Titan Quest

Titan Quest — відеогра в жанрі hack and slash RPG, розроблена компанією Iron Lore Entertainment і видана THQ 26 червня 2006. Сюжет гри використовує міфологію Стародавньої Греції, Єгипту і Сходу і оповідає про похід безіменного героя проти трьох братів-телхінів, титанічних створінь, що скористалися позбавленням людей божественної опіки з метою віддати Землю у владу титанів.

Titan Quest
Розробник Iron Lore Entertainment
Видавець THQ
Дистриб'ютор Steam, Nintendo eShopd, PlayStation Now[1], Google Play і App Store
Жанр(и) Action-RPG (hack and slash)
Платформа Microsoft Windows
Дата випуску
Режим гри Одиночна гра, Мультиплеєр
Локалізатор Soul Games[2][3]
Вік. обмеження ESRB: Teen (T)
Творці
Ігродизайнер(и) Брайан Салліванd
Технічні деталі
Рушій Pathfinding - PathEngine
Носій CD & DVD ROM
Офіційний сайт

17 червня 2015 на виставці комп'ютерних ігор E3 2015, компанією DotEmu було анонсовано видання гри адаптованої для мобільних пристроїв працюючих на операційній системі iOS або Android. Вихід гри для мобільних пристроїв намічений на четвертий квартал 2015 року[4].

22 березня 2017 року у грі з'явилась українська мова. Локалізацією займалася студія Soul Games[2][3].

THQNordic та Pieces Interactive випустили 17 листопада 2017 нове доповнення — Titan Quest: Ragnarök, яке присвячено скандинавській міфології.[5][6]

Геймплей

Ігровий процес є типовим для ігор жанру hack and slash і багато в чому схожий на геймплей популярного представника слешеру Diablo 2, тобто основна увага приділяється знищенню численних монстрів і розвитку характеристик і навичок персонажа. Сюжет ділиться на три акти, а ігровий світ, відповідно, на три великі райони: Стародавню Грецію, Стародавній Єгипет та Стародавній Схід, а також фінальну локацію Олімп. Локації лінійно слідують одна за одною, однак існують відгалуження і необов'язкові для відвідування місця. Місцевість, на відміну від Diablo 2, створена заздалегідь, а противники і предмети в скринях генеруються випадково при кожному вході в гру. Графіка в грі тривимірна, при цьому в оригінальній грі камера не обертається (може обертатися лише в деяких неофіційних модифікаціях), але доступно масштабування.

Однією з особливостей ігрового процесу є наявність безлічі елементів, запозичень і згадок земель, персонажів, зброї і монстрів з древніх міфологій греків, єгиптян, шумерів, китайців і деяких національностей монголів. Так, зокрема, гравцеві належить побувати в Афінах, біля Єгипетських пірамід і на Великому китайському мурі, а кентавр Несс, величезний скарабей, демонічний бик та багато інших міфічних істот стануть гідними супротивниками.

Рольова система

Створюючи персонажа окрім імені можливо обирати лише його стать і колір туніки, тобто не визначаються ніякі характеристики чи параметри. Впродовж розвитку персонажу (за кожний рівень) видаються очки характеристик і очки навичок.

Персонаж має п'ять основних параметрів:

  • Життя — визначає кількість HP[7];
  • Енергія — визначає кількість очок, що витрачаються на вміння і заклинання;
  • Сила — збільшує фізичний урон, а також необхідний для носіння предметів (в першу чергу важких обладунків та зброї ближнього бою);
  • Інтелект — збільшує швидкість відновлення енергії і впливає на урон, котрий наноситься магією стихій; також необхідний для носіння магічних предметів;
  • Спритність — збільшує проникаючий урон, шанс завдавання критичного удару й імовірність ухилитися від удару; спритність необхідна для того, щоб використовувати луки і гостру легку зброю.

Гравець може обрати дві майстерності: перша стає доступною з другого рівня, друга — з восьмого. Усього є 8 шкіл:

  • Ратна справа — майстерність володіння зброєю ближнього бою, що дозволяє атакувати як одного, так і декількох ворогів одночасно;
  • Мистецтво захисту — вивчення обладунків і щитів, а також дає можливість використовувати щит як зброю;
  • Мистецтво полювання — навчає використовувати луки і списи;
  • Тіньове ремесло — це майстерність полягає в швидких смертоносних ударах, отруєнні ворогів і завдаванні ударів, що викликають тривалі кровотечі;
  • Магія землі — базується на силі вогню і каменю, її закляття дозволяють наносити ворогам урон вогнем і викликати елементалей землі;
  • Магія повітря — дозволяє атакувати ворогів блискавками і холодом, а також викликати повітряних елементалей;
  • Магія лісу — спеціалізується на захисті й лікуванні, а також у виклику на допомогу рослин і тварин;
  • Магія духу — дозволяє керувати життєвими силами, придушувати волю ворогів і викликати на допомогу царя-ліча та величезного потойбічного гіганта.

У доповненні Immortal Throne було додане дев'ята майстерність:

  • Магія Мрій (Сила Мрій) — дозволяє використовувати розум як зброю, викривляючи час і простір.

Очки навичок можна витрачати або на підвищення загального рівня майстерності, або на певні вміння. Рівень майстерності розділений на ступені, при досягненні кожної з яких стають доступними нові навички.

Immortal Throne

5 березня 2007 було випущено доповнення Titan Quest: Immortal Throne, що додає нову школу бою, четвертий акт, скриня для зберігання і передачі речей між персонажами гравця; додані рецепти для артефактів; новий персонаж, що дозволяє за гроші створювати артефакти з рецептів і вилучати реліквії / амулети з предметів, при цьому знищуючи предмет і, навпаки, знищувати реліквії / амулети, але залишаючи цілим предмет; нові обладунки та зброю; збільшені характеристики деяких старих легендарних предметів; збільшився поріг розвитку персонажа з 65 рівня до 75.

Примітки

  1. All PS Now games A-Z: Browse the full list of games available to play with your PS Now membership
  2. Чефранов, Євген (24 березня 2017 року). Вышла украинская локализация. http://titanquest.org.ua/ (російською). Процитовано 27 березня 2017.
  3. Pollice, Reinhard (22 березня 2017 року). Update #7 (1.42). http://steamcommunity.com (англійською). Процитовано 27 березня 2017.
  4. Чефранов, Євген (17 червня 2015 року). Компания DotEmu анонсировала Titan Quest для мобильных устройств. http://titanquest.org.ua/ (російською). Процитовано 18 червня 2015.
  5. Чефранов, Євген (19 листопада 2017 року). Titan Quest: Ragnarök. http://titanquest.org.ua/ (російською). Процитовано 12 грудня 2017.
  6. Titan Quest: Ragnarök. http://www.playground.ru/ (російською). 18 листопада 2017 року. Процитовано 12 грудня 2017.
  7. HP очки життя

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.