UTM-мітка

UTM-мітка (англ. UTM, Urchin Tracking Module) — спеціалізований параметр в URL, який використовується маркетологами для відстеження рекламних кампаній в мережі Інтернет.[1]

Абревіатура утворена від назви модуля відстеження довідкових переходів американської компанії Urchin, перейменованої в Google Analytics після поглинання корпорацією Google [2] та суттєвої переробки.

UTM-мітки технічно реалізовані як параметри запиту до сайту, що передаються в URL після символу знака питання - «?». Вони використовуються для того, щоб ідентифікувати рекламну кампанію, сайт, з якого передається трафік і інші відомості, корисні для маркетологів [3]. Ці параметри залишаються разом з самим URL в журналі вебсервер (наприклад, access.log) і можуть бути оброблені надалі за допомогою будь-якого аналітичного інструменту.

Приклад URL з включеними UTM-мітками (виділені жовтим кольором):

 https://www.example.com/page?utm_content=buffercf3b2&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Більшість інструментів веб-аналітики включають функцію обробки UTM-міток, такі зокрема Google Analytics, Яндекс.Метрика, Adobe Analytics. Значення параметрів UTM використовуються для формування стандартних або аналітичних звітів, що налаштовуються, які використовуються надалі фахівцями з реклами [4].

Використовується п'ять різних параметрів (міток) UTM, які можуть бути вказані в будь-якому порядку [3]:

Параметр Назначение Приклад
utm_source Визначає сайт, з якого відправляється трафік. Обов'язковий параметр[5] Google
utm_medium Ідентифікує рекламну модель. Приклади: посилання cost per click, повідомлення електронної пошти. cpc
utm_campaign Визначає конкретну рекламну кампанію spring_sale
utm_term Ідентифікує ключову фразу з рекламної кампанії, незалежно від того, з якого джерела був клік running+shoes
utm_content Визначає конкретний елемент контенту, на який клікнув користувач перед переходом на сайт - наприклад банерне оголошення або текстове посилання. Цей параметр часто використовується для цілей A/B-тестування та для аналізу результативності контекстної реклами. logolink or textlink

Примітки

  1. Сервісу для генерації UTM-міток.
  2. У квітні 2005
  3. Custom campaigns - Analytics helps. Google. Процитовано 15 березня 2016.
  4. Using UTM Parameters in Adobe Analytics. Adam Greco. Процитовано January 24 2017.
  5. Campaign URL Builder. Google. Процитовано 19 січня 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.