація
Найкращі технології Номінація
Найкращий візуальний твір Номінація
Гра року Перемога
14th British Academy Games Awards 12 квітня 2018 Досягнення в творчості Номінація [40]
[41]
Найкраща гра Номінація
Геймдизайн Номінація
Ігрова інновація Перемога
Музика Номінація
2018 Teen Choice Awards 12 серпня 2018 Обрана відеогра Номінація [42]
[43]
CEDEC Awards 23 серпня 2018 Інженіринг Перемога [44]

Примітки

  1. Nintendo eShop — 2011.
  2. GameFAQs — 1995.
  3. MobyGames — 1999.
  4. Metacritic — 2001.
  5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild Wiki Guide - IGN (англ.). Процитовано 15 вересня 2020.
  6. The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Edge (304) (Future). April 2017: 104–107.
  7. Welsh, Oli (2 березня 2017). The Legend of Zelda: Breath of the Wild review. Eurogamer. Архів оригіналу за March 3, 2017. Процитовано 2 березня 2017.
  8. Romano, Sal (1 березня 2017). Famitsu Review Scores: Issue 1474. Gematsu. Архів оригіналу за May 1, 2017. Процитовано 1 березня 2017.
  9. Brown, Peter (2 березня 2017). The Legend of Zelda: Breath of the Wild Review. GameSpot. Архів оригіналу за March 3, 2017. Процитовано 2 березня 2017.
  10. Otero, Jose (2 березня 2017). The Legend of Zelda: Breath of the Wild Review. IGN. Архів оригіналу за March 2, 2017. Процитовано 2 березня 2017.
  11. The Legend of Zelda: Breath of the Wild for Switch Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Архів оригіналу за March 3, 2017. Процитовано 2 березня 2017.
  12. The Legend of Zelda: Breath of the Wild for Wii U Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Архів оригіналу за 31 березня 2017. Процитовано 2 березня 2017.
  13. The Legend of Zelda: Breath of the Wild Declared As The Greatest Game of All Time By EDGE Magazine (амер.). Процитовано 15 вересня 2020.
  14. Best Video Games for 2017. Metacritic. Процитовано 15 вересня 2020.
  15. Kuchera, Ben (2 березня 2017). Zelda: Breath of the Wild is already one of the best-reviewed games of all time. Polygon (англ.). Процитовано 15 вересня 2020.
  16. The Legend of Zelda: Breath of the Wild: The Kotaku Review. Kotaku (en-us). Процитовано 15 вересня 2020.
  17. Zelda: Breath of the Wild has the most perfect review scores in Metacritic's history. VG247. 8 березня 2017. Процитовано 15 вересня 2020.
  18. Game of the Year - Best of 2017 Awards Wiki Guide - IGN (англ.). Процитовано 15 вересня 2020.
  19. GameSpot's Game Of the Year 2017 - The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild. GameSpot (амер.). Процитовано 15 вересня 2020.
  20. Tach, Dave (15 грудня 2017). Our #1 game of the year: The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Polygon (англ.). Процитовано 15 вересня 2020.
  21. Morales, Aaron; Abrams, Natalie (2017). The Year's Best Games. Entertainment Weekly. No. 1496–97. с. 92–94.
  22. Eurogamer's Top 50 Games of 2017: 10-1. Eurogamer (англ.). 30 грудня 2017. Процитовано 15 вересня 2020.
  23. EGM’s Best of 2017: Part Five: #5 ~ #1 – EGMNOW. web.archive.org. 7 січня 2018. Процитовано 15 вересня 2020.
  24. December 2018, GamesRadar Staff 08. The best games of 2017 - the 25 games you should definitely play. Offical PlayStation Magazine (англ.). Процитовано 15 вересня 2020.
  25. Staff, Game Informer. Game Informer's Best Of 2017 Awards. Game Informer (англ.). Процитовано 15 вересня 2020.
  26. Pereira, Chris (5 липня 2016). Here Are E3 2016's Game Critics Award Winners. GameSpot. Архів оригіналу за 20 травня 2017.
