United Airlines

United Airlines — американська авіакомпанія, одна з найбільших в США і у світі. Після злиття з авіакомпанією Continental Airlines, офіційно завершеного 1 жовтня 2010 року, United Airlines стала найбільшим авіаперевізником у світі.[2]

United Airlines
ІАТА
UA
ІКАО
UAL
Позивний
UNITED
Тип авіакомпанія і публічна компанія
Дата заснування 6 квітня 1926 (як «Varney Air Lines»)
Базовий аеропорт Аеропорт О'Хара, Чикаго, Іллінойс
Хаби Antonio B. Won Pat International Airport Гуам
Cleveland Hopkins International Airport
Denver International Airport
Х'юстон-Інтерконтінентал (Хьюстон)
Аеропорт Лос-Анджелеса
Міжнародний аеропорт Наріта (Токіо)
Newark Liberty International Airport
Аеропорт О'Хара (Чикаго)
Міжнародний аеропорт Сан-Франциско
Аеропорт Даллеса
Альянс Star Alliance
Слоган Літаймо разом (Let's Fly Together)
Розмір флоту 698
Материнська компанія United Airlines Holdingsd і UAL Corporationd
Дочірні компанії CommutAir і United Clubd
Штаб-квартира Чикаго, Іллінойс, США
Керівник Jeff Smisek
Капіталізація 22 900 000 000 $ (24 січня 2019)[1]
Сайт http://www.united.com

Авіакомпанія заснована в 1926 році під назвою «Boeing Air Transport». United Airlines була першою авіакомпанією, яка почала пропонувати пасажирам комерційних рейсів харчування, для чого, також вперше у світі, запровадила на своїх літаках посаду стюардеси. Першою стюардесою була Еллен Черч.

Авіакомпанія стала також першою у світі, літак якої став жертвою терористичного акту. 11 жовтня 1933 належний компанії Boeing 247 вибухнув у повітрі і впав на території штату Індіана. Загинули всі 7 чоловік, що знаходилися на борту. Розслідуванням встановлено, що катастрофа стала результатом вибуху бомби, що знаходилася в багажі літака. Причини та винуватці інциденту виявлені не були. 11 вересня 2001 терористами були захоплені 2 літаки авіакомпанії. Боїнг 767 рейсу 175 був направлений ними в південну вежу Всесвітнього торгового центру, Боїнг 757 рейсу 93 зазнав катастрофи в Пенсільванії.

Станом на жовтень 2012 року в авіакомпанії працювало понад 88 тисяч чоловік, польоти здійснювало 698 літаків на основних напрямках та 541 літак на регіональних.[3] Основними аеропортами, використовуваними авіакомпанією, є Міжнародний аеропорт О'Хара в Чикаго, а також аеропорти Денвера, Вашингтона, Сан-Франциско і Лос-Анджелеса.

Див. також

Примітки


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.