Thymus hohenackeri

Thymus hohenackeri — вид рослин родини Глухокропивові (Lamiaceae), поширений у Закавказзі (Азербайджан, Вірменія та Грузія).

Thymus hohenackeri
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Глухокропивові (Lamiaceae)
Рід: Чебрець (Thymus)
Вид:
T. hohenackeri
Біноміальна назва
Thymus hohenackeri

Опис

Совбурці з тонкими, спрямованими в різні боки розгалуженнями. Квітконосні гілки піднімаються або майже прямовисні, 10–30 см заввишки, значно товщі розгалужень стовбура, від яких відходять, з міжвузлями до 20–22 мм завдовжки, на всій довжині густо запушені відстовбурченими й дещо хвилястими волосками ≈ 1–1.5 мм довжиною. Середні стеблові листя від яйцювато-ланцетних з черешком довше половини пластинки до довгасто-яйцювато-ланцетних короткочерешкових, 10–15 × 3.5–6 мм, з округлою або майже округлою основою, відразу звуженою в тонкий черешок, і тупуватою або тупою верхівкою на краю з 1–3 дрібними зазубринками на кожній стороні, з 2–3 парами тонких, але різко випнутих знизу жилок, з дрібними, але помітними точковими залозками, знизу по жилах і на всьому краю війчасті, зверху розсіяно або негусто волосисті; листки на безплідних пагонах довгасто-яйцювато-ланцетні, 8–15 × 2.5–3.5 мм, з 2 парами бічних жилок, в іншому як стеблові[1].

Суцвіття подовжене, більш-менш перерване, з 1–2 відсунутими кільцями. Приквіткові листки подібні до стеблових або (верхні) довгасто-еліптичні, ≈ 7–12 × 1.5–3 мм. Приквітки лінійно-ланцетні, війчасті. Квітконіжки 1.5–5 мм довжиною, густо запушені вниз відігнутими або майже притиснутими волосками. Чашечка трубчасто-дзвонова, 4.5–5 мм довжиною, знизу відстовбурчено-коротковолосиста, зверху гола. Віночок ≈ 7–8 мм довжиною, дуже блідий або, можливо, майже білий[1].

Поширення

Рослина Закавказзя (Азербайджан, Вірменія та Грузія)[2][3].

Джерела

  1. Клоков, М.В. Расообразование в роде тимьянов — Thymus L. на территории Советского Союза. — Киев : Наукова думка, 1973. — С. 93, 94. (рос.)
  2. The Plant List. Процитовано 02.10.2018. (англ.)
  3. Euro+Med Plantbase. Процитовано 02.10.2018. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.