  27. Osborn, Alex (1 грудня 2016). The Game Awards 2016 Winners Announced. IGN.
  28. Rubin, Rebecca; Knapp, JD (13 серпня 2017). Teen Choice Awards 2017: 'Riverdale,' Fifth Harmony Shut Out Competition. Variety. Архів оригіналу за 16 серпня 2017. Процитовано 25 березня 2018.
  29. The Grand Award goes to "The Legend of Zelda: Breath of the Wild". Computer Entertainment Supplier's Association. 21 вересня 2017. с. 1. Архів оригіналу за 25 вересня 2017. Процитовано 15 січня 2018.
  30. All the winners from the Radio 1 Teen Awards 2017. BBC. Архів оригіналу за 29 листопада 2017. Процитовано 15 січня 2018.
  31. Le palmarès complet des Ping Awards 2017 (French). AFJV. 8 листопада 2017. Процитовано 8 листопада 2019.
  32. Dwan, Hannah (27 жовтня 2017). Public voting and the nominations for the 2017 Golden Joystick Awards are now up. The Daily Telegraph. Архів оригіналу за January 3, 2018. Процитовано 15 січня 2018.
  33. Dwan, Hannah (18 листопада 2017). The 2017 Golden Joystick Awards winners have been revealed. The Daily Telegraph. Архів оригіналу за 20 листопада 2017. Процитовано 15 січня 2018.
  34. Makuch, Eddie (8 грудня 2017). The Game Awards 2017 Winners Headlined By Zelda: Breath Of The Wild's Game Of The Year. GameSpot. Архів оригіналу за December 9, 2017.
  35. Makuch, Eddie (14 січня 2018). Game Of The Year Nominees Announced for DICE Awards. GameSpot. Архів оригіналу за 17 січня 2018. Процитовано 17 січня 2018.
  36. McNeill, Andrew (31 січня 2018). Here Are Your 2018 SXSW Gaming Awards Finalists!. SXSW. Архів оригіналу за February 1, 2018. Процитовано 31 січня 2018.
  37. IGN Studios (17 березня 2018). 2018 SXSW Gaming Awards Winners Revealed. IGN. Архів оригіналу за 18 березня 2018. Процитовано 18 березня 2018.
  38. McWhertor, Michael (5 січня 2018). Zelda, Horizon lead 2018 Game Developers Choice Award nominees. Polygon. Архів оригіналу за 10 січня 2018. Процитовано 15 січня 2018.
  39. Makuch, Eddie (21 березня 2018). Legend Of Zelda: Breath Of The Wild Wins Another Game Of The Year Award. GameSpot. Архів оригіналу за 22 березня 2018. Процитовано 22 березня 2018.
  40. deAlessandri, Marie (15 березня 2018). Hellblade: Senua's Sacrifice at forefront of BAFTA Games Awards nominations. MCV. Архів оригіналу за 16 березня 2018. Процитовано 15 березня 2018.
  41. Makedonski, Brett (12 квітня 2018). BAFTA names What Remains of Edith Finch its best game of 2017. Destructoid. Архів оригіналу за 25 квітня 2018. Процитовано 12 квітня 2018.
  42. Cohen, Jess (22 червня 2018). Teen Choice Awards 2018: Avengers: Infinity War, Black Panther and Riverdale Among Top Nominees. E!. Процитовано 25 червня 2018.
  43. Ramos, Dino-Ray (12 серпня 2018). Teen Choice Awards: 'Riverdale', 'Infinity War', 'Black Panther' Among Top Honorees – Full Winners List. Deadline Hollywood. Процитовано 13 серпня 2018.
  44. Doolan, Liam (23 серпня 2018). The Legend of Zelda: Breath of the Wild And Splatoon 2 Awarded At CEDEC 2018. Nintendo Life. Процитовано 4 червня 2019.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.